Peru - Bolivya - Şili - Amazon - Kolombiya 2024 THY İle 14 Gece 16 GünPeru - Bolivya - Şili - Amazon - Kolombiya 2024 THY İle 14 Gece 16 GünPeru - Bolivya - Şili - Amazon - Kolombiya 2024 THY İle 14 Gece 16 GünPeru - Bolivya - Şili - Amazon - Kolombiya 2024 THY İle 14 Gece 16 GünPeru - Bolivya - Şili - Amazon - Kolombiya 2024 THY İle 14 Gece 16 GünPeru - Bolivya - Şili - Amazon - Kolombiya 2024 THY İle 14 Gece 16 GünPeru - Bolivya - Şili - Amazon - Kolombiya 2024 THY İle 14 Gece 16 GünPeru - Bolivya - Şili - Amazon - Kolombiya 2024 THY İle 14 Gece 16 GünPeru - Bolivya - Şili - Amazon - Kolombiya 2024 THY İle 14 Gece 16 GünPeru - Bolivya - Şili - Amazon - Kolombiya 2024 THY İle 14 Gece 16 GünPeru - Bolivya - Şili - Amazon - Kolombiya 2024 THY İle 14 Gece 16 GünPeru - Bolivya - Şili - Amazon - Kolombiya 2024 THY İle 14 Gece 16 GünPeru - Bolivya - Şili - Amazon - Kolombiya 2024 THY İle 14 Gece 16 GünPeru - Bolivya - Şili - Amazon - Kolombiya 2024 THY İle 14 Gece 16 GünPeru - Bolivya - Şili - Amazon - Kolombiya 2024 THY İle 14 Gece 16 Gün
 EN İYİ FİYAT

Peru - Bolivya - Şili - Amazon - Kolombiya 2024 THY İle 14...


  • Vizeli
  • Türk Hava Yolları ile
  • 14 Gece 16 Gün
  • Türkçe Rehberlik Hizmeti
  • Oda & Kahvaltı konaklamalar
  • PERU – BOLİVYA - ŞİLİ - AMAZON - KOLOMBİYA
Peru - Bolivya - Şili - Amazon - Kolombiya Turu 2024 Türk Hava Yolları İle 14 Gece 16 Gün olarak Modatatil.com' da sizlerle.

Dünyanın “en”lerini bir araya getiren Amerika kıtasında, güneye doğru inildikçe hava ısınmaya, müzik ritimleri değişmeye başlar.

Güney Amerika ülkelerinde eşsiz doğası ile insanın aklını başından alan, görülmeye değer birçok benzersiz yer bulunmaktadır. Güney Amerika tatili hayallerinizin sınırlarını zorlayan güzellikler ile sizi buluşturacak.

Peru - Bolivya - Şili - Amazon - Kolombiya Turu 2024 Türk Hava Yolları İle 14 Gece 16 Gün olarak Modatatil.com' da sizlerle. 

