HAREKETLİ VE EĞLENCELİ BİR TATİL İÇİN: TAYLAND


Turistlerin en uğrak noktası olan Tayland, bulunduğu coğrafi konum nedeniyle en işlek tatil merkezleri arasında bulunuyor. Modern hayatın ve geleneğin bir arada bulunduğu Tayland'da görmeniz gereken birbiriden farklı tatil mekanları bulunuyor. Bu nedenle tatil denildi mi akla ilk olarak Tayland geliyor. İnsanları güler yüzlü olduğundan dolayı sizleri memnun edecek şekilde karşılıyorlar. Bu nedenle Tayland'a her yıl yüzlerce turist akın ederek, hareketli ve eğlenceli bir tatil yaşıyorlar. Misafirperverliğini elinden gelen her türlü hizmeti sunarak misafirlerini karşılayan bu ülke, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Bu nedenle sizlere Tayland'a gittiğinizde muhakkak ziyaret etmeniz gereken yerleri derledik.

Chiang Rai

 Ticaret merkezleri arasında bulunan ve oldukça yoğun ticaret şehirleri arasında yer alan bu şehir, komşu ülkelerle iç içe olduğundan dolayı farklı kültürleri bir araya getiriyor. Bu nedenle Tayland'a uğrayanların bu şehri es geçmemeleri önerilir. Böylece şehre geldiğinizde farklı yerle karşılaşacak ve farklı kültürlerle kaynaşarak eğlenceli bir tatil yaşayacaksınız.

Pai

Tayland'ın kuzeyinden bulunan bu şehir, muhteşem manzarası sayesinde misafirlerine en güzel duyguları yaşatıyor. Eşsiz manzarası sayesinde en güzel vadiye sahip olan bu şehir, kafa dinlemek isteyenler için en ideal şehirler arasında bulunuyor. Özellikle bu şehir, piknik yapmak isteyenler için muhteşem doğası sayesinde en ideal şehirler arasında yer alıyor.

Phanom Rung

Tayland'ın kuzey doğusunda bulunan ve görkemli volkan üzerine kurulu olan bu şehir, en özel mimarisi ile dikkat çeken şehirler arasında bulunuyor. Bulunduğu coğrafi konumu sayesinde en gözde mabetler arasında yer alan bu mekan, Kaleş dağını temsil ettiğinden dolayı, misafirlerine en güzel tatil keyfi yaşatıyor. Bu nedenle Tayland'a gelmek isteyenler mutlaka burayı ziyaret etmelidirler.

Ayuthaya

Görenlerin içini açan ve görenlerde hayret uyandıran bu şehir,  dünyanın en muhteşem manzaraya sahip olan ve etkileyici özelliği bulunan şehirler arasında bulunuyor. Ada üzerine kurulu olan yer, her yıl yüzlerce misafirini en güzel şekilde karşılamaya devam ediyor. Üstelik ulaşımı gayet rahat olduğundan dolayı buraya Otobüs ve tren ile rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bangkok

Tayland'ın en kalabalık şehirleri arasında bulunan ve bulunduğu konum nedeniyle en ideal tatil yerleri arasında yer alan Bangkok, gökdelenleri,  tapınakları, gece kulüpleri ve daha birçok özelliği sayesinde misafirlerine hareketli ve eğlenceli bir tatil yaşatıyor. Bu nedenle doya doya eğlenmek ve tatilin keyfini eğlenceli bir şekilde çıkarmak isteyenler, mutlaka bu şehre uğramalıdırlar. Ünlü sarayları ile eski duyguları yeniden canlandıran şehir, her yıl yüzlerce misafirini en güzel şekilde karşılamaya devam ediyor.

Tayland Adaları

Dünyaca bilinen ve ünlü adaları ile meşhur olan Tayland, eşsiz kumsalları ve dağları ile misafirlerine en canlı tatil hizmeti sunuyor. Özellikle gece hayatını yaşamayı sevenler için en gözde tatil mekanları arasında bulunan Tayland Adaları, her ülkeden kendine misafir çekmeye devam ediyor. Tayland Adaları arasında; Ko Samet, Ko Chang, Ko Pha Ngan, Ko Tao gibi adalar bulunuyor. Görülmesi gereken bu adalar misafirlerine benzersiz bir tatil yaşatıyor.

Chiang Mai

Taylan'ın en gözde yerleri arasında bulunan ve doğa gezginleri için en ideal şehir olan Chiang Mai, tarihi ve mimarisi sayesinde sıkça turist çeken şehirler arasında bulunuyor. Son derece sakin ve muhteşem manzaraya sahip olan bu şehir, doğa sporları yapanların tercih ettiği şehirler arasında bulunuyor. Bu nedenle sizde keyifli bir tatil yapmak istiyorsanız mutlaka bu şehri ziyaret etmelisiniz.

KATEGORİLER