Seyahat Sigortası Nedir? 

Sigorta bir şeyi ya da durumu güvenceye almaktır. Birçok türü olan sigortanın türlerinden biri de seyahat sigortası şeklinde söylenebilir. Bireye özel mal ve sorumluluk sigortası hususlarını barındıran bir sigorta türüdür. Güvence altın almayı dileyeceğimiz en önemli noktalardan biri de gezi sektörüdür ki bu yüzden turizm için oldukça yaygındır. Seyahat sigortası risk almaya bağlıdır. Seyahat sigortası kaza sigortası, bagaj sigortası, seyahat iptali ile ilgili kayıpların sigortası, hukuki sorumluluk sigortası, belge kaybı gibi sigortaları içine alabilir.

Seyahat Sigortası Gerekli Mi?

Vize gereği duymayan ülkelere seyahat etme noktasında zorunlu değildir fakat eğer yaptırılırsa seyahat süresi boyunca karşılaşılabilecek her türlü kaza ve hastalık ya da kaybedilen bagaj noktasında sigortalıyı güvence altına alır.

Seyahat Sigortası Süresi Ne Kadar Olmalı?

Sigorta şirketleri dilediğiniz süre boyunca sigorta poliçenizi hazırlayabilirler. Ama seyahat sağlık sigortası genel koşulları içeriğinde 92 günlük bir sınırı bulunmaktadır. Yani 1 yıl süren sigortanız süresi boyunca 92 günde bir ülkeden çıkıp geri dönmek ihtiyaç olabilir.

Seyahat Sigortası Önem Arz Eder Mi?

Elbette, vizesi bulunmasını tercih etmeyen ülkelere ya da vize başvuru zamanında seyahat sigortası ihtiyacı duymayan ülkelere seyahat yaparken de bireyin kendisini güvenceye almasında yarar var. Oldukça uygun ücretlerle, seyahat sırasında başınıza gelebilmesi mümkün olan olaylara karşı güvence barındıran seyahat sigortası yaptırılmadan yola çıkmamak en doğrusu olacaktır.

Seyahat Sigortası Karşıladığı Durumlar Nelerdir? 

Seyahat Sigortası, sigorta sahibi olan bireyin yurtdışı seyahati sırasında tahmin edilemeyen ya da bilinemeyen herhangi bir sakatlanma, kaza, sağlık sorunları gibi riskleri poliçe geçerlilik süresi boyunca ve poliçede bulunan sınırlar içerisinde ele almasıdır.

Seyahat Sağlık Sigortası Yaş Sınırı Var Mıdır?

 

0-80 yaş arasında bulunan herkes seyahat sigortası uygulanabilir ve kendini bu sayede güvenceye alabilir. Ama ilerleyen yaşlarda alınacak seyahat sigortaları için ek primler eklenerek de ödenebileceği göz önünde bulundurulmalı. 66-69 yaş arasında bulunan %50, 70-75 yaş arasında %100, 76-80 yaş arasında bulunanlar ise %200 ek primi de ödeyerek seyahat sigortası güvencelerinden fayda sağlanabilir .

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.