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
ISTANBUL- BOGOTA

Bu sabah saat 06:00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali THY kontuarında buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından pasaport kontrolünden geçerek TÜRK HAVA YOLLARI direkt uçuşu ile Bogota (Kolombiya) yolculuğumuz başlıyor. Kolombiya yerel saati ile akşam saatlerinde Bogota El Dorado havalimanına varıyoruz. Yerel rehberimiz tarafından karşılandıktan sonra özel aracımızla vakit kaybetmeden şehir turumuza başlıyoruz. İlk ziyaret noktamız dünyaca meşhur MONSERRATE TEPESİ. Burası Bogota’nın güzel manzarasını en iyi görebileceğimiz yüksek bir noktadır. Füniküler ile bu tepeye çıkarak yukarda yer alan bir kiliseyi de ziyaret ederek fotoğraflarımızı çekiyoruz. Ardından Bogota sokaklarında yürüyüş yaparak şehri tanımaya devam ediyoruz. Turumuzun bitiminde tekrar otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde.Konaklama: BEST WESTERN PARQUE 93 HOTEL vb
2.
Gün
BOGOTA – LİMA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası özel aracımıza binerek havalimanına doğru yola koyuluyoruz. Bogota havalimanına varışımızın ardından bagaj ve bilet işlemlerimizi yaparak pasaport kontrolünden geçiyoruz. Varış noktamız Peru’nun başkenti Lima şehri olacak. Yerel havayolları ile yaklaşık olarak 2,5 saatlik bir uçuşun ardından Lima’ya ulaşıyoruz. Lima, diğer adıyla; Krallar Şehri’ni keşfetmeye başlıyoruz. Şehir turumuz San Martin meydanından başlayacak. San Martin adına yapılmış meydanda fotoğraflarımızı çektikten sonra Unique caddesi üzerinden yürüyerek Plaza de Armas meydanına ulaşacağız. Yürüyüş yolumuz üzerinde mutlaka görülmesi gereken bir yapıyı da göreceğiz vefotoğraflarımızı çekeceğiz. Burası barok sitili ile 1536 yılında yapılmış olan La Merced kilisesi. Ardından ana meydana ulaşarak başkanlık sarayı, belediye binası, hükümet sarayıve şehir katedralini göreceğiz. Fotoğraf molamızın ardından yürüyüş turumuza devam ederek San Francisco manastırına gidiyoruz. Yolumuz üzerinde eski tren istasyonu ve Güney Amerika’nın en eski kafeteryalarından birisini göreceğiz. San Francisco manastırındaki gezimizde tarihi bilgiler alıyor ve Catacomb denilen yer altı dehlizlerini geziyoruz. Kutsal kişiler ve azizlerin mezarlarının bulunduğu bu yeri de gördükten sonra turumuza öğle yemeğimizi almak üzere Miraflores bölgesiyle devam ediyoruz. Burası Lima’nın en işlek ve modern semtlerinden ilkidir. Yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra ünlü Aşıklar Parkı ve Pasifik okyanusu kıyısında vakit geçiyoruz. Kennedy parkınıda turumuz esnasında göreceğiz. Turumuzun sonunda Miraflores bölgesine dönüyoruz. Geceleme otelimizde.Konaklama: EXE MIRAFLORES vb.
3.
Gün
LIMA–ICA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, özel aracımız ile Panamerican karayolunu takip ederek, Güney Peru bölgelerine seyahatimizde Pasifik Okyanusu kıyılarını takip ediyoruz. Çöl coğrafyasına ulaşıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek bir yolculuktan sonra, PARACAS kentine ulaşıyoruz. UNESCO dünya mirası listesindeki Paracas Milli Parkı gezimizi, deniz kıyısındaki bu şirin kentten başlatacağız. Kent limanından jet-bot ile ISLA BALLESTAS adalarına 2 saat sürecek bir tura çıkıyoruz. (Bu tur JET motorlu teknelerle yapılmakta olup tekneden inilmeden gözlemleme yapılmaktadır.) Tekneden iniş yapmadan, bir gezi yapılacak, kıyıdan 45 dk açıkta yer alan kayalıklarda yaşayan binlerce deniz kuşu, fok, denizaslanı göreceğiz. Burası Peru’nun Galapagos’u olarak biliniyor. Turumuzdan sonra, tekrar Paracas´a dönüyoruz. Daha sonra vakit kaybetmeden Huachahinca Vahası’nı ziyaret için duracağız. Akşam yemeğini otelimizde alacağız. Geceleme otelimizde ICA ‘da.Konaklama: DM MASSONE vb.
4.
Gün
ICA- LIMA

Kahvaltı ardından meşhur Nazca Çizgilerini görmek isteyen misafirlerimiz var ise bu turumuzdaki TEK extra ücreti ödeyerek bu uçuşu yapabilirler Pisco havalimanından kalkan NAZCA CIZGILERI (opsiyonel gezi) bu gezimiz bazı hallerde kimi yolcularımızın ilgisini çekmezken bazı misafirleriz ise küçük uçaklara binerek bu çizgileri görmenin kendilerini etkilediğini vurguladığı için katılmayı istemektedirler. Bu sebeple tur paketimizin içerisinde tüm katılımcılara hitap eder diyemeyiz fakat görmek isteyenler için de bunu ilave bir servis olarak sabah erken saatlerde sunmak istedik. Bu uçuş 1,5 saat sürmektedir. Ücretini yerel havayolu her ay yeniden belirlemektedir. Daha sonra Lima’ya doğru yola çıkıp akşam saatlerinde ulaşıyoruz. Geceleme otelde.Konaklama: EXE MIRAFLORES vb
5.
Gün
LIMA-PUERTO MALDONADO [AMAZON] UÇAK

