Amerika’nın En Güzel 7 Kampüsü


Amerika da okumak istiyorsanız eğer tercihlerinizi yapmadan önce sizin için hazırladığımız bu yazıya göz atmanızı öneririz. Sizler için Amerika’nın en güzel 7 kampüsünü araştırdık.


Stanford Üniversitesi Palo Alto Califonia

Amerika’nı en büyük ve en önemli üniversitelerinden olan Stanford, California eyaletinde bulunmaktadır. Aynı zamanda dünyanın en büyük bütçeye sahip 3. özel üniversitesidir. Üniversite kampüsü 32 kilometrelik büyük bir alana kurulmuştur. Üniversite kampüsü içerisinde hem öğrencilerin hem de akademik personelin yararlanabileceği her türlü sosyal, kültürel ve sportif alanlar bulunmaktadır. Bunların başında kütüphaneler, alışveriş merkezleri, stadyum, golf sahaları, tenis kortları, kapalı ve açık yüzme havuzları gelmektedir. Kampüsün büyüklüğü nedeniyle üniversite içinde ulaşım tek yönlü arabalarla veya bisikletlerle sağlanmaktadır. Muhteşem doğası ve mimarisiyle dünyanın sayılı üniversiteleri arasına girmeyi başarmıştır.


 Barry Üniversitesi, Berry Mountain Georgia

Barry Üniversitesi, Amerika Birleşik Devleti’nin Georgia eyaletinde bulunmaktadır. Tropikal güzelliği, sahip olduğu muhteşem manzarası, İspanyol tarzı mimarisi, ayrıca sunduğu kaliteli eğitimi ve imkânlarıyla fark yaratıyor. 122 dönümlük kampüs 80’in üzerinde iç dış mekân spor tesislerine sahip 54 binadan oluşuyor.


Notre Dame Üniversitesi, South Bend, İndiana

Notre Dame Üniversitesi, 1842 yılında kurulmuştur ve İndiana’da bulunmaktadır.  Notre Dame üniversitesi, kampüsün doğal güzelliği ile ünlüdür. Büyük arazisi ve bir gölden oluşan muhteşem kampüsü içinde birkaç bahçede barındırmaktadır. God Quard bilinen ana bahçe, yemyeşil ağaçlarla dolu olup kampüsün en güzel yerlerinden biridir. Birçok spor alanını içinde bulunduran spor tesisi, yüzme, basketbol, futbol, beysbol gibi sporları yapmakta imkân sunuyor.


Güney Florida Üniversitesi – Lakeland, Florida

Güney Florida Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde bulunan bir devlet üniversitedir. 8,2 kilometrekarelik bir alana yayılan üniversite, hem öğrenci sayısı açısından hem de kampüs büyüklüğü açısından Amerika’nın en büyük üniversitelerinden biri olma özelliğini taşımaktadır. Kendi içinde stadyumu, konser alanları ve spor etkinlikleri için alanlara sahip büyük kampüse sahiptir.


Cincinnati Üniversitesi – Cincinnati, Ohio

Devlet araştırma üniversitesi olan Cincinnati Üniversitesi, 1819 yılında kurulmuştur. Ohio eyaletinin Cincinnati şehrinde bulunur. Her yıl yaklaşık 5000 mezun vermektedir.  En popüler programları arasında mimarlık, dizayn programları, görsel sanatlar, mühendislikler ve işletmedir. Cincinnati Üniversitesi, gerekli sınavlardan istenilen puan türünü alırsanız burs imkânı sunmaktadır. Üniversite bünyesinde uluslar arası öğrenci ofisi, öğrencilere vize, havaalanı karşılaması, oryantasyon vs. birçok konuda yardımcı olmaktadır. Uluslararası öğrenciler için birçok organizasyon düzenlenmekte ve yıl boyu birçok aktiviteye yer verilmektedir. San Dieago Üniversitesi, San Diego

San Dieago Üniversitesi, ismini taşıdığı San Diego’da bulunan bir eyalet üniversitedir.  Birbirinden çeşitli öğrenci organizasyonları bulunmaktadır. Ayrıca danışma merkezi, Görev Fitness merkezi, Öğrenci sağlığı merkezi gibi çok sayıda sağlıklı yaşam merkezine sahiptir. Yapısal olarak Rönasans döneminden izler taşıyan San Dieago Üniversitesi,  kampüs manzaranız okyanus ve palmiye ağaçlarıyla süslenmektedir.


Rice Üniversitesi, Houston

Rice Üniversitesi, Houston’da yer alan özel bir üniversitedir.  Özellikle mimari yapısıyla dikkat çekmektedir. Tarihi ağaçlar arasına inşa edilen bu üniversite 285 dönümlük yemyeşil bir alanda huzurlu ders olanağı sağlıyor.

KATEGORİLER