ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Zanzibar Turları

Zanzibar, Hint Okyanusu ortasında, Afrika ve Tanzanya’nın ortasında bulunan iki adadan oluşan özerk bölgedir.

Baharat adası olarak bilinen ada hem baharat üretimi hem de turizm kenti olarak ülkenin ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Tanzanya en büyük yüz ölçümüne sahip olmasına rağmen, nüfus olarak en az nüfusa sahip olan bir ülkedir. Çoğu vatandaşta Zanzibar’da yaşamaktadır.

Şiraz’dan gelen İranlı göçmenler tarafından kurulan şehir, günümüzde İran etkisi devam etmektedir. Yaşayan halkın büyük bir çoğunluğu Müslümandır.

Zanzibar Havalimanı

Zanzibar Havalimanı,  2010 yılında Abeid Amani Karume Uluslararası Havaalanı adını alarak hizmet vermeye devam etmektedir. Tanzanya ’yanın sınır kapısı olarak da hizmet veren Zanzibar Uluslararası Havalimanı şehir merkezinden 5 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Abeid Amani Karume Uluslararası Havalimanı’ndan sonra Baharat Adasına geçmek için şehir merkezine otobüs, servis veya taksilerle gidebilir, limandan Baharat Adası’na giden vapurlarla adaya geçebilirsiniz.

Zanzibar ‘a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Zanzibar’a uçuş gerçekleştiren hava yolları Arkia Israel Airlines, As Salaam Air, Coastal Aviation, Condor, Ethiopian Airlines, Fly540, flydubai, Flightlink Limited, Israir, Kenya Airways, LOT Polish Airlines, Malawian Airlines, Mango, Meridiana, Neos, Oman Air, Precision Air, Qatar Airways, Regional Air Services, Sun d'Or, El Al, Travel Service Airlines, Tropical Air, TUI fly Belgium, TUI fly Netherlands ve Zan Air.

Zanzibar’a ayrıca Türk Hava Yolları da İstanbul’dan direk uçuşlarla hizmet vermektedir. Zanzibar’a uçuş gerçekleştiren hava yollarının en güncel uçak bileti fiyatlarına ve sefer bilgilerine 0850 532 15 22 nolu call centerı arayarak Moda tatil seyahat danışmanınızdan öğrenebilirsiniz.

Zanzibar Ulaşım

Zanzibar’da ulaşım şehir içinde hizmet veren otobüsler, taksi dolmuşlar, otellerin servisleri ve adalara hizmet veren vapurlarla sağlanmaktadır. Ücretinizi de araç içinde verebilirsiniz. Taksileri tercih etmeden önce konuşmanızı ve ücret konuşunda anlaşmanızı tavsiye ederiz.

Zanzibar Gezilecek Yerler

Zanzibar’da gezilecek yerler arasında şüphesiz Baharat Adası ilk sırada yer almaktadır. Tarihi camileri ve yapıların yanı sıra Quenn grubu solistinin doğduğu bu şehirde birbirinden farklı kafeler ve barlarıyla da en dikkat çekici yerdir.

Zanzibar’da ayrıca yerel halkın yaşayışını görmek isterseniz yerel pazarı da gezebilirsiniz. Hemen her yerinde denize girebilecek olsanız da yine de sahil kesiminde yer alan turistik bölgeleri tercih etmenizi öneririz.

Zanzibar da Ne Yenir?

Zanzibar’da deniz ürünlerini farklı baharatlarla tatlandırılmış olarak deneyebilirsiniz. İran mutfağından etkilenen Zanzibar’da bulgur önemli bir yer tutmaktadır. Et yemekleri de bulgurla beraber servis edilmektedir. Ayrıca bu bölgeye özgür tropik meyveleri de Zanzibar’da tadabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.