ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
 

Tanzanya Turları

Afrika’nın orta doğu bölgesinde bulunan Tanzanya sizlere harika bir tur fırsatı sağlamaktadır. Ülke Afrika’nın gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır. Dolayısıyla son yıllarda turistlerin ziyaretçi akımına uğramaktadır. Tanzanya turları kapsamında kişiler aşağıdaki yerleri gezebilirler. Bunlar;

  • Kilimanjaro Dağı,
  • Serengeti Milli Park,
  • Manyara Gölü,
  • Katavi Milli Park,
  • Viktorya Göl,
  • Zanzibar,
  • Arusha,
  • Dodoma,
  • Darüsselam,

Tanzanya turu kapsamında kişiler yukarıdaki bölgeleri gezebilme olanaklarına sahip olabiliyorlar ve böylelikle unutulmaz bir tatil imkanından faydalanmış oluyorlar. Tanzanya yaz- kış her zaman sıcak iklime sahip bir ülkedir. Dolayısıyla kişiler ülkeye istedikleri mevsim dilim içinde gelebilirler. Tanzanya turları günümüzde uçakla düzenlenmektedir. Turlar yaklaşık olarak 5 ile 10 gün sürebilmektedir.

Tanzanya Turuna Vize Şart Mı?

Tanzanya turları kapsamında kişilerin merak ettiği konulardan birisi de vize konusudur. Tanzanya Türk turistlerden vize istememektedir. Vizesiz bir şekilde ülkeye 90 gün giriş yapabiliyorsunuz. 90 günün sonunda giriş çıkış yaparak tekrardan 90 gün kalma olanaklarına sahip olabilirsiniz. Tanzanya’ya gitmek için ihtiyacınız olan tek şey uçak biletidir. Uçak biletinizi aldıktan sonra çipli kimlik kartınızla ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Kimliklerinizin çipli olması bu süreçte oldukça önemlidir. Çipsiz kimlik kartlarıyla kişiler ülkeye giriş yapamazlar, dolayısıyla kimliklerinizi yenilemeniz gerekmektedir. Tanzanya’nın resmi dili İngilizce olarak ön plana çıkmaktadır. Ülkenin nüfusu ise 55.155 milyon dolaylarındadır. 9 Aralık 1961 tarihinde bağımsızlığını ilan etmiştir.

Tanzanya Turu Ücretleri

Tanzanya’ya gezi düzenlemeyi düşünen kişilerin en çok araştırma yaptıkları konulardan birisi de Tanzanya turu için gerekli olan sermayedir. Tanzanya oldukça ucuz bir ülke olarak ön plana çıkmaktadır. Dolayısıyla kişiler bu ülkede ekonomik bir tatil fırsatından yararlanabileceklerdir. Ülkede 1 doların bile değeri oldukça büyüktür. Konaklama hizmetleri oldukça düşük düzeyde olduğu için kişiler lüks otellerde ucuza kalmanın keyfini Tanzanya’da yaşayabilirler.

Tanzanya sizlere harika bir konaklama fırsatını ekonomik tarzda sunmaktadır. Böylelikle siz de kaliteli bir konaklama hizmetinden imtiyazlı olarak faydalanmış olacaksınız. Tanzanya’da dolaşmanız için İngilizce bilmeniz gereklidir. Siz de Tanzanya turları kapsamında avantajlarla dolu bir tatil fırsatından yararlanma deneyimine erişebilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

 

 

 
 
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.