UDAT001Uçaklı Doğu Anadolu Turu (İstanbul Hareketli)
UDAT001Uçaklı Doğu Anadolu Turu (İstanbul Hareketli)
UDAT001Uçaklı Doğu Anadolu Turu (İstanbul Hareketli)
UDAT001Uçaklı Doğu Anadolu Turu (İstanbul Hareketli)
UDAT001Uçaklı Doğu Anadolu Turu (İstanbul Hareketli)
UDAT001Uçaklı Doğu Anadolu Turu (İstanbul Hareketli)
UDAT001Uçaklı Doğu Anadolu Turu (İstanbul Hareketli)
UDAT001Uçaklı Doğu Anadolu Turu (İstanbul Hareketli)
UDAT001Uçaklı Doğu Anadolu Turu (İstanbul Hareketli)
UDAT001Uçaklı Doğu Anadolu Turu (İstanbul Hareketli)
UDAT001Uçaklı Doğu Anadolu Turu (İstanbul Hareketli)
UDAT001Uçaklı Doğu Anadolu Turu (İstanbul Hareketli)

Uçaklı Doğu Anadolu Turu (İstanbul Hareketli)

0,00
Fiyat : 184.12 USD(KDV Dahil)

 • Pegasus Airlines İle,
 • Uçaklı Ulaşım
 • Uçak Bileti Dahil
 • Rehberlik Dahil
 • 4 Gece Yarım Pansiyon Dahil
 • 4 Gece - 5 Gün

ADET

Artır Azalt

Uçaklı Doğu Anadolu Turu Tur Programı

1.Gün. İstanbul – Van – Muradiye Şelalesi – Tendürek Dağı Geçidi – Doğubayazıt – İshak Paşa Sarayı – Ağrı Dağı

 *05:00 Pegasus Kontuarı Önü ( Uçuştan 2 Saat Önce )

Değerli Konuklarımız İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan gerçekleşecek uçuşumuzla Van Havalimanı’na ulaşıyor ve bizleri bekleyen rehberimizle buluşuyoruz. Meşhur Van kahvaltımızı almak üzere restoranımıza ulaşıyoruz. Kahvaltılarımız sonrasında Muradiye Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Van Gölü’nü yanımıza alarak yapacağımız yolculuğumuz sonrasında Bendi Mahi Çayı üzerinde ki Muradiye Şelalesi’ne ulaşıyor ve bu eşsiz güzelliği fotoğraflamak için sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Tendürek Dağı Geçidi’nden geçerek Ağrı’ nın Doğubayazıt ilçesine ulaşıyoruz. Yapımı tam 99 yıl süren, bitirildiği 1784 yılından beri merkezi ısıtma sistemine sahip olan, Doğubayazıt’ı kuş bakışı gören bir konuma sahip olan İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. Sarayın harem, selamlık, çeşme, avlu, türbeler, cami gibi kısımlarını gezdikten sonra Doğubayazıt’ın meşhur kaçakçılar çarşısında alışveriş yapabilmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız sonrasında otelimize yerleşmek üzere Van’a doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Acentamızın sizin için seçmiş olduğu restoranımızda serpme Van Kahvaltısı şeklinde alınacak kahvaltı.(ilk günkü kahvaltı ekstra olarak alınır  ) İlk günkü kahvaltı ve son günkü akşam yemeği tur ücretine dahil değildir. )

Öğle Yemeği: Doğubayazıt.

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: VAN - Rönesans Otel – Elite World Otel Vb.

