GAP Turuna Çıkmak İçin 8 Neden


Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin eşsiz güzellikleri ile tanışmanızı sağlayan GAP turları sizi alıp medeniyetin beşiğine götürüyor. Her şehrinde ayrı bir güzelliği ile karşılaşacağınız Anadolu’da dinlediğiniz her hikayede özünüzü biraz daha tanıyabilir, dönemin koşullarını yakında öğrenebilirsiniz. Deniz, kum ve güneş dolu tatillerden biraz daha farklı olan GAP turları ufkunuzu açma konusunda iddialı.


Tarihi Yerinde Görüp Hissetmek


GAP turları en önemli tarihi noktaları içine alıyor. Medeniyetlerin doğduğu yerlerde onların bıraktıklarını yakında görmek muhteşem bir duygu. GAP turu kapsamında bulunan tüm şehirler hem çok özel hem de birbirinden farklı hikayelere sahip. Tarihi eserleri, koruma altına alınan yapılarını gezerken geçmiş günler zihninizde canlanıyor. Eski zamanları GAP turları ile birebir yaşama şansınız var.


Yöresel Lezzetler


GAP turu hem gözünüzü de hem de damak zevkinize hitap eden bir tur. Bütün gün şehirlerin en güzel noktalarını gezerken yeni tatlarla tanışabilir, Anadolu’nun meşhur yemeklerini yerinde tatma şansı yakalayabilirsiniz. Türk geleneklerinin en sade halini gözler önüne seren bu yerlerde geleneksel tatlar sizleri bekliyor. Dillere destan olan bu yemekleri gidip kendi toprağında yedikten sonra uzun süre bu tatları unutamayacaksınız.


Bir Turla Birden Çok Şehir Görme Şansı


Bir tur ile birden çok şehri keşfetme fikri kulağa oldukça güzel geliyor. Bu tur boyunca belki biraz yorulabilirsiniz ancak yorulduğunuza değecek. Görmeniz gereken, sizi kendinizden geçirecek birçok noktada bulunabilir, tarihin gizemli sırlarını yerinde öğrenebilirsiniz. Daha önce defalarca gittiğiniz yerlere gitmektense GAP turu ile çok daha farklı dünyaların kapısını aralayabilirsiniz.


Mistik Bir Hava Solumak


GAP turu kapsamında bulunan şehirlerde mistik bir hava var. Bu hangi şehre giderseniz gidi sizi içine alan, sarıp sarmalayan bir atmosfer. Gizemli bir dünyaya merhaba dediğiniz bu anlarda aklınıza bin bir soru gelebilir. Burada yüzyıllar önce yaşananları her adım da daha çok merak etmeniz çok normal. Eski medeniyetlerin nasıl ve hangi koşullarda yaşadığını yakından görebilir, kendinizi bu büyülü atmosferin içerisine bırakabilirsiniz.


GAP Turu ile Bilgilenmek


Bir şey hakkında bilgi sahibi olmak artık çok kolay. İnternet üzerinde ya da kitaplardan dilediğiniz yer hakkında dilediğiniz bilgiye sahip olabilirsiniz. Ancak bunların hiçbiri bir medeniyeti, bir kültürü yerinde öğrenmek kadar güzel ve etkili olamaz. GAP turları size keyifli bir gezi sunarken aynı zamanda bilgilenmenizi da sağlıyor. Çok okuyan mı bili bilemeyiz ancak GAP turu ile gezenlerin çok daha bileceği kesin.


Yöresel Eşyalar


GAP turlarında hem bilgilenip hem de geleneksel tatları kendi toprağında tatma şansınız olduğu gibi yöresel eşyaların da en güzellerini bulabilirsiniz. Sevdiklerinize her yöreden kendine özgür meşhur olan bir hediye alabilir, el yapımı eşyalardan geleneksel tatlara kadar uzanan bu listede kaybolabilirsiniz. Hediyelik eşya almak için bu yerlerden daha iyi bir seçenek yok. El emeği göz nuru işlemeleri ile size göz kırpan şallardan halı dokumalarına kadar birbirinden şık ve güzel eşyalar göreceksiniz.


Eşsiz Safari Deneyimi


GAP turları içerisine safari turlarını da alıyor. Bu belki her tur için geçerli olmayabilir. Bu nedenle tercih ettiğiniz turun içeriğini iyice incelemeniz gerekiyor. Dağların arasında engebeli yolları heyecanlı bir şekilde aştığınız safari turları sonrasında Anadolu gözünüze daha heyecanlı bir yer olarak gelecek. Safari turlarına alternatif olarak at turlarını da göz önüne alabilirsiniz. At sırtında şehrin gizemli noktalarını keşfederek gezinize renk katmak sizin elinizde.


Nefes Kesen Doğal Güzellikler


Doğanın cesur dağlarında kendinizi unutacağınız anlar için GAP turlarını tercih edebilirsiniz. Doğal güzellikleri de içerisine alan bu turlarda attığınız her adımda güzelleşen bir dünya ile tanışmanız mümkün. Anadolu’nun birbirinden güzel bahçelerini, ağaçlarını ve çiçeklerini görmenizi sağlayan GAP turları sizi doğal güzelliklerin ortasında bırakıyor. Her şehirde bambaşka bir güzellikle karşılaşabilir, tarihi yapılarla kendinizi yüzyıllar öncesinde bulurken bu doğal güzelliklerin kucağında dinlenebilirsiniz.


Gap Turları için bakınız =>

KATEGORİLER