İstanbul'da Denize Girilecek Yerler


    Sıcakların da bastırması ile beraber birçok insan serinlemek için soluğu denizlerde alıyor. Bizler de bu yazımızda sizler için metropolün kalabalığından ve şehrin gürültüsünden kaçıp İstanbul’da denize girebileceğiniz yerleri listeledik.


1. Riva Plajı


2. köprüye yakın bir konumda istikamet edenler için kısa bir yolculukla gidilebilecek en güzel plaj Riva. Beykoz sınırları içerisinde yer alan bu plaj, İstanbul’un Karadeniz’e bakan tarafında kalıyor. Yaz aylarında iğne atsanız yere düşmeyecek derecede kalabalık olan bu plaja giriş ücreti ise 5 TL. Ayrıca şezlong ve şemsiye kiralamak isterseniz 15 TL gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekebilir.


2. Beykoz Küçüksu Plajı


15 Temmuz Şehitler Köprüsüne nazır kulaç atma keyfini yaşamak isteyenler için biçilmiş kaftan olan Küçüksu Plajı, 350 kişilik kapasitesi ve 300 metrelik uzunluğuyla tam teşekküllü güzel bir plaj. Halk plajı olduğu için girişler bedava olsa da şezlong ve şemsiye ücretleri 10 ila 30 TL arasında değişebiliyor.


3. Altınkum Kadınlar Plajı


Midye, balık ve inciriyle meşhur olan Sarıyer’in 3 plajından biri olan Altınkum Plajı; soyunma kabini, duş, tuvalet gibi imkânları ve mavi bayrağı ile ziyaretçilerini karşılıyor. Cankurtaran ve sağlık personeli ile 7 gün açık olan bu plaj sadece kadınlara hizmet veriyor. Fiyatlar ise 10 ila 30 TL arasında değişkenlik gösteriyor.


4. Solar Beach


İstanbul’un en güzel plajlarından biri olan Solar Beach, 2002 yılından beri hizmet veriyor. 30 bin metrekarelik bir alanı kaplayan bu plaj, Türkiye’nin en büyük özel plajı olma unvanını da elinde bulunduruyor. Aklınıza gelebilecek her şeyin bulunduğu plaja giriş fiyatları ise hafta içi 25 TL; hafta sonu ise 45 TL.


5. Baykuş Plajı


Mimar Sinan Üniversitesi’ne ait bir tesisin içerisinde yer alan bu plaj, ailenizle beraber gidebileceğiniz temiz ve nezih bir yer. Çevresinde yiyecek ve içecek alabileceğiniz onlarca büfe bulunan Baykuş Plajı, hafta içi 20 TL; hafta sonu da 30 TL gibi bir giriş ücretine sahip. Ücretlere şezlong ve şemsiyenin de dâhil olduğunu söylemeden geçmeyelim.


6. Suma Beach


Gümüşdere civarında bulunan bu plaj; birçok restorana, orman içi piknik alanlarına, güneşlenme teraslarına da ev sahipliği yapıyor. Farklı sporları yapma imkânı da sağlayan ve içerisinde birçok festival düzenlenen Suma Beach, hafta içi 30 TL; hafta sonu ise 45 TL giriş ücretine sahip.


7. Babylon Kilyos


Çimlere uzanıp güneşin keyfini çıkarabileceğiniz Babylon, rengârenk minderleri ve gün boyu süren eğlenceli ortamıyla asla canınızın sıkılmayacağı bir plaj. Ayrıca engelliler için de birçok imkân sunan bu plaj; futbol ve voleybol sahalarını da bünyesinde barındırıyor. Giriş fiyatları ise hafta içi 40 TL; hafta sonu 60 TL.


8. Tırmana Beach


5000 kişi ve 3000 araç kapasiteli bu devasa plaja girmek için yanınızda bir kadın olması şart. Bu bakımdan tatsız durumların önüne geçmeyi başaran Tırmana, aile dostu bir plaj olarak da ön plana çıkıyor. Hafta içi 30 TL; hafta sonu 50 TL’lik bir ücreti gözden çıkarmanız gereken bu plaj, verdiğiniz ücretler karşılığında bir adet alkollü içecek ikramında da bulunuyor.


9. Tarabya Plajı


Yeşilçam’ın simgeleşmiş plajlarından biri olan Tarabya, 2015 senesinde Big Chef’s Tarabya olarak yenilenmiş durumda. Nostaljik ve modern zamanları güzel bir şekilde harmanlamayı başarmış bu plaj, 100 kişilik bir kapasiteye sahip. Saat 10.00 ve 18:00 arasında hizmet veren Big Chef’s duş, plaj, havlu gibi hizmetleri de ücretsiz olarak kullanma imkânı sağlıyor. Öte yandan giriş ücretleri ise hafta içi 75 TL; hafta sonu ise 100 TL olarak belirlenmiş. 0-6 yaş arasındaki çocuklar için plaja giriş için ise bir ücret talep etmiyorlar.


10. Ayazma Plajı


1996 yılından beri Şile’nin en önemli plajı Ayazma. İçerisinde iki beach club ve bir de halk plajı barındıran Ayazma Plajı, 10 kilometrelik uzunluğuyla da dikkatleri çekmeyi başarıyor. Şile Halk Plajı olarak da bilinen bu plaj, mavi bayrağı ile yaz boyunca ziyaretçilerini bekliyor.

KATEGORİLER