UGAPT001Uçaklı Gap Turu (İstanbul Hareketli)
UGAPT001Uçaklı Gap Turu (İstanbul Hareketli)
UGAPT001Uçaklı Gap Turu (İstanbul Hareketli)
UGAPT001Uçaklı Gap Turu (İstanbul Hareketli)
UGAPT001Uçaklı Gap Turu (İstanbul Hareketli)
UGAPT001Uçaklı Gap Turu (İstanbul Hareketli)
UGAPT001Uçaklı Gap Turu (İstanbul Hareketli)
UGAPT001Uçaklı Gap Turu (İstanbul Hareketli)
UGAPT001Uçaklı Gap Turu (İstanbul Hareketli)
UGAPT001Uçaklı Gap Turu (İstanbul Hareketli)
UGAPT001Uçaklı Gap Turu (İstanbul Hareketli)
UGAPT001Uçaklı Gap Turu (İstanbul Hareketli)
UGAPT001Uçaklı Gap Turu (İstanbul Hareketli)
UGAPT001Uçaklı Gap Turu (İstanbul Hareketli)
UGAPT001Uçaklı Gap Turu (İstanbul Hareketli)
UGAPT001Uçaklı Gap Turu (İstanbul Hareketli)
UGAPT001Uçaklı Gap Turu (İstanbul Hareketli)
UGAPT001Uçaklı Gap Turu (İstanbul Hareketli)

Uçaklı Gap Turu (İstanbul Hareketli)

0,00
Fiyat : 184.03 USD(KDV Dahil)

İstanbul Hareketli Uçaklı GAP Turu

 • Türk Hava Yolları İle,
 • İstanbul Hava Limanından Kalkış
 • Ulaşım Dahil,
 • Uçak Bileti Dahil,
 • 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklma Dahil,
 • 1 Gece Oda Kahvaltı Dahil,

 

ADET

Artır Azalt

Uçaklı GAP Turu Programı

1.Gün. (Antakya – Asi Nehri  St. Piere Kilisesi  Uzun Çarşı  Harbiye – Gaziantep – Bakırcılar Çarşısı – Tahmis Kahvesi)

 Değerli Konuklarımız, sabah 06:00’da kalkacak Antakya uçağımıza binmek üzere Sabiha Gökçen Havalimanı’na geliyor ve rehberimizle buluşuyoruz. Antakya’da bizleri bekleyen otobüsümüzle buluşup restoranımızda ekstra kahvaltılarımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesi’ne gidiyoruz. Kilise önündeki Antakya Manzarası sizleri büyüleyecek. Kilise gezimiz sonrasında Eski adı Orontes Nehri olan Suriye Dağlarından doğup Saman Dağında denize boşalan Asi Nehri’nin kıyısında kurulan Antakya’da, İlk Hıristiyanlık şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisi sonrası Antakya Sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Müsait olduğu takdirde gezebileceğimiz Türk-Katolik Kilisesi’ni ve Tarihi Antakya Evleri’ni gördükten sonra Uzun Çarşıda serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Antakya’dan 12 km ileride Daphne ve Apollon’un Aşklarının geçtiği rivayet edilen Harbiye’ye (Dafne) giderek, bir mesire yeri olan Harbiye Şelaleleri’ni görüyoruz. İpek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri aldıktan sonra Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Kurtuluş Savaşı sırasındaki kentin düşmana karşı direnişinin anlatıldığı tematik bir müze olan Kurtuluş Savaşı Müzesi’ne gidiyoruz. Müze binasının altında bulunan mağara ve buradan şehrin farklı yönlerine açılan geçitlerin bulunduğu sergi alanı; Antep'in koca bir orduya karşı koyuşunun sırrını, mermi toplayan çocuklar canlandırması, İmalat-ı Harbiye canlandırması, savaşta kadınlarımız canlandırması, şehitlerin nakli canlandırmasını gördükten sonra günümüzde hala faal olan Naib Hamamının önünde durup 14 Şehitler Anıtını görüyor, Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile dinleniyoruz. Doğu’nun en önemli el sanatı olan Sedef Kakma ve Tel Kırma işlemeciliğinin Anadolu’da kalan üç atölyesinden birisine ev sahipliği yapan Gaziantep’te sanatın tüm yapılış aşamalarını görerek alışveriş yapma sansı buluyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışveriş yaptıktan sonra, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Antakya Şehir Merkezi.

