Dünyadaki En İlginç 10 Otel


Tatiller hayatın bir vazgeçilmezi ve nefes alma noktası haline gelirken tatillerin vazgeçilmezleri arasında da son derece konforlu ve lüks oteller yer alıyor. Hizmet veren otellerin arasında öylesine ilginç ve farklı konseptlere sahip oteller bulunuyor ki, görenleri adeta hayrete düşüyor. Normal otel koşullarından sıkılıp farklı maceralar arayanların ilk adresi olan bu ilginç oteller konaklama hizmetini bambaşka bir boyutta misafirlerine sunuyor ve unutulmayacak deneyimler yaşatıyor.


İçindekiler:

  • Lion Sands, Güney Afrika
  • Conrad Rangali Island Resort, Maldivler
  • Hotel De Grace, Kanada
  • Skylodge Adventure Suites, Cusco, Peru
  • Hotel Costa Verde, Kosta Rika
  • Taj Lake Palace, Hindistan
  • Attrap Reves, Allauch, Fransa
  • Propeller Island City Lodge, Berlin, Almanya
  • Das Park Hotel, Linz, Avusturya
  • Crane Hotel, Harlingen / HollandaLion Sands, Güney Afrika

Güney Afrika özellikle sahip olduğu sıra dışı iklim koşulları ve vahşi yaşam belgeselleriyle biliniyor. Lion Sands bu vahşi yaşamı otellerine taşıyarak herkesin cesaret edemeyeceği, macera tutkunlarınınsa vazgeçemeyeceği bir konaklama hizmeti sunuyor. Ormanların içinde konumlanan bu otelde odalar küme küme ayrılarak yüksek bir şekilde inşa edilmiş. Odaların yüksek girişli olmasının ise tek bir neden var; vahşi hayvanlar. Pencerenizden dışarıya bakarken her an bir fil veya aslan ile göz göze gelebildiğiniz bu otel sizi vahşi yaşamın ortasında eşsiz bir deneyimle baş başa bırakıyor.


Conrad Rangali Island Resort, Maldivler

Su altında benzersiz bir konaklama yaşamak isteyenlerin ilk adreslerinden biri olan Conrad Rangali Island Resort dünyada ilklerin yaşandığı otellerden. Su altı akvaryumunu yatak odalarına dönüştüren bu otelde siz keyifle yatağınızda uzanırken odanızın tavanından ve yanlarından geçen çeşit çeşit balıkların görsel şölenini izleme fırsatı buluyorsunuz. Dev köpekbalıklarına da ev sahipliği yapan bu akvaryum uyku sersemliğinde küçük şoklara neden olabilir.


Hotel De Grace, Kanada

Hotel De Grace sahip olduğu buzdan mimarisi ile herkesi şaşkına uğratıyor. Oteli en ilginç kılan şeyse her kış otelin yeniden inşa ediliyor olması. Yaz aylarında eriyen karlar kış aylarına gelindiğinde tekrar şekillendirilip eski halini alıyor. Özellikle kış aylarının baş tacı olan bu otelde konaklama dışında büyük davet ve organizasyonlar da düzenleniyor.


Skylodge Adventure Suites, Cusco, Peru

Yükseklik korkusu olanlara bir hayli zor anlar yaşatacak olan bu otel, odalarını dağların üzerine konumlandırmış. Odanızda her an düşecekmiş hissine kapılabilirsiniz. Dağ manzaralı odalar camdan oluşuyor ve günün her saatinde sunduğu nefes kesen manzaralarla misafirlerini büyülüyor.


Hotel Costa Verde, Kosta Rika

Uçakların başrolde olduğu bu otel misafirlerine ıssız bir adaya düşen uçakların arasında kalmışçasına sıra dışı anlar yaşatıyor. Uçak gövdelerinden yapılan konaklama yerleri bulunuyor. Terasınızın yanında bulunan odanıza geçerken uçağa biniyor hissine kapıldığınız bu otelde hem doğayla iç içe bir tatil yaşayabilir hem de uçaktan odalarda konaklayabilirsiniz.

Taj Lake Palace, Hindistan

Taj Lake Palace’de odanızdan çıktığınız anda eşsiz deniz manzarası sizi karşılıyor. Çünkü bu lüks otelde denizin içinde tatil yapma şansını yakalıyorsunuz. Denizin ortasında konumlanan bu yapıya ulaşımlar küçük yürüyüşlerle değil de otele ait sandallarla gerçekleşiyor.  Şehre bir adım kadar yakın olduğunuz ve her adımda dalgaların sesini duyduğunuz Taj Lake Palace benzersiz bir deneyimin kapılarını aralıyor.


Attrap Reves, Allauch, Fransa

Doğanın içerisine yerleştirilen balon odalar tamamen şeffaf ve doğanın tüm güzelliğini odanıza taşıyor. Yıldızların altında uyuyabileceğiniz Attrap Reves odaları tamamen farklı bir tasarıma sahip. Küçük bir giriş tünelinin ardından balon şeklinde kavanoz odalarıyla sabahın ilk ışıklarını görebilir, gece yıldızların dansını izleyerek uykuya dalabilirsiniz.


Propeller Island City Lodge, Berlin, Almanya

Bu otel sunduğu 27 sıra dışı konaklama alternatifiyle her zevke hitap ediyor. Her odasının farklı bir dünyaya açıldığı bu otelde tabutta konaklama seçeneği bile mevcut. İsteğe göre çeşitlenen renk renk odalarda uçan yataklar, aynalardan bir oda veya ormanın içerisinde uyuma seçenekleri yer alıyor.


Das Park Hotel, Linz, Avusturya

Ormanlık alanın içerisine yerleştirilen büyük kanalizasyon boruları benzeri yapılarda konaklamak gerçekten de çok farklı bir deneyim. Bir silindire göre dizayn edilen bu odalar geniş değil ve içerisinde yalnızca yatak bulunuyor. Havalandırma ve ışıklandırma olduğu için de aslında herhangi bir problem yaşanmıyor.


Crane Hotel, Harlingen / Hollanda

Yerden 150 metre yükseklikte ve 360 derece dönebilme kapasitesine sahip bir yapıda konaklamak isteyenlerin adresi olan Crane Hotel’de gece yatarken gördüğünüz manzarayla vedalaşıp sabah uyandığınızda yeni bir manzaraya merhaba deme şansınız var!

KATEGORİLER