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben, özel aracımızla LIMA havalimanına hareket edeceğiz, Buradan yerel hava yolu ile AMAZON ormanları kenti olan Puerto Maldonado’ya uçak ile yolculuğumuz olacak. Yolculuğumuz 1,5 saat sürecektir. Varışa istinaden havalimanında karşılanıyor ve küçük bir nehir limanı olan Capitania’ya transfer oluyoruz. [Yanımıza 2 gece boyunca yeterli olacak kadar valiz almalıyız. Fazla valizleritaşımak Uygun değildir. Fazla olabilecek eşyalarımızı Limana gelmeden yerel acentamızın muhafaza odasına emanet edebileceğiz.] Daha sonra, motorlu tekne ile yola çıkıyor ve Madre de Dios Nehri’nde gerçekleştireceğimiz yolculuğumuza başlıyoruz. 45 dk yolculuk devam ettikçe, capibaralar, kaymanlar, kaplumbağalar, balıkçıllar, karabataklar ve daha pek çok hayvan türünü gözlemleme şansı elde edeceksiniz. Yolculuğun sonunda, lodgelarımıza varıp girişimizi yapıyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra, kısa dinlenmeyi takiben hava kararırınca- TİMSAH izleme turu yapacağız. Cocha Caiman isimli küçük göle gidecek ve burada siyah kayman ve beyaz kaymanların (Küçük Timsah) birçok örneğini görebileceğiz. Turun bitişini takiben otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’umuzda.Konaklama: CORTO MALTES LODGE vb.
6.
Gün
TAMBOPATA MİLLİ PARKI- SANDOVAL GÖLÜ

Erken kahvaltı sonrası TAM GÜN sürecek, Tambopata Milli Parkı turumuz yapmak üzere nehirde kanolar ile yolculuğumuz başlıyor, Sandoval Gölü’ne ulaşıyoruz, Amazon Yağmur Ormanları doğal yaşamını yerinde inceliyoruz. Öğle yemeği için yeniden otelimize dönüyoruz, sonrasında yeniden kanolarımızla göle ve nehre çıkıyoruz. Renkli papağanlar da göreceğimiz vahşi yaşam örnekleri arasında. Shringo bölgesinde gözetleme kulesi de ziyaret edilecek. Tur bitimi dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7.
Gün
PUERTO MALDONADO-CUZCO

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, konakladığımız nehir bölgesinden kanolar ile Puerto Maldonado merkeze hareket edeceğiz, teknelerden sonra, eşyalarımızı teslim alacağız, kısa serbest saatler (zaman el verirse yerel Pazar yeri gezilebilir) daha sonra saat 09:20 de iç hat uçuş ile Peru’nun ilk başkenti CUZCO yolculuğumuz başlıyor. Varışımızı takiben otelimize transfer edileceğiz, kısa bir dinlenmenin ardından öğleden sonra Cusco şehir turumuz olacaktır. Korikancha Tapınağı, eski katedral meydanı, Cuzco Yerel Ürünler Pazarı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası serbest saatler akşam yemeği vegeceleme otelimizde. Konaklama: MONASTERIO SAN PEDRO HOTEL
8.
Gün
MACHU PICCHU TURU

Bugün çok erken saatlerde uyandıktan sonra hızlı bir şekilde kahvaltımızı yapıyor ve hayallerimizi gerçeğe dönüştürecek günümüze başlıyoruz. Yürüyüş ayakkabılarınız, güneş kremi ve şapkalarınız hazır bulunmalıdır. Dünya’nın 7 harikalarından biri olan MACHU PICCHU turumuz tam gün sürecek ve Inkaların izinde keyifli bir gün geçireceğiz. İlk olarak otelimizden ayrıldıktan sonra tren istasyonuna giderek Peru Demir Yollarının tarifeli tren seferine kayıt ve giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Tren ile 1,5 saatlik bir yolculuk ile efsanevi Machu Picchu dağının eteklerinde kurulmuş olan Aguas Calientes kasabasına varıyoruz. Buradan shuttle araçlar ile yukarı tırmanacağız. Yaklaşık 25 dk bu yolculuğu yaptıktan sonra nihayet Machu Picchu Antik kentine ulaşıyoruz. Dopdolu birgün bizleri bekliyor. Incaların son kralı Pachacutec tarafından MS 1450 yılında yapım emri verilen bu kentte birbirinden ilginç hikayeleri dinleyerek gezimizi yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz zirveye kadar tırmanarak fotoğraflarını çekecekler. Yerel rehberimiz bizleri Machu Pichhu’nun tarihi ve mimarisi hakkında detaylı şekilde bilgilendiriyor. Bu doğa harikası antik kent içerinde enerjiyi hissetmeniz ve vakit geçirebilmeniz için serbest saatlerimiz olacak. Turumuzun ardından tekrar araçla Aguas Calientes’e ineceğiz ve burada tren kalkış saatimize kadar ÖĞLE YEMEĞİMİZİ alıyoruz. Akşam saatlerinde tren ile Ollantaytambo ve Cusco’ya devam ediyoruz. Geç saatlerde varışımızla birlikte odalarımıza çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.

