ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Termal Turları

Dünyada gelişen ve geleceğin turizm faaliyetlerinden biri olarak kabul edilen kaplıca turizmi, insan sağlığına olumlu etkileri nedeniyle çok önemli bir  yer işgal etmektedir. Kaplıca turizmi tesisleri, doğal ve yeraltı maden sularının arıtılmasını sağladığı için oldukça gelişmiş bir konumdadır. Bu anlamda Türkiye  jeotermal kaynaklar ve termal turları Avrupa'da birinci, dünyada ise ilk 7 ülke arasında yer almaktadır.

Yer altından çıkan faydalı mineraller içeren  sular ile; Gençleşerek, dinlenerek ve sağlığın devamlılığını sağlayarak fayda sağlayan turizm çeşidine kaplıca turizmi denir. Kaplıca turizminin amacı, belirli şifa yöntemlerini uygulayan, bu uygulamalar için farklı lokasyonlara seyahat eden ve turizm faaliyetlerine katılmak  programının amacıdır.

Termal ve Sağlık

Kaplıca turizmi faaliyetlerinin müşterilere sunulması ve sağlık durumunun korunmasının sağlanması açısından birçok farklı kaplıca tesisi bulunmaktadır. Bu tesislerde insanları iyileştirmek yerine sağlığı korumak ve olası hastalıkları önlemek için farklı tedaviler uygulanmaktadır. Peki günümüzde gerekli olan kaplıca turizmi türleri nelerdir?

Termal Oteller (Tedavi Merkezi Olan Ve Olmayan Tesisler)

  • İçmeler
  • Jakuziler
  • Fizik tedavi merkezleri
  • Deniz terapisi
  • İklim terapisi
  • Su terapisi
  • Hidroterapi masaj terapisi
  • Deniz suyu terapisi
  • Tütün terapisi
  • Aromaterapi
  • SPA

Spa seyahati uygulamaları ve diğer spa seyahati türleri için gerekli  seçenekler yukarıdaki gibidir. Bu nedenle kaplıca turizmi geleceğin  önemli turizm türlerinden biridir. Yani deniz kum güneş unsurunun dışında kalan turizm türleri alternatif turizm olarak adlandırılır ve termal turları alternatif turizmin en önemli türlerinden biridir.

Termal Tur Avantajları

 

Termal  turizm sektörünün önemli bir tercihi olan kaplıca turizmi, turizm sektörüne ve insanlara birçok avantaj sağlamaktadır. Sağladığı faydalar ve sahadaki önemi ile ilgili gerekli nüanslar aşağıda listelenmiştir. Seyahat 12 ay uzunluğunda olup mevsimsel özelliği kaldırılmıştır. Hem tatil hem sağlık avantajı sunar. İnsan sağlığının devamlılığı ve hastalık oluşumunun önlenmesi gibi imkanlar sağlar.

Tedavilere ek olarak çeşitli turizm faaliyetleri de sunulabilir. Çeşitli rekreaktif faaliyetleri en önemli örneklerdir. Yukarıdaki avantajları sektöre ve ziyaretçilere kazandıran kaplıca turizm işletmeleri bu nedenle her zaman bir önceliktir. Termal turları fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.