Çocuklu Aileler İçin Dubai’de Yapılacak Aktiviteler


Arap Yarımadası’nın en ilgi çekici şehri Dubai’dir şüphesiz. Zira altın kullanımının yeme içmeden arabaya her alanda yaygın olduğu, Birleşik Arap Emirliği’ne bağlı Dubai’de kendinizi dünyanın en büyük kuyumcu dükkanında dolaşıyormuş, hatta alışveriş yapıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Durmaksızın 7/24 devam eden renkli gece hayatı her daim Nirvana’da tutan eğlence  hayatıyla lüksün ve ihtişamın simgesi bu şehir sadece genç bekarlara ya da yeni evli çiftlere hitap ediyor sanmayın! Çocukla tatile çıkmanın yorucu olacağını düşünebilirsiniz ama Dubai’nin tüm bu tabuları yıkabilecek yerlere ev sahipliği yaptığına emin olabilirsiniz. Ne de olsa çocuklu tatile çıkanların gezilecek yerler listesine ilk eklediği yurt dışı rotalardan biri de Dubai… İşte Dubai’de çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz birbirinden keyifli aktiviteler:


Hop On – Hop Off Otobüsüyle Şehir Turu


Üstü açık kırmızı tur otobüsleri dünyanın turist çeken çoğu ülkesinde mevcut. Orta Doğu’nun en dikkat çekici şehri Dubai’de de bu otobüslerle şehir turu yapmak mümkün. Çift katlı şehir turu otobüsleri; Jumeirah Camii, Dubai Müzesi ve dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa dahil 20'den fazla yere uğruyor  ve 5 farklı güzergah izliyor. Çocuklarınızla birlikte eğlenip aile albümünüz için bol bol fotoğraf çekebilir, güzel anılarınıza yenilerini ekleyebilirsiniz.


Çölün Ortasında Yemyeşil Bir Vaha


Dubai’deki Mucize Bahçesi (Miracle Garden), çölün tam ortasında yemyeşil bir vaha adeta. Hani yumuşatıcı reklamlarındaki kadın o ferah kokuyu içine çekip gözlerini kapattığında yemyeşil bir bahçe karşısına çıkar ya; işte o bahçe bu bahçe! 45 milyon farklı çiçek türüne ev sahipliği yapan Mucize Bahçesi’nde tam tamına 109 milyon rengarenk çiçeğin oluşturduğu eşsiz görüntü tozpembe bir dünyaya adım atmışsınız gibi hissettirecek. Sadece parfüm şişelerindeki aromalarına aşina olduğunuz çiçeklerin gerçek kokusunu burada keşfedebilir, doyasıya içinize çekebilirsiniz. Öte yandan, Mucize Bahçesi’nin içerisinde bulunan Kelebek Bahçesi de kesinlikle görülmeye değer. 26 farklı türden 15 bin kelebeğin yer aldığı bu bahçe de etrafı rengarenk çiçeklerle çevrili muhteşem bir yer. Hem Mucize Bahçesi hem de Kelebek Bahçesi ekim - nisan ayları arasında ziyaret edilebiliyor.


Kidzania’da Meslekleri Tanıma


Kuşkusuz her ebeveyn çocuğu için güzel bir meslek, refah bir yaşamın hayalini kurar. Çocuklara özel hazırlanmış “iş dünyası” temalı Kidzania’da onun kendi geleceği için küçük adımlar atmasına izin verin. Çocukların hayal dünyalarına bambaşka boyutlar kazandıran Kidzania’nın mini dünyasında çocuğunuz 80’den fazla mesleği keşfetme fırsatı bulabilir. Minyatür şehir sokakları, hastaneler, itfaiye istasyonları, hükümet binaları ve daha fazlasının yer aldığı bu küçük dünyada çocuklarınız hayali bir oyunla çalışma dünyasına girerken siz de onların geleceğini hayal edebilirsiniz. Gün sonunda çocuklar kazandıkları paraları bankaya yatırıp nasıl birikim ve yatırım yapacakları konusunda da fikir sahibi olabiliyor. E tabi bu durum da para yönetimi konusunda onları daha bilinçli bir hale getiriyor.


Snow Creek Park’ta Yunus Gösterisi


Yunus gösterileri dünyanın çoğu büyükşehrinde yapılıyor ancak Dubai’deki okyanus ekosistemi konusunda çok gelişmiş durumda olduğu için burada yapılan gösterilerin çok daha ilginç olduğu yadsınamaz bir gerçek. Hem Dubai’nin bunaltıcı sıcaklarından biraz olsun kaçarak eğlenceli vakit geçirmek hem de çocuklarınıza hayvan sevgisi aşılamak için birbirinden yetenekli yunuslar ve kürklü fokların gösterisini izlemeye ne dersiniz? Eğitmenlerin yunuslar ile birlikte gerçekleştirdiği gösteride yunusların akıl almaz hareketleri karşısında şaşırmamanız işten bile değil.


Wild Wadi Su Parkı’nda Serinletici Bir Macera


Dubai’de pek çok su parkı var ancak Wild Wadi Su Parkı'nın farkı, Arap kültürünü yakından deneyimleme fırsatı sunması.  İklim kontrollü dalga havuzu, çok sayıda su kaydırağı, yapay sörf makinelerinin yanı sıra Arap folklorundaki popüler bir karakter olan Juha'nın masalına dayalı bir oyun alanı da bulunuyor. Dubai şehir merkezinde bulunan Wild Wadi Su Parkı yılın 365 günü, günde 10 saat hizmete açık bir şekilde ziyaretçilerini ağırlıyor. Girişte verdiğiniz ücretse parktaki 24 farklı aleti kullanmada geçerli oluyor. Bunun dışında park içinde yiyecek içecek satın almak ve diğer ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz mağazalardan alışveriş yapmak için  su geçirmez bilekliklerle aktive edilen nakitsiz ödeme sistemi de var. Çocuklarınızla birlikte serinleyerek eğlenmenin keyfini doyasıya çıkarabileceğiniz parkta seyahat ve macerayı seven Arap karakteri Juha’nın dünyasını keşfetme fırsatını kaçırmayın!


 En güzel Dubai Turları Modatatil.com 'da

KATEGORİLER