9.
Gün
CUZCO-PUNO

 Kahvaltının ardından, karayolu ile Puno şehrine hareket ediyoruz. Yol güzergahımız boyunca fotoğraf molalarımız olacaktır, bunların en önemlisi LARAYA GEÇİDİ 4400 m yaklaşık rakımda olan ve güzergahımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir, And dağları yolunu takip ederek ilerleyip köylerden geçeceğiz, güzergahımız üzerinde ihtiyaçmolası vereceğiz. Öğleden sonra PUNO ya varışımızı takiben, otelimize yerleşiyoruz ve (eğer zamanımız el verir ise) TİTİKAKA GÖLÜ üzerindeki İnka kültürünü temsil eden UROS ADASI tekne turumuzu yapacağız, sazlık evler ve eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak bölgede bilinen bir noktadır. Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz.ve AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme otelimizde.Konaklama: QALASAYA HOTEL vb.
10.
Gün
PUNO – LA PAZ (BOLİVYA)

Otelimize alacağımız kahvaltının ardından, Bolivya sınırına doğru yöneliyoruz, yaklaşık 2.5 saatlik bir yolculuk bizi bekliyor. Desaguadero sınır kapısına ulaşıyoruz, Burada Peru’dançıkış ve Bolivya’ya giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Pasaport kontrolünden sonra Bolivya tarafında bizi bekleyen aracımız ve rehberimiz ile buluşuyor ve La Paz şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde TIWANAKU ANTİK KENTİ ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Oğle yemeğini yapacağız. Bolivya’nın ve hatta Güney Amerika’nın en eski uygarlıklarından olan TIWANAKU antik yerleşimini ziyaret ediyoruz.

UNESCO’nun koruma altına aldığı bu bölgede bulunan 3 ayrı tapınağı ziyaret ettikten sonra tekrar aracımıza binerek La Paz şehrine yola devam ediyoruz. Varışımızın ardında otelimize geçiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
Konaklama: MINTRU EXPRESS HOTEL vb
11.
Gün
LA PAZ ŞEHİR TURU- MOON VALLEY

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben La Paz şehir turunu yapacağız. İlk olarak şehrin daha aşağı kısmında bulunan Ay Vadisi bölgesine gidiyoruz. Toprak yapısında bulunan kil ve kum karışımından dolayı tıpkı peri bacalarını andıran bir görünüme sahiptir. Fotoğraflarımızı çektikten sonra şehir turumuza ana meydan ve kent merkezi ile devam ediyoruz. Şehrin yüksekte oluşundan dolayı ve aynı zamanda trafiği azaltmak için kurulan ve toplu taşıma olarak da kullanılan teleferikler ile panoramik bir gezi yapmayı da ihmal etmeyeceğiz. Turumuzun son durağında ünlü cadılar pazarında yürüyüş yaparak cadde ve tarihi hakkında bilgiler alıyoruz. Turumuzun bitiş noktası ise barok sitili mimariyle inşa edilmiş San Francisco Kilisesi olacak. Yürüme mesafesinde olan otelimize geçiyoruz. Dinlenmek üzere odalarımıza çıkıyoruz. Geceleme Lapaz’da otelimizde.

