Instagram’ ın En Popüler Bisiklet Gezginleri


Sosyal medya hayatımıza girdiği günden beri uzaklar yakın olurken tüm keşifleri oturduğumuz yerden kişilerle birlikte biz de yapar olduk. İyi mi kötü mü bilemesek de imkanımız olmayan vakitlerde cennetin kapıları gezen gören gözler sayesinde bize de aralanmış oldu. Her ne kadar sosyal medyaya ateş saçan bir tarafımız olsa da bu Instagram gezginleri ile bazı olumsuzlukları da unuttuk. Bazen sabahları gözlerimizi onlarla birlikte dağ yamaçlarında açtık bazense oturduğumuz yerden kilometrelerce gidilen yolların hikayelerine tanık olduk. Her ne kadar insan o anları dolu dolu yaşama arzusu ile dolup taşsa da iyi ki dedik, iyi ki varlar.


Pedallama deyimini en güzel hikayelerle doldurmuş Instagram’ın en güzide bisikletli gezginlerine tek tek göz atalım, hepsine selam verip yolarında umut olalım istedik. Evet, gezgin olmak en büyük başarılardan biri belki de ama bisikletli bir gezgin olmak bunun da ötesinde aslında. Onlar bizi her gün başka maceralara sürüklerken bizim kalbimizin de onlarla birlikte pedalladığını söylemeden geçmeyelim.


Pedalperest Gezginler

Macera dolu bu bisikletli gezgin çift için söylenecek milyonlarca tatlı söz var. Henüz 25 – 26 yaşlarında olan bu genç çift hem bisikletle geziyor hem de otostop çekerek uzun yolculuklara çıkarak gittikleri yerlerde kamp kurarak, insana keşke bende onların yerinde olabilsem dedirtiyor. Tam bir bisiklet aşığı olan bu çiftin bisiklet macerası ise Antalya’da sürdürdükleri hayatlarına kolay bir ulaşım sağlamak amacıyla başlıyor ve ardından vazgeçilemez bir tutku halini alıyor. Daha çok gezebilmek için işlerinden istifa etme kararı alıp bir de üzerine kendi işlerini ekleyerek Pedalperest Akademi’yi açıyorlar. Biz de onlar için yolları uzun olsun, pedallamaları hiç bitmesin dileklerimizi sunuyoruz.Gürkan Genç

Bisikletli gezginlerin babası demek çok da yanlış olmaz Gürkan Genç için. Yaptığı bisiklet turları, anlattıkları ve maceraları ile cesaretine, hayat tarzına kendine hayran bırakarak bambaşka bir hayata pedallamayı tercih etti. Birçok insanın hala hayali olan ama bir türlü resti çekip çıkamadığı ofislerden çıkıp, 2020’de bitirmeyi planladığı ve belki de siz bu yazıyı okurken başka bir kıtaya geçtiği macera dolu öyküleri var . Instagram hesabını aktif bir şekilde kullanan Gürkan Genç pedallamanın nasıl güzel bir eylem olduğunu bir kez daha herkese göstererek bu yolda kazandığı yeni dostluklarla insanın içini ısıtıyor.


 

Minik Gezgin

Her ne kadar minik gezgin dense de belki de birçok yetişkinden fazla yer görmüşlüğü vardır bu küçük adamın. Anne babasının hayat felsefesinden nasibini o da alarak küçücük bir bebekken yollara düşmüş ve yolda olma macerası hala daha devam ediyor. Soner ve İnci isimli bu harika çiftin dünyalar güzeli çocuğu Tibet Çınar. Çocuk büyütmenin kurallarını ya da tabularını çoktan yıkmış olan bu çift için tüm yollar eve çıkarken ailece pedallama deneyimini yaşıyorlar. Öylesine güzel bir aileye sahip ki minik gezgin, yollarda olmanın tadını almışken hiç bırakacağa da benzemiyor. Tüm önyargıları kırarak, bebeklerini de alıp pedallayan bu çifte daha nice yollar diliyor, her gülen fotoğraflarına mutlulukla baktığımızı söylemek istiyoruz. İhtiyacımız olan tüm samimiyet onlarda var. Kim bilir ilerde belki yollarına dört kişi devam ederler.


 

Hale Sargın

Bir bisiklet ve bir düş seni her yere götürebilir dedi kadın bisikletli gezgin Hale Sargın ve aldı bisikleti düştü yollara. Kadınların gücünü bir kez daha gösterdi herkese. El alem ne der demedi, kimseden çekinmedi. En çok kadınların gıpta ile baktığı o gezginlerin arasına aldı bisikletini ve katıldı. Kimi zaman meydan okudu kimi zaman kadınlar için farklı projelerde bulundu. Her zaman büyük bir imrenme ile takip edilen bisikletli gezginler arasında yerini aldı. Kendini tanımlarken “Modern zamanların sımsıcak evlerinden kaçtım, doğaya sığındım” dedi. Pedlladığı yerlerden renkli fotoğraf karelerini Instagram hesabından görmeniz mümkün. Cesaretin o güzel kalbinden hiç eksik olmasın diyor bol pedallı yıllar diliyoruz sana Hale Sargın!


 

Oğuz Tan

Ani kararların cazibesinden kaçamamış bir bisikletli gezgin Oğuz Tan. “Rotamı belirmedim ama doğuya gideceğimi biliyordum.” diyor bu maceraya atılmadan önce. Pedallama tutkusunu bastıramayanlardan biri o da. Herkesin bir gelecek kaygısını en yoğun yaşadığı şu dönemde her şeyi geride bırakıp yollarda olmanın eşsiz tadını alan Oğuz Tan, Oğuz Gidiyor adlı bloğunda gezginliğin önüne geçilemeyen tutkusundan bahsediyor.

KATEGORİLER