Avrupada En Çok Ziyaret Edilen Ülkeler


Dünya’yı keşfetmeye çıkmak istiyorsanız o halde Avrupa’dan başlamak ve dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerinden başlamak isteyebilirsiniz. Güzellikleri ve tarihiyle göz kamaştıran Avrupa Ülkelerinden birkaçını sizler için sıraladık. Avrupa’nın En Çok Ziyaret Edilen Ülkelerine gelin beraber göz atalım.


Fransa

İspanya

İtalya

Türkiye

Almanya

Fransa

Dünyanın en çok turist çeken ülkesidir. Geçen yılki terör saldırıları sonrasında turist sayısında bir miktar gerileme olsa da yine de Fransa’yı 84,5 milyon kişi ziyaret etmiştir. Ziyarette ilk sırayı başkent Paris alıyor. Paris’in yanı sıra güney kıyıları Nice, Marsilya, Lyon yine Strasbourg ve Bordeaux gibi şehirleri de turist ağırlıyor. Paris’te en çok tanınan tarihi yerlerin yanı sıra Fransa şatolar, üzüm bağları, müze ve tatları ile bilinen bir ülkedir.


İspanya

Dünyada en çok ziyaret edilen ülkeler sıralamasında İspanya geliyor. Özellikle tarihi eserleri, tarihle iç içe şehirleri ve Akdeniz sahilleri yıl boyunca İspanya’ya turist çekiyor. Turizm ülkenin en önemli gelirlerinden birisidir. Geçen yıl da İspanya’yı 68.2 milyon kişi ziyaret etti. Barcelona, Madrid, Sevilla, Granada gibi şehirler ve Ibiza, Mallarco gibi adaları yıl boyunca turist akınına uğruyor.


İtalya

Rönasans’ın doğduğu yer İtalya, Roma imparatorluğundan bu yana kalma tarihi eserleriyle dikkat çeken bir ülkedir. Başkent Roma, Floransa, Napoli, Venedik, Milano gibi tarihi şehirler İtalya’nın en çok turist çeken kentleri arasında yer almaktadır. Geçen yıl da İtalya’yı 50.7 milyon kişi ziyaret etmiştir.


Türkiye


Turizmde geçtiğimiz yıl biraz sıkıntılı bir süreç geçirse de Türkiye de dünyanın en çok turist çeken ülkeler arasında yer almaktadır. 39,5 milyon ziyaretçiyle ülkemiz de dünyanın en çok ziyaret edilen ülkeleri arasına girmiştir. Türkiye’de en çok turist İstanbul’a geliyor. Tarihi ve doğal güzellikleriyle dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’u, Antalya gizliyor. Özellikle muhteşem otelleri güneşi denizi ve doğal güzellikleriyle de Antalya Türkiye’nin en çok turist çeken kentlerinden biri olma yolunda ilerliyor. Avrupa ve Asya’yı birleştiren İstanbul’un hazineleri sadece Sultanahmet ya da Ayasofya ile sınırlı değildir. Akdeniz sahilleri ve başka dünyaya ait izlemini veren Kapadokya ile de ziyaretçi almaktadır.


Almanya

Avrupa’nın en büyük ve en zengin ülkelerinden Almanya da festivalleri ve fuarlarıyla milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. Kara Ormanlar ve Alpler, Neuschwanstein Kalesi gibi yerler Almanya’nın en çok turist çeken yerlerinin başında geliyor. Almanya’yı da 35 milyon kişi ziyaret ettiştir.


İster Oktoberfest’te bir bira ile isterse de Berlin’de tekno müziğin sesiyle olsun Almanya’da eğlenmenin pek çok yolu vardır. Ülkenin 20. yüzyıldaki trajik tarihi de pek çok kişiyi Soykırım ya da Soğuk Savaş Anıtları’na çekiyor. Kara Ormanlar ve Alpler, Neuschwanstein Kalesi gibi masalsı yerler de geçen yıl 35 milyon ziyaretçiyi ülkeye çekmiştir.

KATEGORİLER