12.
Gün
LA PAZ – UYUNI SALAR (TUZ GÖLLERİ)

. Bu sabah çok erken ayrılacağız. (Box breakfast) 04:00 hareket saatimiz olacak. İstikametimiz Uyuni Tuz Düzlükleri olacak özel otobüsümüz ile yolumuz 8 saat sürecektir. Yol üzerinden ihtiyaç molası vereceğiz. Varışımızı takiben, otelimizin lobisinde valizlerimizi indireceğiz ve hiç vakit kaybetmeden ÖZEL JİPLERİMİZLE (5 Kişi 1 Jip için) TUZ GÖLÜ gezimizi yapmaya başlayacağız. Akşam Gün Batımına kadar turumuz devam edecek. Turumuz esnasında DAKAR RALLİSİ’nin parkur startı verildiği anıt-kapı, bir diğeri ise dev kaktüsleri göreceğimiz Kaktüsler Adası olacak. Turumuz esnasında bolca fotoğraf çekeceğiz, Gün batımızı sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alacağız. Geceleme otelimizde. Konaklama: JARDINES DE SAL vb.
13.
Gün
UYUNI- CALAMA (ATACAMA ÇÖLÜ) – SANTIAGO UCUSU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, 08:00’da otelimizden çıkış yapacağız. Bolivya-Şili kara sınırına doğru yola çıkıyoruz. Şili’ye geçişimizi Ollogue sınır kapısından yapacağız. 4x4 jeepler ile olan keyifli yolculuğumuz sınıra kadar yaklaşık 3 saat sürecektir. Burada Bolivya çıkış ve Şili giriş işlemlerimizi tamamlayacağız. Şili tarafında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Santiago şehrine uçuşumuzu gerçekleştirmek için Calama havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından uçuştaki yerlerimizi alıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşun ardından Şili’nin başkenti Santiago’ya varıyoruz ve bizi bekleyen özel aracımız ile buluşuyorve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.Konaklama: PANAMERICANO HOTEL vb.
14.
Gün
SANTIAGO DE CHILE

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından tur aracımız ve yerel rehberimiz ile şehir turumuza başlayacağız. Tur esnasında ilk olarak şehrin en yüksek noktası olanSan Cristobal tepesine doğru ilerliyoruz. Bellavista semtinde bulunan bu tepeye füniküler ileçıkacağız. Burada Azize Meryem kilisesini ve heykelini ziyaret ettikten sonra kısa bir serbestzaman vereceğiz. Serbest zamanımızın ardından tekrar füniküler ileaşağıya indikten sonra, şehrin tarihi binalarının ve meydanının bulunduğu bölgeye doğru ilerliyoruz. Bu bölgeyevarışımızda öğle yemeğimizi almak üzere dünyaca ünlü Centro Mercado pazarında güzel bir restoranda yerimizi alıyoruz. Şili, Norveç’ten sonra en büyük somon üreticisi ülkedir. Menüde ise ilk olarak pisco sour kokteyllerimizi tadacak sonrasında deniz ürünlerindenoluşan menümüzü aldıktan sonra buradan ayrılacağız. Parlemento Binası, Plaza de Armas (Ana Meydan), Şehir Katedrali görülecek yerler arasındadır. Daha sonra ise 1973 yılındaŞili’nin tarihini değiştiren olaya tanıklık eden La Moneda (Başkanlık Sarayı) ziyaretimizolacak. İlk inşa edildiğinde darphane olarak kullanıma açılan La Moneda Sarayı 1846yılından itibaren başkanlık sarayı olarak hizmet vermeye başladı. 1970 yılında Şili başkanı olarak seçilen Salvador Allende, 1973 yılında Pinochet’in ABD yardımıylagerçekleştirdiği askeri darbesiyle görevinden alınmak istendi. Teslim olmayı kabul etmeyen ve ancak demokrasiyle görevini bitirmek isteyen Allende, Amerikan savaş uçakları tarafından La Moneda Sarayındaki odasında bombalanarak öldürüldü. Daha detaylı bilgilendirmeleri veölümün perde arkasındaki farklı gerçekleri de rehberimiz sizlere aktarıyor olacak. Turumuzu da sonlandırmadan önce Şehrin yeni kurulan bölgesinde yer alan Atatürk rölyefini ziyaretetmek üzere aracımızla Las Condes semtine doğru ilerliyoruz. Rölyefi ziyaret edipfotoğraflarımızı çektikten sonra otelimize transferimiz yapılıyor. Geceleme otelimizde.