 

2.Gün. Van Kalesi – Van Kedi Evi – Van Müzesi – Çavuştepe Kalesi – Akdamar Adası – Van  Gölü

 Sabah kahvaltımızın ardından Van'ı gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Urartu krallarından I. Sarduri tarafından MÖ 840-MÖ 825 tarihleri arasında yaptırılmış olan Van Kalesi’ni panoramik olarak görüyor ve Van Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müzede Urartulardan kalma birçok eseri gördükten sonra Doğu Anadolu ve İran kültürünün en önemli öğelerinden olan Halı ve Kilimler hakkında ayrıntılı bilgi alabileceğimiz Halı-Kilim Kooperatifinde bir mola veriyoruz sonrasında meşhur Van Kedi’lerini ve Kafkasya’nın meşhur el sanatlarından olan savat sanatını görebileceğiniz Arubani bedestenine gidiyoruz. Burada ustalarımızdan savat sanatının inceliklerini dinliyor, alışverişlerimizi yapıyor ve Van Kedi’leri ile fotoğraflar çekinmeyi ihmal etmiyoruz. Şirin dostlarımızı geride bırakarak, Urartu kralı II. Sarduri'nin M.Ö.764-734 yılları arasında yaptırdığı ve Urartuların Sardurihinili ismini verdiği Çavuştepe Kalesi'ne gidiyoruz. Van-Hakkâri karayolunun üzerinde bulunan bu etkileyici kalede; depo, saray ve tapınak kalıntılarını görüp, eğer şanslıysak Dünyanın sayılı Urartuca bilen kişilerinden birisi; ören yeri bekçisi Mehmet amcayla tanışıp, ondan Urartu yazıtlarını dinliyoruz. Sonrasında, arkamızda Artos Dağı önümüzde Van Gölü manzarasıyla yöresel öğlen yemeklerimizi alıyoruz. Yemekten sonra. Van Gölü üzerinde yapacağımız yarım saatlik tekne yolculuğuyla ulaşacağımız Akdamar Adası'nı ve Ermeni Kralı I. Gagik tarafından 915-921 yıllarında yaptırılmış olan Akdamar Kilisesi'ni geziyor. Kilisenin dışına işlenmiş olan eşsiz rölyefleri rehberimizden dinliyoruz. Gezilerimiz sonrasında konaklamak için Tatvan’a doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Deniz Restoran (Serbest menü seçenekleri)

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Tatvan Otelleri.

 

3.Gün. Ahlat – Emir Bayındır Kümbeti – Tatvan – Nemrut Krater Gölü – Elazığ – Harput

 Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden ayrılıp Ahlat’a ulaşıyoruz.. Bazıları 3,5 m boyunda olan anıtsal mezar taşlarıyla dolu olan Selçuklu Mezarlığı ve çevresindeki pek çok farklı tarzda inşa edilmiş kümbetlerden en ilginci olan Emir Bayındır Kümbeti'ni görüp, Tatvan’a geri dönüyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimize binip Nemrut Krater Gölü’ne çıkıyoruz.(Ekstra) Fotoğraflarımızı çekip geçireceğimiz keyifli dakikalar sonrasında Tatvan’da öğle yemeğimizi yiyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından Elazığ’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Muş, Solhan, Bingöl üzerinden Elazığ’a varıyoruz. Elazığ’da M.Ö. 8. Yy’da Urartular tarafından inşa edilmiş olan Harput Kalesi’ni, 1156-1157 tarihleri arasında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan, eşsiz bir mimariye ve eğik bir minareye sahip olan Ulu Camii’ yi, geziyoruz. Harput Konaklarını, Meryemana Kilisesi’ni panoramik olarak görüyor ve Balak Gazi Heykeli altında bulunan kafeteryadan Elazığ’ı kuş bakışı seyrettikten sonra verilen kısa mola sonrası Elazığ’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 Ekstra Nemrut turu Bizleri bekleyen minibüslerimize binip Nemrut Krater Gölü’ne çıkıyoruz. Fotoğraflarımızı çekip geçireceğimiz keyifli dakikalar sonrasında Tatvan’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 Kahvaltı: otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Tatvan Adabağ Restoran.

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: ELAZIĞ – Akgün Otel – Dedeman Vb.

