Çocuklar İle Birlikte Gidilebilecek En İyi 6 Lunapark


Çocukların en sevdiği alanlar kuşkusuz lunaparklardır. Hem eğlenmek, hem de çocuklarıyla birlikte vakit geçirmek isteyen ailelerin tercihi oluyor. İşte Türkiye’ de  çocuğunuz ile birlikte gidebileceğiniz  Lunaparklar arasında 6 farklı şehirde yer alan en iyilerini seçtik. Gelin çocuklarınıza unutulmaz bir gün yaşatabileceğiniz bu lunaparklara beraber göz atalım.


Gençlik Parkı Lunapark (Ulus Ankara)


 Giriş ücretinin çok uygun olduğu lunaparkta kamikaze, gondol, çarpışan araba, go kart, galaxy, crazy dance, korku tüneli gibi oyuncaklara binebilirken aynı zamanda oyun salonlarında oyun oynayabilirsiniz. Ankara’nın tam merkezinde, Ulus semtinde yer alan Gençlik Parkı 28 hektarlık alanda kurulmuş ve 1943 yılında hizmete açılmıştır. Ankara’nın simgelerinden biri haline gelen Gençlik Parkı’nın tren garına bakan sınırında bir de Lunapark bulunmaktadır. Ankara’da oldukça merkezi bir konumda bulunan parka ulaşmak için Ulus’a giden toplu taşıma araçlarıyla ulaşabilirsiniz.


Coşkun Lunapark (Basmane İzmir)


1974 yılında kurulan bu lunapark İzmir’e ait bir eğlence kültürü yaratmak amacıyla kurulmuştur. Öncelikle çocuklara hitap eden bu parkta aynı zamanda yetişkinler için de oyuncaklar bulunmaktadır. Yaz döneminde oldukça kalabalık olan bu parkı Eylül ayında ziyaret ederseniz hem ünlü sanatçıların konserlerini dinleyebilir hem de çocuğunuzun lunaparkta eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda harika bir deniz manzarası sunan bu lunaparkta eğlendikten sonra ailecek panaromik manzaralı restoranında yemek yiyebilirsiniz.


Medland Lunapark (Kayapınar Diyarbakır)


Son yıllarda ekonomik ve kültürel açıdan oldukça gelişen Güneydoğu’nun incisi Diyarbakır’da  kentin cazibe merkezlerinden biri haline gelen Medland Lunapark’ta hem yetişkinler, hem gençler, hem de çocuklar için önemli bir eğlence merkezi haline gelmiştir. Bugüne kadar eğlence mekanları açısından fazla alternatife sahip olmayan Diyarbakır’da Medland bu alanda bir ilk olma özelliği gösteriyor. 100 dönümlük bir araziye kurulan bu parkı Diyarbakırlı aileler çocuklarıyla birlikte ailecek zaman geçirmek için tercih ediyor.


Aktur Lunapark (Konyaaltı Antalya)


Güvenli bir eğlence ortamı sunmaya özen gösteren Aktur Lunapark, denize yakın konumuyla özellikle yaz aylarında gündüz denize giren Antalyalıların akşam eğlenmek için uğrak yeri olarak dikkat çekiyor. Bu park 1986 yılında kurulmuş ve 40’dan fazla eğlence ünitesiyle birlikte 300 kişilik restoranı ve kafesiyle hizmet vermeye devam ediyor. Oyuncak bakımlarının önemsendiği, güvenli bir eğlence yeri olan Aktur Lunapark bayramlarda ve şenliklerde de çeşitli aktiviteler düzenlemekte.


Mışmış Park (Malatya)


 Dönemsel olarak festivaller ya da konserlerin yapılacağı zaman hizmete açılan bu park en yoğun dönemini her yaz yapılan Kayısı festivali sırasında yaşamaktadır. Kayısı festivali sırasında ünlü sanatçıların konserlerini dinleyebilir, yapılan etkinliklere katılabilir ve dilerseniz yeşil alanlarında piknik yapabilirsiniz. Çocukların çarpışan araba, gondol, balerin, roller coaster gibi oyuncaklara ilgi gösterdiği bu parkta yetişkinler de genellikle piknik yapmak için bulunuyor.


Reşat Oyal Kültürparkı (Altınpark Bursa)


Bursa kenti sakinlerinin sık ziyaret ettiği mekanlardan biri olan Reşat Oyal Kültürparkı Bursa şehrinin tam merkezinde bulunan ve en gözde mekanlarından olan lunapark 400.000 metrekarelik bir alanda kurulmuştur.  Dönme dolap, çarpışan arabalar, gondol, kamikaze, atlıkarınca, roller coaster, korku tüneli gibi birçok oyuncağın bulunduğu park sadece lunapark değil, bir eğlence merkezi olarak tasarlanmıştır. Bursalıların çocuklarıyla birlikte gelmeyi tercih ettiği bu parkta oyuncaklardan sonra yorulan çocuğunuzla birlikte havuz manzaralı restoranda yemek yiyebilir, yorgunluğunuzu attıktan sonra sinemaya ya da açık hava tiyatroya gidebilirsiniz. Özellikle ramazan aylarında oldukça kalabalık olan  bu eğlence merkezinin girişi ücretsiz iken oyuncaklara biniş fiyatları sabit ücrettir

KATEGORİLER