Bristol’deki En İyi Kafeler


Kafe ve kahve dükkanı kültürü bu şehirde o kadar yerleşmiş ki artık, kahvaltısını bu dükkanlardan birinde yapmayan yok neredeyse diyebiliriz. Hem bir şeyler atıştırmak, kahvaltı etmek hem de kahve içmek için en uğrak yerler olan Bristol kafelerinden en iyilerini sizler için seçtik. Bristol’ü turlarken akşamüstü soluklanmak için bu listedeki kafelerden size en yakın olana gidebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.

  • Bakers & Co

Gloucester yolu üzerinde bulunan Bakers & Co, Bristol’un en ünlü mekanlarından biri. Kafeye içeri adımınızı atar atmaz sanki bir antika dükkanına girmiş gibi hissedeceğinize eminiz. Buranın atmosferini farklı kılansa şüphesiz antika eşyalar ve ilginç dekoru. Hem atıştırmalık hem de içecek bir şeyler bulabileceğiniz Bakers & Co’nun kahvesi, fırınlanmış elması, kremalı fraîche’si, bademli tostu ve akçaağaç şurubu oldukça meşhurdur.

 

  • Tincan Coffee Co.

 

Bedminster'ın hareketli kuzey caddesinde birçok kafe var, ancak Tincan diğerlerinden çok daha popüler. Bir pizzacının yanında, hemen köşede yer alan bu şirin kafede bir şeyler yiyip içerken, New York’un Brooklyn kentine şöyle kısa bir seyahat yapabilirsiniz. Hakikaten de oranın havasını yansıtan ilginç bir yer. Leziz ve envaiçeşit kahveleri ile ziyaretçilerinin beğenisini toplayan kafenin en çok da güler yüzlü personeli ve hızlı hizmeti seviliyor.

  • Katie and Kim's Kitchen

 

Stokes Croft'un çok yakınında birbirinden güzel vitrinler, kafe ve restoranlar, şirin caddeler göreceksiniz. Yine bu civarda olan Picton Caddesi’nde ise Katie ve Kim's Kitchen adında harika bir yer bulunuyor. Kelimenin tam anlamıyla Bristol’ün “gizli mücevheri” olan bu kafenin iç dekorasyonu ise kesinlikle görülmeye değer. Servis tabaklarının orijinalliğinden tutun da sunulan her şeyin leziz olmasına kadar her şeyiyle dört dörtlük bir yer. Menüsünde yumurta (omlet çeşitleri), çorba, turp ve çok daha fazlası var. Kafenin adı ise kafeyi kuran ve aynı zamanda işleten iki kadının adlarından geliyor.

  • Boston Tea Party

 

Aslında Bristol'de 2 tane Boston Tea Party adında mekan var, ancak büyük alışveriş mağazalarının hemen bitişiğinde mükemmel bir konuma sahip olması nedeniyle en çok Park Caddesi'ndeki Boston Tea Party tercih ediliyor. Dışarıdan küçük ve sıradan bir kafe gibi görünse de içi tamamen Amerikan kültürünü yansıtan objeler ve lezzetlerle dolu büyük bir yer. Özellikle üst katı ve bahçe kısmı oldukça büyük. Bu fotoğraftaki ise bir diğer şube olan ve Whiteladies Road üzerinde bulunan Boston Tea Party. Aslında hangisine giderseniz gidin, aynı kalitede hizmet ve lezzetlerle karşılaşacağınızı söyleyebiliriz.  Kafenin en ünlüleri ise çaylar, kahveler, smoothies, meyve suları, leziz ve doyurucu bir kahvaltı, brunch ve öğle yemeği menüsü, atıştırmalıklar vb.

  • Small St. Espresso

 

Small St. Espresso belki de Bristol’ün en küçük kahve dükkanlarından biri ama yine de buradaki samimiyet ve sıcaklık başka hiçbir yerde yok. Çok şirin bir kahve dükkanı olan Small St. Espresso’da her daim kavrulmuş kahve de bulunuyor. Dükkana girer girmez başınızı döndürecek kahve kokusunu içinize çektikten sonra dükkanda ne var ne yok satın almak isteyeceksiniz. Kahve dışında sandviç gibi atıştırmalıkların da olduğu kahve dükkanında adeta huzur bulacaksınız.

  • Full Court Press

 

Bristol’ün en işlek caddelerinden biri olan Corn Street'in hemen dışında yer alan Full Court Press, gün boyunca kahve tutkunlarının uğrak adresi oluyor. Bu kafenin bir özelliği de kendilerinin bulduğu tariflerle üretilen farklı karışımlar, kahveler ve sayamayacağımız kadar fazla bir dizi içecek olması.

  • Playground Coffee House

 

Kim derdi ki, hem salıncakta sallanıp hem de kahvenizi yudumlayacağınızı. Oysa ki, sadece Bristol’ün değil, dünyanın en ilginç kahve dükkanlarından biri olmaya aday Playground Coffee House’ta bu mümkün! Salıncak koltuklar, bar masaları, küçük buzdolapları, bisikletler, ne yana baksanız farklı bir şey görebilirsiniz burada. Mekanın sıra dışılığı bir kenara, kahveleri de inanılmaz lezzetli. Akşam 23.00’e kadar açık olan Playground Coffee House’da sunulan lezzeti tarif edilemeyecek kadar güzel kahve kokteyllerinden tatmayı unutmayın.

  • Little Victories

 

Little Victories, adı geçen Small St. Espresso'nun bir eşi aslında. İç mekanı bir kahve dükkanına göre çok şık olan Little Victories’in mutfağı açık ve içeri girer girmez sizi tezgahın hemen arkasındaki kocaman bir menü karşılıyor. Mekandaki neredeyse her şey ahşaptan yapılmış. Burada tatmanızı önerdiğimiz en ilginç lezzetlerden biri espresso martini.

 

 

 

 

 

 

 

 

KATEGORİLER