Bali’de Tatil Yapmak İçin 9 Neden


Tatiller uzun iş hayatında verilen molaların en güzellerini oluşturuyor. Gidilecek rotalar ve yapılacaklar listesi bu dönemde uzayıp gidiyor. Tatil rotanıza ekleyeceğiniz Bali size ziyaret etmeniz içi sayısız neden sunuyor. Muhteşem manzaraların keyfini huzur içerisinde burada çıkarmak mümkün.

Kalabalık Gruplara Özel Villalar

 

Bali tatilcilere sayısız konaklama seçeneği sunuyor. Butik otellerden lüks otellere kadar açılan bu yelpazede kalabalık bir grupla tatile gidenleri sevindirecek yerler de var. Sevdiklerinizle birlikte keyifli anlar geçirmenize yardımcı olan büyük villalarda Bali’de konaklayabilirsiniz. Bu sayede otel odalarına sığmak zorunda kalmadan özgürce konaklayabilirsiniz. Bali’de her bütçeye ve zevke uygun sayısız villa bulunuyor.

Dillere Destan Agung Volkanı

 

Bali Adası’nda sizi sayamayacağımız kadar doğal güzellik bekliyor. Bu güzelliklerden biri de Agung Volkanı. Adanın en görkemli manzarasını sunan bu volkanı sabahın ilk ışıklarında ziyaret edebilir, sizi içine aldığı atmosfere kendinizi bırakabilirsiniz. Adadan uzaklaşmanızı ve kabuğunuza çekilmenizi sağlayan Agung Volkanı yeşilliklerle dolu bir yer sunuyor. Bali Adası’na gidip de Agung Volkanı’nı görmeden dönmeyin.

Yeşilliklerle Dolu Batur Dağı

 

Bali Adası her köşesinde ayrı bir seyir şöleni sunuyor. Her manzara karşısında nefesinizi kesen bu adadan kopmak kolay olacağa benzemiyor. Güneşin doğuşunda hayata umutla bakmanızı sağlayan Batur Dağı’nda muhteşem anlar sizi bekliyor. Tepeden doğan güneşin kızıllığı ve yüzünüzü okşayan rüzgar eşliğinde sabah kahvenizi yudumlamak kulağınıza oldukça hoş geliyor olsa gerek. Batur Dağı’nın eteklerinde bulunan kafeler bu keyfi gerçekleştirmenize yardımcı oluyor.

Uçsuz Bucaksız Havuzlar

 

Bali’nin deniz manzaralı havuzları oldukça meşhur. Havuzun hiç bitmeyeceği hissini burada kapılmanız mümkün. Kulaçlarınızı atarken başınızı her kaldırdığınızda dalgaların sesi size eşlik ediyor. Ada genelinde karşılaşabileceğiniz bu havuzlarda tüm gününüzü geçirmek isteyebilirsiniz. Havuzun etrafını saran ağaçlar ve mavinin sayısız tonuyla dans edeceğiniz havuzlarda ücretlerin biraz daha yüksek olduğunu hatırlatmak isteriz.

Vize Şartı Yok

 

Hem böylesine güzel bir ada hem de vize şartı yok. Tatiliniz için belki de daha iyisi olamaz. Bali Adası’nda yaklaşık 30 güne kadar vizesiz tatil yapma fırsatınız bulunuyor. Tatil öncesi can sıkan ve hayli zaman alan vize işlemleri ile uğramanıza gerek kalmıyor. Bali Adası’na gitmek için yanınıza valizinizi ve pasaportunuzu almanız yeterli.

Yeni Tatlar

 

Tropikal meyvelerin tadına bakabileceğiniz bu ada size birçok lezzet sunuyor. Mevsim meyveleri ile sofranızda tam bir ziyafet çekmeniz mümkün. Ananas, Hindistan cevizi ve sayısız meyve çeşidi adada sizleri bekliyor. Kendine has bir mutfağı olan Bali Adası’nda Çin, Japon ve Uzak Doğu yemeklerine sıkça rastlayabilirsiniz. Çünkü Bali’de bu yiyecekler çok fazla seviliyor. Eğer bu yemeklere ilginiz varsa tatiliniz boyunca merak ettiğiniz bütün tatları deneyebilirsiniz.

Renkli Festivaller

 

Sokakları kadar eğlence hayatı da renkli olan Bali Adalarında her yıl çeşitli festivaller düzenleniyor. Yıl boyu farklı seçeneklerle karşınıza çıkan bu festivallerin tatil zamanınıza denk gelme olasılığı çok yüksek. Bu festivaller sayesinde başka dünyaları görebilir Bali Adası hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Hemen hemen her tarzdan festivallerin olduğu adada çok sevilen Ubud Yemek Festivali yani tatlar denemenizi sağlıyor. Bali Adası’nın geleneksel yemeklerini tadabileceğiniz bu festival sonrasında uzun yürüyüşler yapmanızda fayda var.

Bali Masajı

 

Tatillerin dinlendirici etkisine bir de masaj eklendiğinde yeniden doğmuş gibi hissedebilirsiniz. Bu hissi yaşamanın en doğru yolu ise Bali’den geçiyor. Doğal güzellikleri ve kendine has mekanları ile sizi kendine hayran bırakan bu ada masaj teknikleriyle de aynı etkiyi bırakıyor. Dünyaca ünlü olan Bali masajı tüm ağrılarınızın geçmesini sağlıyor.

Fil Safarisi

 

Bali’de unutulmayacak anılarınıza bir yenisini eklemenizi sağlayan fil safarisi bir saat boyunca heyecanlı anlar geçirmenizi sağlıyor. Uhud bölgesinde yapılan fil safarilerinde tropikal ormanların gizemlerine kapılabilir, yeni yerleri fil üzerinde keşfedebilirsiniz. Yeşil yapraklı ormanlarda fil safarisi yapmak size bir film sahnesinin içindeymiş gibi hissettiriyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KATEGORİLER