15.
Gün
SANTIAGO DE CHILE- BUENOS AIRES- ISTANBUL

Sabah çok erken saatlerde havalimanına gitmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına varışta bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından yerel havayolları ile Arjantin’in başkenti Buenos Aires uçuşumuzu yapmak üzere uçağımıza geçiyoruz. Buenos Aires’e varışımızın ardından yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve tur aracımız ile şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuza Plaza Mayo ziyaretimizi yapıyoruz. Sonrasında Arjantin, Şili, Peru gibi ülkelerin kurtarıcısı olarak bilinen San Martin’in anıt mezarının bulunduğu şehir katedralini göreceğiz. Buenos Aires’in en ünlü semti olarak bilinen La Boca mahallesini görmek üzere turumuza devam ediyoruz. Sokaklarında Tango yapan çiftleri görebileceğiniz, alışveriş yapabileceğiniz, ya da bir şeyler atıştırabileceğiniz güzel bir fırsat olacak. Aynı zamanda burada Boca Juniors takımının stadyumu da vardır. Fotoğraflarımızı çekip, biraz vakit geçirdikten sonra Rio de La Plata nehrinin ağzı olarak bilinin La Boca semtine de ismini veren bölgeyi göreceğiz. Sıradaki durağımız genç yaşta hayatını kaybeden Eva Peron’un mezarı olacak. Burası Recoleta olarak bilinen sanat eserleri ve heykellerle donatılmış bir mezarlıktır. Aynı zamanda Moskova mezarlığından sonra dünyada bilinen ve ziyaret edilen, paha biçilemez eserlerle ve ünlülerle dolu bir mezarlıktır. Turumuza devam etmek üzere 19 yüzyılda dünya zenginlerinin yaşadığı Palermo semtini aracımız ile geziyoruz. Buenos Aires’in simgelerinden biri olan Floralis de Genrica olarak da bilinen metal çiçeği de ziyaret edip fotoğraflarımızı çektikten sonra havalimanına doğru devam edeceğiz. Varışta bagaj ve bilet işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra pasaport kontrolünden geçerek Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul yolculuğumuza başlamak üzere uçağımızın kapısına geçiyoruz.

16.
Gün
İSTANBUL VARIŞ

İstanbul havalimanına akşam saatlerinde ulaşıyoruz ve anılarla dolu turumuz son buluyor.

EK BİLGİLER

GENEL ŞARTLAR

1- Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

2- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Modatatil gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Modatatil’ den alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Modatatil’ den bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Modatatil tarafından iptal edilmesi durumunda Modatatil’den herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Modatatil sorumlu tutulamaz.

3- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Modatatil iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

4- Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Modatatil’e yazılı olarak bildirmek koşulu ile Modatatil tarafından hava yolu firmasına ödemesi yapılmış ve/veya taahhüt altına alınmış uçak biletleri hariç cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda uçak bileti bedelinden geriye kalan tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Modatatil ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

5- Programda belirtilen turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Turlar sırasında misafirlerimize farklı rehberler eşlik edebilir.

6- Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Modatatil sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

7- Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ilave turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

8- Speed Boatlar ile yapılacak olan turlarımızda dikkat edilmesi gereken hususlar; tekneye binmeden hemen önce ağır yemek yenmemesi ve fazla miktarda su içilmemesi. Mide, Bel, Boyun şikayetleri olanlar ile hamile misafirlerimizin durumlarını rehberlerine bildirmeleri gerekmektedir.

9- Fiyatlara dahil olan hizmetler alanında belirtilen tur ya da yemek hizmetlerine katılım sağlanmaması halinde iadesi yoktur.

10- Modatatil hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.

11- Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Modatatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

12- 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.

13- Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.

14- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

15- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.

16- Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan Modatatil sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

17- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, Modatatil’in sorumluluğunda değildir.

18- Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.

19- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

20- Modatatil misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Modatatil iptal koşulları geçerli olacaktır.

21- Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Modatatil tarafından bildirilecektir.

22- Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Modatatil tarafından bilgi verilecektir.

23- Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

24- Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

25- Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.

26- Modatatil tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Modatatil tarafından garanti edilemez.

27- Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

28- Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.

29- Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.

30- Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.

31- Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).

32- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

33- Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

34- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

35- Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.

36- Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

37- Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

38- Modatatil zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

39- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Modatatil sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

40- Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

41- Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Modatatil’in herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

42- T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır.