 

4.Gün. Pertek – Tunceli – Munzur Vadisi – Ovacık – Munzur Gözeleri – Munzur Dağı – Keban Barajı – Arapgir

 Değerli Konuklarımız, Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Elazığ – Pertek Feribotunu kullanarak Keban Barajı üzerinden geçerek Tunceli’ye geliyoruz. Tunceli şehir merkezinde sizlere serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tunceli’den ayrılarak Munzur Çayı boyunca oluşmuş olan Munzur Vadi’sine giriyoruz. Dağların arasında Munzur Çayı’nı yanımıza alarak yapacağımız yolculuğumuz sonrasında Tunceli’nin ilçesi Ovacık’a ulaşıyoruz. Munzur Çayı’nın ilk çıkış noktası olan gözeleri görüyoruz, hikayesini rehberimizden dinledikten sonra Fırat Nehri üzerinde 1965-1975 yılları arasında yapımı tamamlanan Keban Barajı’nı görüyor, Hozat, Keban, Arapgir üzerinden Kemaliye’de ki otelimize yerleşiyoruz.  

 Kahvaltı: otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği:  Ovacık merkezde serbest zaman

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Kemaliye Otelleri

  

5.Gün. Kemaliye – Lökhane – Manili Yol – Karanlık Kanyon – Battal Gazi – Kayısı Borsası – Malatya

 Sabah kahvaltımızın ardından Kemaliye’yi gezmeye başlıyoruz. Eski adı Eğin olan, Fırat vadisine kurulmuş olan bu küçük ilçede ilk ziyaret noktamız Kemaliye’ye özgü meşhur lök tatlısının tadına bakabileceğimiz lökhane olacak. Lök tatlısının yapımını ustamızdan dinledikten sonra müsait olması halinde tarihi su değirmenini görüyoruz. Sonrasında manili yolda kısa bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Eşleri İstanbul’a çalışmaya giden kadınların eşlerine yazdıkları manileri okuduktan sonra Kemaliye’yi kuşbakışı izliyor, fotoğraflarımızı alıyor ve yapımı 132 yıl süren, elle açılmış meşhur taş yolu ve tünellerin bir kısmını görüyoruz. Sonrasında Malatya’ya doğru yola çıkıyoruz. Eski Malatya’ya (Battalgazi) ulaşıyoruz ve öğlen yemeği için bir mola veriyoruz. Molamızın sonrasında Battalgazi surlarını, eski namazgahı panoramik olarak görüp Sultan IV. Murad’ ın silahtarı olan Silahtar Mustafa Paşa tarafından yaptırılmış olan Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayını geziyoruz. Sonrasında 1224 yılında Selçuklu Hükümdarı Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılmış olan Ulu Cami’yi geziyoruz. Şahabe-i Kübra Medresesi ve Osmanlı Dönemin’de idamların gerçekleştirildiği yer olan Kanlı Kümbet’i görerek yeni Malatya’ya doğru yola çıkıyoruz. Kayısı borsasında sizlere serbest zaman veriyoruz, serbest zamanımız sonrasında Malatya Havalimanına geliyor ve uçağımıza biniş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Başka bir Coral Travel organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlerden ayrılıyoruz.

     Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Malatya şehir merkezi

Akşam Yemeği: Malatya şehir merkezi

Konaklama: Bu akşam konaklama olmayacaktır.

      Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

 •  Travego – Tourismo veya Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım
 • Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,             
 • Açık Büfe 4 Sabah kahvaltısı,
 • Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 4 Akşam yemeği
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,   
 • 1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri,   
 • Uçak Bileti,

 Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler  

 •  Tüm öğle yemekleri,
 • Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
 • Tur süresince yapılan özel harcamalar,
 • Ekstra belirtilen organizasyonlar,
 • Müze Ören yeri giriş ücretleri,
 • Nemrut Krater gölü,
 • Akdamar adası tekne ücreti

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.