ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Slovenya Turları ve Fiyatları

Slovenya, nüfusu yaklaşık olarak 2,5 milyon olan bir ülkedir. İtalya, Hırvatistan gibi yerlerle sınırı bulunan bu ülke, her yıl yüzlerce misafirini en güzel şekilde karşılıyor. Sevilen yer anlamına gelen ve Slovenya'nın başkenti olan Ljubliana, küçücük yüzölçümüne binlerce mağara sığdırdığından dolayı, turistlerin en gözde tatil mekanları arasında yer alıyor. Göstermiş olduğu misafirperverliği sayesinde insanlara sessiz ve huzurlu bir tatil yapma fırsatı tanıyan Slovenya, ormanlarla kaplı olduğundan dolayı tatil keyfini doyasıya yaşatıyor. Üstelik tarihi ve doğal yerleri sayesinde adeta bir tatil cenneti arasında yer alan Slovenya, dünyanın en büyük kayakla atlama pistini bulundurmasıyla tanınıyor. Bizde bu yazımızda sizlere Slovenya'da gezebileceğiniz tatil mekanlarını derleyerek, bu yeler hakkında genel bilgiler veriyoruz.

Predjama Sarayı

Tarihi özelliği bakımından Slovenya'nın en ilgi çekici yerleri arasında yer alan Predjama Sarayı, tarihi yeniden yaşamak isteyenler için en güzel yerler arasında bulunuyor. Slovenya'da ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bulunan bu saray, muhteşem ve görkemli yapısıyla iç açıcı bir yerdir. Etkileyici özelliğe sahip olan ve tarihin yeniden canlanmasına yardımcı olan saray, yüzyıllar boyunca etkisini koruyan ve ev sahipliği yapan sarayla arasında yer alıyor. Ayrıca saray, eğitici özelliği de sahip olduğundan dolayı bu saraya girenler sarayın genel özellikleri hakkında bilgi alabilmektedir. Özellikle sarayın muhteşem manzara ortasında bulunmasından dolayı sakinliğin keyfini doyasıya sürmek isteyenlerin mutlaka tercih etmesi gereken tatil mekânları arasında yer alıyor.   

Bled Kalesi

Harika tatil yerleri arasında yer alan Slovenya, kaleleriyle ünlüdür. Bu nedenle Slovenya'da mutlaka ziyaret etmeniz gereken tatil yerleri arasında Bled Kalesi bulunuyor. Kale, harika bir manzaraya sahip olduğundan dolayı görenlere adeta bir huzur veriyor. Merdiven ile çıkabileceğiniz bu kaleyi mutlaka gezmelisiniz. Kaleden her yeri net bir şekilde çekerek en güzel saatlerinizi bu kalede geçirebilirsiniz. Mükemmel ötesi bir doğaya sahip olan ve birbiriyle umulu renkleri bir araya getiren bu kale, uzaktan bakıldığında daha iç açıcı hale geliyor. Yüzlerce yıl önce inşa edilen ve halen de günümüzde önemini korumaya devam eden bu kale, Slovenya'nın en gözde ziyaret edilmesi tatil mekânları arasında yer aldığından dolayı, huzurlu ve sakin bir tatil yapacağınız en ideal bir tatil yeridir.

Triglav National Park

Ulusak park arasında bulunan ve ziyaret edilmesi gereken tatil mekanları arasında bulunan Triglev National Park, doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için en ideal yerler arasında bulunuyor. Bu parkta ister doğa yürüyüşü yapabilir isterseniz bisiklet kiralayarak istediğiniz yerleri gezebilirsiniz. Muhteşem manzaraya sahip olan bu park, sakinliğin keyfini en güzel şekilde çıkarmak isteyenler için adeta bir tatil cenneti. Üstelik dağ, göl, plaj gibi bilinen değerleriyle ünlü olan park, misafirlerini en ağır şekilde karşılayarak huzurlu bir tatil yaşatıyor.

Postojna Caves

Adeta peri bacalarını andıran ve insanların gezebilecekleri en sakin ziyaret yerlerin arasında bulunan Postojna Caves, Ljubljana'ya 1 saat uzaklıkta bulunuyor. Halka açık yerler arasında bulunan ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken bu mağara, doğa cennetini andırarak en çok ziyaret edilen mağaralar arasında bulunuyor.

Lake Bohinj

Muhteşem doğası ve doğanın birbiriyle uyumlu renkleri sayesinde huzurlu bir tatil keyfi yaşatan Lake Bohinj, orman gezisi yapmak isteyenler için harika bir yer. Üstelik burada bulunan gölde isterseniz yüzebilirsiniz. Rahat konaklayabileceğiniz oteller ve kap yerleri sayesinde yaşamadığınız bir tatil yaşayacaksınız. Bu nedenle Lake Bohinj'i Slovenya'ya gideren es geçmemeniz tavsiye edilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.