Yunanistan Turları

Selanik ( 1 ) - Kalambaka / Atina ( 2 ) - Kavala

 

 

 

ADET
206.20 USD
Avrupa Turları
Talep Et

Bari  -  Pisa  - Monte Carlo  -  Roma - Dresden -  Nice  - Sofya  -  Selanik - Belgrad - Lyon - Amsterdam - Venedik - Floransa - Prag - Bratislava - Viyana - Brugge - Bedapeşte - Paris

 

 

 

  • Lüks Otobüsler ile Ulaşım
  • 15 Gece 16 Gün
  • 3* & 4* & 5* Otellerde Konaklama
  • Schengen Vizesi için vize danışmanımızı arayabilirsiniz

 

ADET
1,813.29 USD
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
 

Yunanistan Turları

Türkiye’nin batı komşusu Yunanistan sizlere muhteşem bir tatil fırsatı sunuyor. Yunanistan turları günümüzde otobüslü ve uçaklı olmak üzere 2 şekilde gerçekleşiyor. Ekstra olarak deniz yolu ulaşımlı yaz turları da oluyor. Otobüsle gerçekleşen tur kapsamında ilk önce Kavala şehri geziliyor. Yunanistan’ın Kavala şehri turistlik bir mekân olarak ön plana çıkıyor ve kurabiyeleriyle meşhur bir şehirdir.

Yunanistan’ın ikinci en büyük şehri Selanik, tur kapsamında görülen en güzel şehirlerden birisidir. Türkiye’nin Yunanistan konsolosluğu Selanik bölgesinde bulunmaktadır. Aynı zamanda konsolosluk binasının yanında ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün evi de bulunuyor. Türk turistlerin mutlaka gezip, görmesi gereken yerlerin başında Atatürk evi gelmektedir.

Yunanistan Selanik Gezilecek Yerler

Yunanistan turları kapsamında Selanik oldukça önemli bir yere sahiptir. Atatürk’ün evini gezebileceğiniz gibi birçok farklı tarihi yapıyı da Selanik’te gezebilirsiniz. Selanik deniz kıyısında yer alan bir şehirdir. Dolayısıyla yapısıyla ve mimarisiyle İzmir’e andırmaktadır. Selanik arkeoloji müzesi, beyaz kule, rotunda, zafer kemeri, antik forum, Bizans medeniyet müzesi gibi yapıları Selanik şehrinde gezebilirsiniz.

İstanbul- Selanik arası uçakla yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Yunanistan’da Osmanlı mimarisinin de birçok izlerini görebilirsiniz. Fakat bu yapıtların birçoğu kiliseye döndürülmüş durumdadır. Aynı zamanda Avrupa’da ezan okunmayan ve cami ibadetinin açık olmadığı tek ülke olarak Yunanistan ön plana çıkmaktadır.  

Yunanistan Atina Gezilecek Mekanlar

 

Yunanistan turları oldukça geniş standartlarda gerçekleşen tur hizmetleri olarak bilinmektedir. Yunanistan’ın başkenti Atina mutlaka gezilip görülmesi gerekene en önemli şehirlerin başında gelmektedir. Antik Yunan mimarisinin izlerini görebileceğiniz Atina şehri sizi tarihte bir yolculuğa çıkarmaktadır. Yunan mimarisinin en güzel oluşumlu eserleri Atina’da bulunmaktadır.

Akropolis müzesi, Monastiraki caddesi, parlamento binası, ulusal bahçe, plaka gibi gezilecek yerlere sahip durumdadır. Yunanistan turu yapacak olan kişiler Yunanistan’a geldiklerinde birçok geleneksel yemeği de Atina’da yiyebilirler. Portakallı nohut Yunan yemekleri arasında en güzel ve farklı olanıdır. Yunanistan aynı zamanda gece hayatıyla da ön plana çıkan bir ülkedir. Gece hayatı Yunanistan’da sabaha kadar sürmektedir. Yunanistan’a geldiğinizde siz de gece hayatının keyfini Yunanistan turları kapsamında yaşayabilir ve fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.