Çeşme’nin En Güzel Plaj ve Koyları


Türkiye’nin en meşhur tatil bölgelerinden biri olan Çeşme, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlıyor. Ege Denizi’ne kıyısı olan ve İzmir şehir merkezine yaklaşık 90 kilometre uzaklıktaki Çeşme, oldukça güzel bir konuma sahip. Eski çağlarda liman olarak kullanılan bölge, birçok işgale uğradı ve Çaka Bey döneminde ilk kez Türk hâkimiyetine geçti. Günümüzde deniz, kum ve güneşiyle tatilcilerin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor.  Şimdi tüm detaylarıyla Çeşme’yi yakından tanıyalım.

Ilıca Plajı

çeşme ılıca ile ilgili görsel sonucu

Beyaz kumları, termal olanakları ve donanımlı konaklama tesisleriyle yaklaşık 2 kilometre uzunluktaki Ilıca Plajı, göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahip. Çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırladığı için birçok konaklama imkânına da sahipsiniz. Otel ve pansiyonların birçoğunda termal su bulunuyor. Dünyanın en iyi 7 plajı arasına giren Ilıca Plajı’nda, çocukların yararlanabileceği çok sayıda olanak mevcut.

Altınkum Plajı

çeşme altınkum ile ilgili görsel sonucu

Yarımadanın güneyinde bulunan plaj, büyüleyici bir güzelliğe sahip ve merkeze yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Açık denizlere bakmasında dolayı suyu biraz soğuk, fakat rüzgâr almıyor. Adını altın sarısı kumlarından alan Altınkum Plajı, dünyanın sayılı güzellikleri arasında.

Pırlanta Plajı

çeşme pırlanta plajı ile ilgili görsel sonucu

Çiftlikköy’de bulunan Pırlanta Plajı, rüzgârı ve dalgalı deniziyle bilinir. Bu özelliğinden dolayı, sörfçülerin en sevdiği mekânlar arasında yer alıyor. Denize adımınızı attıktan sonra, yaklaşık 300 metre ileriye kadar kumdan oluşan bir zemine sahip olması, ziyaretçilerin burayı sevmesinin en büyük sebebi.

Boyalık Plajı

çeşme boyalık plajı ile ilgili görsel sonucu

Ilıca Plajı’na benzerliğiyle dikkat çeken Boyalık Plajı, doğal yapısıyla ziyaretçilerini ağırlıyor ve sakin bir tatil geçirme fırsatı sunuyor. Plajda esen poyrazın, sizi sürekli zinde tutacağından emin olabilirsiniz. Üstelik plajın yakınında bulunan beach kulüpler de eğlence düşkünlerinin vazgeçilmezi olmuş durumda.

Dalyan