Dünyanın En Güzel Tema Parkı: Xcaret


Meksika’da yer alan Xcaret Parkı; geleneklerin ve doğanın, 50’den fazla heyecan verici turistik mekânla nasıl bir araya geldiğini keşfederken, Karayip Denizi’nin tadını çıkarabileceğiniz, ister yunuslarla birlikte ister tek başınıza şnorkelle yüzebileceğiniz, yer altı nehirlerinde farklı deneyimler yaşayabileceğiniz bir tema parkı olarak karşımıza çıkıyor. Kültürel miras ve eşsiz bir çevreyi bir arada sunan Xcaret, dünyanın en iyi aile tema parklarından biri olarak kabul görüyor. İsterseniz gelin, lafı fazla uzatmadan son günlerin en popüler tema parklarından biri olan Xcaret’e bir de yakından bakalım.


Konumu ve UlaşımMeksika’nın doğusunda bulunan ve Merida şehrinden kısa bir araba yolculuğu yaparak ulaşım sağlayabileceğiniz Xcaret tema parkına, dilerseniz Miami ve Küba’dan da deniz yolu ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Deniz yolculuğunuz sırasında Cozumel Adası’nı da görebileceğiniz keyifli bir yolculuk yapabilir ya da ülkenin en bilinen ve en popüler tema parkına gün içerisinde düzenlenen çok sayıdaki özel turlar yoluyla erişim imkânına sahip olabilirsiniz. Yine Meksika’da bulunan turizm bürolarından bilgi alarak daha farklı ulaşım yollarını deneyimleyebilirsiniz.


Giriş ÜcretiYılın 365 günü farklı aktivite seçenekleriyle hizmet veren Xcaret parkı, yapmak istediğiniz aktivitelere göre farklı fiyat seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Her gün 8.30-22.30 saatleri arasında dahil olabileceğiniz 89.99 dolarlık “Xcaret Admission” paketi, gösteri, sergi ve kültür, yer altı nehri turları gibi farklı aktiviteleri içeriyor. Aynı zamanda dinlenme alanlarındaki hamak ve sandalye ihtiyacınızı karşılıyor; nehir turlarında can yeleklerini, dalış tüplerini, güvenlik çantasını size temin ediyor ve tuvalet, soyunma odası ve duşlara erişim imkânı sunuyor. 8.30-9.30 saatleri arasında yer alan ve 116.99 dolarlık fiyata sahip olan “Xcaret Plus” paket seçeneği ise bir önceki pakette bulunanlara ek olarak; şnorkel ekipmanını, sınırsız alkollü ve alkolsüz içecekle öğle yemeğini ve Meksika kültürünü keyifli bir biçimde yorumlayan “Xcaret Mexico Espectacular” müzikalini içeriyor. Seçtiğiniz paket her ne olursa olsun unutulmaz bir gün geçireceğiniz ise su götürmez bir gerçek.


Yeme İçmeMeksika’nın Xcaret tema parkında birbirinden lezzetli ve tüm dünyaca meşhur Meksika yemeklerinin en iyilerini yeme fırsatına da sahip olabilirsiniz. En bilinen lezzetlerden birisi olan Taco, Meksika’nın çeşitli baharatlarını içeren ve isteğinize göre tavuk veya kıyma ile yapılan bir lezzet. Meksika’ya özgü acı bir sosla yapılan diğer bir lezzet ise Enchilada. Tortilla ekmeği ve kaşkaval peyniri içeren ve genellikle tavukla yapılan bu yemek, Xcaret tema parkında mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasında yer alıyor. Öte yandan her gittiğiniz mekânda karşılaşacağınız bir içecek olan “Margarita”yı ana vatanı olan Meksika’da denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.


Eğlence   Farklı eğlence programları ve gösterileriyle, kültürel aktiviteleriyle, su sporlarıyla, doğaseverlere özel olağanüstü gezileriyle ve çocuk programlarıyla her kesime hitap ediyor.  Doğal bir kanal ağının parçası olan yer altı nehirlerinin tadını çıkarırken aynı zamanda pembe flamingoları doğal yaşam ortamlarında gözlemleme fırsatına da sahip olabilirsiniz. Öte yandan Xcaret'te yer alan at sergisinde, birbirinden asil atlarla şaşırtıcı gösteriler sergileyen Meksikalı kovboyların kendine hayran bırakan gösterilerini de kaçırmayın deriz. 0-12 yaş arası çocuklar için yaratılmış olan ve Çocukların Dünyası olarak da bilinen bu alanda ise Maya ormanını, eğlence köprülerini, papağanların yaşam bölgelerini, su kaydıraklarını ve oyun alanlarını gezebilir; siz farklı aktivitelerle meşgulken çocuklarınızın güvenli bir biçimde vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.


KonaklamaHer bütçeye ve zevke uygun çeşitli konaklama imkânlarıyla her göreni kendine hayran bırakan Xcaret tema parkı, size unutulmaz bir tatil fırsatı veriyor. Konaklama açısından Suites, Junior Suites, Swip Up ve Master Suites seçeneklerinden yararlanabileceğiniz Xcaret tema parkında ziyaretçilerin en çok tercih ettiği seçenek ise Hotel Xcaret Meksika. Bu otel, ihtişamlı manzarası ve bölgeye uyumlu mimari tasarımıyla seçkin hizmetleri birleştiren ve sofistike bir atmosfere sahip olan, adeta dinlenmeye adanmış eşi benzeri görülmemiş bir sığınak.  

KATEGORİLER