Hemen Şimdi Ibiza'ya Gitmek İçin 8 Neden


Deniz, kum, güneş üçlüsünden vazgeçemeyenler! Bu yazımızda sizlerle Ibiza’ya gitmek için çok geçerli 8 neden paylaşacağız. Dünyanın en eğlenceli adası olarak da kabul edilen Ibiza, yaz aylarında ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil vadediyor. Gerek tarihi gerekse eğlence duraklarıyla bu güzide ada her yaşa ve her zevke uygun bir fırsat sunmaktan da geri kalmıyor. İsterseniz gelin adanın ziyaretçilerine sunduklarına ve Ibiza’ya gitmek için 8 nedene bir de yakından bakalım.


1. Misafirperver Yerel Halk


Ibiza’nın neredeyse tüm gelirinin turistik faaliyetlerden olduğunu düşünürsek halkın da bu misafirperverliğine şaşmamak gerek. Lâkin diğer turizm merkezlerine göre daha içten ve sıcak bir halkla karşılaşacağınız konusunda da kesinlikle şüphemiz yok! İspanyolların da bizlerle aynı iklimi paylaştığını göz önünde bulundurursak, hem kültür hem de davranış olarak kesinlikle yabancılık çekmeyeceğiniz bir ada sizleri bekliyor.


2. Kişisel Sınırlara Duyulan Saygı


Dünyanın en meşhur ve en zengin ailelerinin de ortak buluşma noktası olan Ibiza’da eğlence anlayışının bir uç noktası yok. Fakat bu sınırsız eğlencenin içinde kişisel sınırlara duyulan saygı o kadar büyük ki, gördüğünüzde ben neredeyim diye kendinizi sorgulayabilirsiniz. En göze çarpan davranış ise adanın çoğunluğunda ve eğlence mekânlarının neredeyse tamamında fotoğraf çekmenin yasak olması. Hal böyle olunca da gizliliğiniz tamamen korunmuş oluyor.


3. Muhteşem Yemekler


Akdeniz mutfağının Katalan ve Endülüs kültürü ile harmanlanıp sadece deniz ürünlerinden oluşan başka bir mutfak yarattığını düşününün. Adada hangi restorana girerseniz girin yiyeceğiniz yemekler muhtemelen tatilinizin en unutulmaz parçalarından biri olacak. Hatta San Antonio’da gün batımını izlerken yemek yeme şansını yakalayabilirseniz yaşadığınız bu deneyimi ölene dek unutmayacağınızın da garantisini veriyoruz.


4. Formentera


Dünyanın eğlence merkezi Ibiza’dan hızlı feribotlar ile yaklaşık yarım saatte geçebileceğiniz Formentera adası için ise Bahamalar’ın küçük versiyonu desek yanlış olmaz. Akvaryum berraklığındaki suları ve eşi benzeri bulunmayan kumlarıyla Formentera adası, Ibiza keyfinizi ikiye katlayacak nitelikte. Özellikle dalışla ilgileniyorsanız deniz içerisinde görüş mesafesinin 15 metreye kadar çıkabildiğini de sizlerle paylaşmış olalım. Zira olur da Ibiza’ya giderseniz Formentera’ya da geçmeden dönmezsiniz.


5. Tekne Partileri


Ibiza tatilinde eğlence yalnızca plajlar veya gece kulüplerindekiyle sınırlı kalmıyor. Gün boyu süren tekne turlarına katılarak daha gece kulüpleri bile açılmadan eğlencenin doruk noktalarına ulaşabiliyorsunuz. Dünyanın en bilindik DJ’leri ile beraber yapacağınız tekne turlarında adanın çevresindeki koyları keşfedebilir veya adanın en ünlü sahillerine denizden bir giriş yapabilirsiniz.


6. Dünya Çapında Plajlar


Yukarıda da bahsettiğimiz onlarca saklı koyu ve sayısı 50’nin üzerindeki plajları ile Ibiza; deniz, kum ve güneş tatili arayışında olanlar için adeta bir cennet. Her biri farklı bir havaya sahip olan plajlardan istediğinizi seçip akşamın geç saatlerine kadar doyasıya eğlenebilir ya da sakince serinlemenin keyfine varabilirsiniz.


7. Dünyanın En iyi Kulüpleri


Londra, İstanbul, New York gibi metropolleri unutun! Dünyanın en iyi gece kulüpleri Ibiza’da yer alıyor. Uluslararası Dans ve Müzik Ödülleri yarışmasında en iyi küresel kulüp olarak seçilen kulüplerin de aralarında bulunduğu onlarca kulüpten birine girip kesintisiz bir şekilde saatlerce eğlenebiliyorsunuz. Dünya çapında ünlü dans gruplarından tutun da dünyaca bilinen DJ’lere kadar herkes mutlaka bir kez Ibiza kulüplerinde sahne alıyor. Durum da böyle olunca Ibiza, kulüp ve partilerin dünyadaki başkenti haline geliyor.


8. Tarihsel Zenginlik


Christopher Columbus’un doğduğu yer olarak da bilinen bu eğlence başkenti, unutulmaz partilerin yanında köklü bir tarihe sahip olmasıyla da dikkatleri çekiyor. Fenikeliler’in yerleştikleri ilk yer olma unvanını da elinde bulunduran Ibiza’nın neredeyse yarısından fazlası, kazdığınızda topraktan tarih fışkırdığı için UNESCO tarafından koruma altına alınmış. Eğlencenin yanında tarihi ve kültürel açıdan da tatmin edici unsurlara sahip olan ada, bünyesinde bulundurduğu çeşitli aktivitelerle dünyanın en gözde cazibe merkezlerinden biri olarak sayılmasının boşuna olmadığını kanıtlıyor.

KATEGORİLER