Öğle yemeği: Kurşunlu Han Restoran;  1/4 Ordövr tabağı, Süzme Yoğurt, Humus, abugannuş, Cevizli Biber, Kekik salatası, kıymadan oluşan Tava ya da Kâğıt Kebabı, Yeşillik, Su, Ayran

Konaklama: Gaziantep Otelleri (Green Park Otel, Med Gold Otel, Tilmen Otel Vb.)

Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

 2.Gün. ( Zeugma Mozaik Müzesi – Halfeti Tekne Turu – Birecik – Balıklı Göl – Halil-ül Rahman gölü Camii – Gümrük Han – Şanlıurfa )

 Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Birecik’e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Ardından Halfeti’ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Ekstra Halfeti Tekne Turu Tekne turumuzda eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale’nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti’ye çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi Fırat Nehri’nin üzerinde alıyoruz sonrasında Halfeti’den ayrılıyoruz ve Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz. Eyyubi’ye Mahallesine geliyor ve sabrın timsali Eyüp Peygamberin çile çektiği mağarayı ve makamındaki kuyuyu ziyaret ediyor ve sabır için, şifa için sulardan içiyoruz.  Balıklı Göl, Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han’da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimiz bugün oda kahvaltı olup dileyen misafirlerimiz ekstra olarak akşam yemeğini Urfa Sıra Gecesi eşliğinde alacaktır.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Halfeti Fırat Yüzer Restoran

Konaklama: Şanlıurfa Otelleri (Harran Otel, Grand Gülizar Otel, V Otel)

Akşam yemeği: Sıra gecesinde ya da konaklama otelinde ekstra olarak alınacaktır.

Sıra Gecesi Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi, yıllardan beri kuşaktan kuşağa aktarılan insanların sosyal hayatlarında topluca eğlendikleri özel günlerini kutladıkları, yöresel müziklerin çalınıp söylendiği, yöresel halk oyunlarının oynandığı, çiğköfte, ayran, şıllık ve acı kahve mırranın ikram edildiği eğlence

 3.Gün. (Harran – Göbeklitepe – Mardin – Kasımiye Medresesi – Ulu Camii – Abbaralar – Ptt Binası – Mezopotamya Ovası – Deyrulzaferan Manastırı)

 Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında, dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’a geliyoruz. Dünya’da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Sonrasında Göbekli Tepe’ye hareket ediyoruz. Dünyanın bilinen en eski tapınağı olan Göbekli Tepe’de hayvan kabartmalarını görüyor ve bu gizemli tarihe tanıklık ediyoruz. Göbeklitepe gezimizin ardından Viranşehir üzerinden Mardin’e doğru hareket ediyoruz. Mardin’de öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından dinlerin ve dillerin buluştuğu, Süryani’sinden Arap’ına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin gezimize başlıyoruz. Taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyüleyen eski Mardin’de gezimizde öncelikle Kasımiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Süryaniler için kutsal kabul edilen Deyrulzaferan manastırına hareket ediyoruz ve manastırı ziyaret edip Mardin şehir merkezine dönüyor ve yürüyüş turumuza başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüzde Mardin’in en büyük Camisi olan, Camii Kebir olarak ta geçen Ulu Caminin minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin eşekler ile yapıldığı evlerin altından geçerek, Şehidiye Medresesini ve Zinciriye Medresesini panoramik olarak görüp güzel bir tarihi konak yapısı olan PTT binasını gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz.

Önemli Not: Bölgede ki yoğunluğa göre Deyrulzaferan veya Mor Gabriel Manastır’larından bir tanesi gezilecektir.

 Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: MARDİN – Kasrı Kaya Restoran Serbest zaman, menü fiyatları geçerlidir.

Alluciye, Cara Kebabı, Kaburga Dolması, Sembusek, Etli Ekmek, Irok, Harari Tatlısı gibi yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Konaklama: Mardin Otelleri (Yay Grand Otel, Raymar Otel, Vb.)

Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

 

4.Gün. (Midyat  – Hasankeyf – Batman – Diyarbakır – Ulu Cami – Dicle – On Gözlü Köprü )

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında, Süryanilerin ilk yerleşim mekânlarından biri olan Tur Abdin Bölgesinin kalbi Midyat’a gidiyoruz. Sıla dizisinin de çekildiği Konuk Evi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında bir Midyat el işlemecilik sanatı olan Telkâri sanatı hakkında bilgi alıyoruz ve Midyat’ ta sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında, Antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz.. Dicle Nehri üzerine kurulmuş olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalan şehirde, kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp, El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresini, ve Zeynel Türbesini de fotoğrafladıktan sonra Batman’da öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. Diyarbakır Surları’nı, Urfa Kapıyı, Mardin Kapıyı, Keçi Burcu’nu görüyor ve Dicle’yi seyrediyoruz. Otobüsümüzle On Gözlü Köprüye geliyor, Hıdrellez zamanı, yöre insanları beze dilek yazıp nehre attıkları tarihi köprüden Dicle’yi izliyoruz.  İslamiyet’in beş Harem-i Şerifinden birisi olarak kabul edilen Mor Thoma Kilisesinin camiye çevrilmesiyle yapılmış Ulu Cami’yi geziyoruz. Ulu Camii gezisi sonrası,  “Yaş 35 ve Haydi Abbas” şiirlerinin yazarı Cahit Sıtkı Tarancı’nın Doğduğu Eve gidiyoruz ve Dört Mevsim Odalarını görüp Siverek, Kahta istikametini kullanarak Adıyaman’da ki otelimize yerleşiyoruz.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Batman Ali Usta Restoran

Konaklama: Adıyaman Otelleri (Samos Otel, Arsemes Otel, Rabat Otel Vb.)

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınacaktır.

 

5.Gün. (Adıyaman – Arsemia Antik Kenti – Cendere Köprüsü – Karakuş Tümülüs’ü – Nemrut Dağı ve Gün Doğumu – Kahramanmaraş – Adana – Taş Köprü )

Değerli Konuklarımız, sabah erken saatlerde dileyen konuklarımız ile birlik de Ekstra Nemrut Dağı turumuzu gerçekleştireceğiz. Nemrut Dağı Turu Ekstra;bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Nemrut dağına ulaşıyoruz. Merdivenli yol üzerinden yürüyerek zirveye çıkıyoruz. Kommogene kralı Antiokhos adına yapılan tümülüsü, Doğu-Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Sonrasında güneşin doğuşunu en iyi şekilde görebileceğimiz bir yer bulup beklemeye başlıyoruz. Gün doğumunda ki bu muhteşem görsel şöleni fotoğrafladıktan sonra bizleri bekleyen minibüslere binerek, Roma İmparatorluğunun efsanevi IX. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Eski Kahta Kalesi’ni ve Arsemia Antik Kenti’ni panoramik olarak görüyor, Kommagene Krallığı’nın kraliçe ve prensesleri için yapılan Karakuş Tümülüsünü ziyaret ediyoruz, Sonrasında minibüslerimize tekrar binerek Adıyaman’da bulunan otelimize geliyoruz ve kahvaltımızı yapıyoruz. Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası, Kahramanmaraş’a doğru yola çıkıyoruz. Kahramanmaraş Kalesini panoramik olarak görüp günümüzde Mado Dondurmaları olarak bilinen işletmenin doğuş noktası olan Yaşar Pastanesinde, dondurma molası ve Kahramanmaraş çarşılarında serbest zaman veriyoruz Kahramanmaraş’tan ayrılarak Adana’ya ulaşıyoruz. Taşköprü ve Sabancı Cami’si gezilerimizin ardından meşhur Adana Kebap’ının tadına bakıyor ve 23:00’da gerçekleşecek olan uçuşumuza katılmak üzere havalimanına geliyor, biniş işlemlerimizi yaptıktan sonra bir başka Coral Travel organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Önemli Not: Bölge otellerindeki müsaitlik durumuna göre Nemrut programımız gün batımı yâda gün doğumu olarak gerçekleşmektedir.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Kahramanmaraş’ta serbest olarak alınacaktır.

Konaklama: Bu akşam konaklama yoktur.

Akşam Yemeği: Adana’da Serbest olarak alınacaktır (Ekstra)

                  

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

 •  Travego – Tourismo veya Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım
 • Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,             
 • Açık Büfe 4 Sabah kahvaltısı,
 • Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 3 Akşam yemeği,
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
 • 1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri,
 • Uçak Bileti

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler

 •  Tüm öğle yemekleri,
 • Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
 • Tur süresince yapılan özel harcamalar,
 • Ekstra belirtilen organizasyonlar,
 • Müze Ören yeri giriş ücretleri,
 • Nemrut Minibüs Transferi,
 • Halfeti Tekne Turu,

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.