Antalya'nın En Popüler Plaj ve Koyları


Yaz tatilini cennette yapmak isteyenlerin uğrak noktası olan Antalya’da sayısız plaj ve koy yer alıyor. Yapmanız gereken tek şey ise cennetin en güzel köşesini seçmek! Masmavi suların eşsiz manzaralarla birleşimini deneyimleyeceğiniz Antalya sahillerinden en güzel plaj ve koyları keşfetmek için doğru yerdesiniz!

Konyaaltı Plajı

Konyaaltı Plajı, Antalya il merkezine en yakın ve en geniş plaj olması özelliğiyle öne çıkıyor. Yaklaşık 6 kilometre uzunluğa sahip plajda ince kumullara rastlansa da yapısı çoğunlukla çakıl taşlarıyla örülü durumda. 2018 yılının Haziran ayında yenilenen görünümü ile Konyaaltı Plajı’nın her köşesine şehir içi otobüslerle ulaşmanız mümkün. Deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını doyasıya çıkardıktan sonra nerede kalırım, ne yer ne içerim derdiniz de yok! Konyaaltı’nı farklı kılan özelliği birçok imkanı bir arada sunuyor olması. Sahil şeridi boyunca çok sayıda otel, restoran, kafe ve bar mevcut. Halk plajlarının ve özel işletmelerin bir arada bulunduğu alanda şezlong kiralama bedeli için ödeyeceğiniz miktar ise ortalama 10-20 TL arasında değişiyor.

Lara Plajı

Antalya il merkezisinin yaklaşık 12 kilometre doğusunda yer alan Lara Plajı, tamamının ince kumlardan oluştuğu bir plaj olarak diğerlerinden ayrılıyor. Şehir içi otobüslerin sıklıkla sefer yaptığı Lara bölgesi, yeme içme konusunda da kalitesi ve çeşitliliğiyle ön plana çıkıyor. Bunun bir getirisi olarak da fiyat standartlarının diğer yerlere oranla daha yüksek olduğunu söylemek mümkün. Konaklama tesisleri açısından da inanılmaz zengin olan bölge, doğuya doğru gidildikçe ziyaretçilerine daha çok alternatif sunuyor. Lara Plajı’nda şezlong kiralama ücretleri ise 20-30 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Phaselis Plajı

Masalsı bir coğrafyası olan Phaselis Antik Kenti’nde yer alan Phaselis Plajı, berrak denizi ve çakılsız dokusuyla adeta görenleri kendine hayran bırakıyor. Plajın yer aldığı Kemer ilçesine, Antalya şehir termalinden her 15 dakikada bir sefer düzenleyen servislerle ulaşmanız mümkün. Zengin tarihi yapısını gezip gördüğünüzde kendinizi başka bir zaman dilimindeymiş gibi hissedeceksiniz! Milli parkı da sınırları içerisinde barındıran antik kenti doyasıya gezmek için size tavsiyemiz, varsa şayet yanınızda  Müzekart bulundurmanız. Eğer sahip değilseniz 20 TL’lik bir ücret karşılığı ile giriş yapabilirsiniz. Üç plajı bulunan bölgede sakinliği tercih edenler için Kuzey Liman, yeme içme ve eğlence önceliğim diyenler için Orta Liman, duş ve tuvalet imkanı bakımından ise Güney Liman beklentileri karşılıyor. Antik kent etrafındaki konaklama hizmetleri Tekirova ve Kemer’de daha yoğunlaşmış durumda. Phaselis’e giriş saatleri ise 08.00-19.00.

Kaputaj Plajı

Kaş ile Kalkan sahil yolunun arasında bulunan Kaputaş Plajı, yerleşim yerlerine uzak kaldığı için en çok da temiz olması ve etkileyici manzarasıyla ön plana çıkıyor. Kaş’ın, konaklama imkanı açısında otellerin yanında çok sayıda kamp alanının da olduğunu hatırlatalım. Kaş ve Kalkan’dan sefer düzenleyen minibüslerle plaj yakınlarına ulaştıktan sonra basamaklardan inin; plajın ve denizin tadını eşsiz manzarasıyla karşılaşacaksınız. Belediyeye bağlı kafe ve restoranların da bulunduğu plajda şezlong kiralama masrafınız ise 10 TL’yi geçmeyecektir. Duş hizmeti ise tamamen ücretsiz. Bir dondurma alıp şezlongunuza uzanın ve yazın tadını çıkarın!

Adrasan Koyu

Sakinliği ve huzuru tercih edenler için doğal bir cennet olan Adrasan, masmavi ve dalgasız bir denize sahip. Tamamı kumlardan oluşan plajında genellikle şezlong kiralama ücreti de talep edilmiyor. Duş ve kabin hizmetlerine ise hemen plajın çevresinde mevcut. Oteller ve pansiyonların sahil boyunca sıralandığı Adrasan Koyu'nda birden çok yeme içme mekanı da mevcut. Antalya il merkezinden 75 kilometre uzaklıkta olan Adrasan’a Antalya şehir terminalinden her gün üç sefer gerçekleştiği için de ulaşım açısından hiç sıkıntı çekmeyeceğinize emin olabilirsiniz.

Korsan Koyu

Vaktiyle gemilerin sığındığı güvenli bir koy olan ve Karaöz mahallesi sınırları içerisinde yer alan Korsan Koyu için tek kelimeyle Antalya’nın saklı cenneti diyebiliriz. Dünyanın en güzel 10 yürüyüş rotasından biri olarak kabul edilen Likya yolu üzerinde olan Korsan koyu yakınlarında meşhur Gelidonya Feneri de bulunuyor. Doğayı keşfetmek için eşsiz bir bölge olan bu koya ulaşmak için Antalya il merkezinden araç kiralayabilirsiniz. Bunun dışında Kumluca ilçe merkezinden günde iki kez Karaöz’e dolmuş yoluyla ulaşım sağlanabiliyor. Korsan koyu aynı zamanda kampçıların sıklıkla tercih ettiği bir yer. 5-6 kilometre uzağında kalan merkezde ise konaklamak için birkaç pansiyon mevcut.

En güzel Ege ve Akdeniz Turları için Modatatil.com 'u takip edebilirsiniz.

KATEGORİLER