Granada’da Harika Vakit Geçirebileceğiniz 4 Çatı Katı Restoranı


Granada'yı daha çok otantik mahalleleri ve tüm dünyanın hayranlıkla izlediği Alhambra Sarayı ile tanıyoruz. Bugünkü yazımızda Granada’nın mimari harikalarına kuş bakışı bakabileceğiniz birbirinden güzel 4 çatı katı restoranına yer verdik. Alhambra manzaralı bu restoranlarda şık ve leziz bir akşam yemeği ya da gün ortasında uğrayarak öğle yemeği yiyebilirsiniz. Enfes İspanyol yemeklerinden, doyurucu atıştırmalıklara kadar harika lezzetler sunan restoranlarda keyifli vakit geçirebilirsiniz.


Estrellas de San Nicolás


Albaicin'in en güzel meydanının köşesinde yer alan 'The Stars of San Nicolas', Granada'nın en çok müşterisi olan restoranlarından biri. Eski Arap mahallesinin tam kalbinde akşam yemeği yemenin tadını çıkarın. Terası tek kelimeyle mükemmel olan restorandan tüm görkemiyle göz dolduran Alhambra'yı seyretmekse harika bir his. Restoranın menüsünde geleneksel Endülüs ve Fransız yemekleri var. Alhambra'ya bakan bu güzel restoranın iç dekoruna da hayran kalacağınıza eminiz. Özenle aydınlatılmış iç mekanı bir de canlı Flamenko performanslarıyla daha da renkleniyor.


El Balcon de San Nicolás


Granada'da sıcak bir yaz akşamı gidebileceğiniz en güzel yer El Balcon de San Nicolás’ın terasıdır. Plaza San Nicolas'ın tam karşısında, tarihi bir duvarın arkasında gizlenen bu restoranda eski bir Arnavut çatısı altında Alhambra’yı seyrederek bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Hem Darro Vadisi ve hem de Alhambra Sarayı’nın muhteşem manzaralarını sunan bu mekanı daha da güzelleştiren tek kelimeyle kusursuz dekorudur. Tarihi restoranın terasında buz gibi bir kokteyl ve İspanya’nın meşhur tapas’larından sipariş edebilirsiniz.


Hotel Alhambra Palace Restaurant and Bar


Endülüs’ün en güzel şehri Granada’ya geldiniz ve bu şehirdeki en otantik, tarihi otelde konaklamak istiyorsunuz. İşte gidebileceğiniz tek yer: Hotel Alhambra Palace. Bu otelin müşterisi olmasanız bile şehrin en güzel manzaralarını sunan terasında yemek yiyebilirsiniz. Otelin üst katlarından birinde yer alan bu restoran ve bar, Granada'nın güney kısmını panoramik izleme fırsatı veriyor. Alhambra Sarayı ile aynı yükseklikte olan restoran, şık, resmi bir atmosferde leziz geleneksel bir menü sunmaktadır. Terasın açık bölümünde öğle veya akşam yemeğinin yanı sıra alkollü/alkolsüz bir şeyler içmek isteyen müşterilerini de ağırlıyor. Restoranın pek ucuz olduğunu söyleyemeyiz ama bu manzaraya kesinlikle değeceğini göreceksiniz.


Venta El Gallo (Flamenko Restoranı)


Venta El Gallo’yu kelime olarak tercüme edecek olursak, “horozların satıldığı bir yer” olduğunu söyleyebiliriz. El Gallo, Granada'nın çingene mahallesinin ana caddesinin hemen dışında yer alan Sacromonte'nin en ünlü yeri. Darro Vadisi ve Alhambra manzaraları, muhteşem canlı Flamenko şovları ve çok daha fazlası sizleri bekliyor. Menüsündeki Endülüs klasiklerinden olan kroeka’yı (haşlanmış boğa kuyruğu, kızarmış kalamar) tatmadan Granada’dan ayrılmamanızı öneriyoruz.

KATEGORİLER