43- Misafirlerimizin pasaportlarının seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

44- Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

45- Bu turdaki ülkelere giriş için vizeden muaf olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Modatatil sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

46- Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Modatatil sorumlu olmayacaktır.

47- Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

48- 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#MTWTA005
LOKASYON:
Güney Amerika (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
Saat 06:00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali THY kontuarında buluşuyoruz
BİTİŞ:
İstanbul havalimanına akşam saatlerinde ulaşıyoruz ve anılarla dolu turumuz son buluyor.
İPTAL POLİTİKASI:
Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Modatatil’e yazılı olarak bildirmek koşulu ile Modatatil tarafından hava yolu firmasına ödemesi yapılmış ve/veya taahhüt altına alınmış uçak biletleri hariç cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda uçak bileti bedelinden geriye kalan tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Modatatil ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
30 EUR
Seyahat Sigortası ( 65 yaş üstü ) (Yurt dışı Seyahat Sağlık Sigortası 65 yaş üstü)
50 EUR
İptal Güvence Paketi (İptal Güvence paketi uygulaması ile misafirlerimize, her koşulda rezervasyonlarını cezasız iptal etme hakkı sunuyoruz. Bu uygulama ile turun hareket tarihinden 10 iş günü öncesine kadar rezervasyonunuzu iptal etmeniz mümkün. Rezervasyon iptalinde, tur ücretinin tamamı iade edilirken iptal güvence paketi bedeli ve varsa ek hizmet bedelleri (Vize, sigorta vs) iade edilmez.)
15 EUR
Seyahat Sigortası ( 65 yaş altı ) (Yurt dışı Seyahat Sağlık Sigortası 65 yaş altı)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın16 Gün
Güney Amerika
MTWTA005

5.590$

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:
• İSTANBUL- BOGOTA ve BUENOS AIRES ISTANBUL ARASINDA TÜRK HAVA YOLLARI İLE YAPILACAK
• EKONOMİ SINIFI DİREKT UÇUŞLAR VE 23 KG SERBEST BAGAJ TAŞIMA HAKKI.
• YEREL HAVAYOLLARI İLE BOGOTA / LIMA -PUERTO MALDONADO-CUSCO / CALAMA-SANTIAGO ve SANTIAGO
• BUENOS AIRES ARASI YAPILACAK UÇUŞLARDA EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ
• LIMA (2GECE) CUSCO (2GECE) PUNO (1GECE) PUERTO MALDONADO (2GECE) BOGOTA (1 GECE) LAPAZ (2 GECE) UYUNI (1 GECE) SANTIAGO (2 GECE) TOPLAM: 13 GECE 3*-4* VE BUTİK OTELLERDE ODA KAHVALTI KONAKLAMA ÖZEL ARAÇLARLA HAVALİMANI-OTEL-HAVALİMANI TRANSFERLERİ – BÖLGEDEKİ ŞEHİR
• TURLARI, ŞEHİRLERARASI TRANSFERLER.
• MACCHU PİCHU LÜKS TREN BİLETİ / MACCHU PİCHU ÖREN YERİ GEZİSİ PERU RAIL FİRMASI İLE MACCHU PİCHU GİDİŞ DÖNÜŞ LÜX TREN BİLETİ UROS ADASI TEKNE GEZİSİ (TİTİKAKA GÖLÜ)
• TÜM ÖRENYERİ, MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ
• 4x4 JEEPLER ILE OGLE YEMEKLI UYUNI SALAR TURU
• TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ VE BÖLGEDEKİ LOCALREHBERLİK HİZMETLERİ
• ZORUNLU SİGORTASI
HARİÇ OLANLAR:
• KİŞİSEL HARCAMALAR
• YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI 150 TL
• PROGRAMDA AÇIKÇA BELİRTİLMEYEN YERLERDE ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ ve YEMEKLERDE ALINAN
• ALKOLLÜ ALKOLSÜZ İÇECEKLER.
• TÜM YEREL SERVİS TİPLERİ (TÜM YEREL REHBERLER, TÜM OTOBÜS ŞOFÖRLERİ GARSONLAR, KOMİLER, BELLBOYLAR İÇİNDİR.) 200 USD KİŞİ BAŞI ALANDA TOPLANILACAKTIR. TUR REHBERİNİZE TESLİM EDİLİR.