ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Podgorica Turları ve Fiyatları

Podgorica, Karadağ’ın önemli kurum ve kuruluşlarının yer aldığı yönetim merkezi ve başkentidir. Karadağ’ın en büyük ve ne yoğun nüfusa sahip kenti olan Podgorica nüfusa gün geçtikçe daha da artmaktadır. Etnik yapı olarak çoğunlukla Ortodoks ve Katolik Hristiyanlarla beraber Sünni Müslümanlarda bu şehirde yaşamaktadır. Genelinde Akdeniz ikliminin görüldüğü şehir yazları sıcak ve kurak iken, kışları ise ılık ve yağışlıdır.

Osmanlılara da ev sahipliği yapmış Podgorica’ da tarihi yapılar kültür turizmi açısından oldukça önem taşımaktadır.  Sanayi ve ticaret alanın yanı sıra bilimsel araştırmalarında merkezi olan şehirde sanatsal alanda da Karadağ’ın merkezi olarak kabul edilmektedir.

Podgorica da Gezilecek Yerler

Podgarica’ da gezilecek yerler arasında öncelikle dini inanışlara göre inşa edilen kiliseler ve camiler yer almaktadır. Bunlardan İsa'nın Kutsal Kalp Kilisesi, Dajbabe Manastırı ve Podgorica Cami en önemlileridir. Ayrıca Karadağ Ulusal Tiyatrosu, Podgorica Şehir Stadyumu, Dajbabska Gora Kulesi, Kral Nikola Anıtı, Roma Meydanı, Moskova Köprüsü ve Şehir Saat Kulesi Podgarica’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerdir.

Podgorica da Ne Yenir?

Podgarica’nın yöresel yemeklerinden Popeci a la Podgorica isimli yemek domuz etinden yapılmaktadır. Domuz eti yemiyorsanız tercihinize göre dana eti ile de yemeğinizi yaptırabilir ve deneyebilirsiniz.  Akdeniz ve Ege mutfağının etkisinde fazlasıyla kalmış olan Podgorica yemekleri yanında muhakkak sebzeyle ikram edilmektedir. 

Podgorica da Ulaşım

Podgarica’da ulaşım, şehir içerisinde düzenli olarak gerçekleştirilen otobüs seferleri ve tramvaylar ile sağlanmaktadır. Ayrıca taksilerde ulaşımda sıklıkla tercih edilen bir alternatiftir. Pogdarica’ya ulaşım yolları ise kara yolları başta olmak üzere demir yolları ve hava yollarıdır. Tren istasyonları ve gelişmiş demir yolları ve istasyonları ile yakın çevrelerde ve uzak bölgelerdeki şehirlere kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Uluslar arası alanda da çoğunlukla hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır.

Podgorica Havalimanı

Podgorica Havalimanı, 2006 yılının Temmuz ayından itibaren yenlenmeiş terminalleri ile beraber uluslar arası alanda hizmet vermektedir. Şehir merekzinden yaklaşık olarak 11 kilometre mesafede yer alan Podgorica Havalimanına günümüzde yaklaşık olarak 10 farklı hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.