Uzakdoğu Turları

Bangkok (2) - Pattaya (2) - Phuket (3)

 

 • Singapur Hava Yolları Tarifeli Seferleri İle
 • 9 Gece 10 Gün
 • 3* & 4* Otellerde Konaklama
 • Bangkok Gidiş - Phuket Dönüş
 • 7 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
ADET
1,149.00 USD
Uzakdoğu Turları

Bangkok (2) - Pattaya (3)

 

 • Türk Hava Yolları Tarifeli Seferleri İle
 • 7 Gece 8 Gün ( 5 Gece Otel Konaklaması )
 • Bangkok Gidiş - Bangkok Dönüş
 • VİZESİZ
ADET
1,249.00 USD
Ücretsiz Kargo
Uzakdoğu Turları

  Bangkok (2) - Pattaya(2) -  Phuket (3)

 

 • Singapur Hava Yolları Tarifeli Seferleri İle
 • 9 Gece 10 Gün ( 7 Gece Otel Konaklaması )
 • Bangkok Gidiş - Phuket Dönüş
 • 7 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • VİZESİZ
ADET
1,499.00 USD
Ücretsiz Kargo
Uzakdoğu Turları

Hong Kong ( 2 )  - Bangkok  ( 3)  - Phuket (3) -  Singapur ( 1) - Kuala Lumpur (2)

 

 • Emirates Hava Yolları Emirates Hava Yolları Tarifeli Seferleri İle
 • 4* 5* Otellerde Konaklama
 • 11 Gece 13 Gün
 • VİZESİZ
ADET
2,499.00 USD
Ücretsiz Kargo
Uzakdoğu Turları

Phuket (3) - Pattaya (2) - Bangkok (2)

 

 

 • Türk Hava Yolları Tarifeli Seferleri İle
 • 8 Gece 9 Gün ( 7 Gece Otel Konaklaması )
 • Bangkok Gidiş - Bangkok Dönüş
 • 4* - 5* Otellerde Konaklama
 • VİZESİZ
 • Balayı Turu

 

 

 

ADET
1,449.00 USD
Ücretsiz Kargo
Uzakdoğu Turları

Bangkok (2) - Pattaya (2 - Phuket (3)

 

 

ADET
1,249.00 USD
Ücretsiz Kargo
Uzakdoğu Turları

Bangkok (2) - Pattaya (2 - Phuket (3)

 

 

 • Singapur Hava Yolları Tarifeli Seferleri İle
 • 9 Gece 10 Gün ( 7 Gece Otel Konaklaması )
 • Bangkok Gidiş - Phuket Dönüş
ADET
1,299.00 USD
Ücretsiz Kargo

Pattaya Turları ve Fiyatları

Eğer bu sefer her zamankinden farklı bir tatil yapmak ve Güneydoğu Asya'ya uzanmak isterseniz Pattaya'yı ziyaret edebilirsiniz. Pattaya'yı gezmek bir anlamda Tayland'ın en güzel plajlarını ziyaret etmek demektir. Budist kültürünün etkisi ve oldukça farklı mimarisi ve mimari eserleriyle dikkatinizi çekecektir. Pattaya özellikle Budist tapınakları ve Buda heykelleri ile görülmeye değerdir.

Pattaya’nın En Ünlü Tapınakları

Pattaya'daki tapınaklar deyince akla gelen ilk yer Gerçeklik Tapınağı'dır. Bu tapınağın orijinal tarafı tamamen ahşaptan yapılmış olmasıdır. Hem dışarıdan görüntüsü hem de içerideki heykelleri işçiliği ve ayrıntıları gören herkesi büyüler. Burayı ziyaret ederseniz tapınağın içerisindeki geleneksel dans gösterilerini izleyebilirsiniz. Anek Kuson Sala Tapınağı ise hala ibadet edilen bir yerdir ve aynı zamanda bir müzedir. Bu büyük ve hayranlık uyandıran tapınak içerisindeki heykel ve sanat eserleri koleksiyonu ile ünlüdür. Bu koleksiyon içerisinde Terracotta askerleri, eski Çin hanedanları zamanından kalan seramikler ve bir eski Çin imparatorundan kalan iki tekerlekli bir araba bulunur. Eğer burayı gezmek isterseniz çok yakınındaki Buda Tepesi ve Yansangwararm Tapınağı'na da bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Buda tepesi üstündeki Buda Heykeli ile bilinir. Başka birçok heykelin de yer aldığı bu tepede Wat Phra Yai Tapınağı da bulunuyor. Konfüçyüs için inşa edilen bu tapınak aynı zamanda Çin mimarisinin farklılığını ve özgünlüğünü de görmenizi sağlıyor. Buda heykeli ile ünlü olan bir diğer tapınak ise yine görülmeye değer bir mimarisi olan Wat Chai Monkhon Tapınağı'dır.

Pattaya’nın En Güzel Parkları

Cartoon Network Amazone Tema Park, az sayıdaki su parklarından birisidir. Bu parkta Cartoon Network'un çizgi film kahramanlarını ile süslenmiş kaydıraklardan kayabilirsiniz. Bu parkta suni bir deniz de bulunur ve bu denizde rafting ya da sörf bile yapabilirsiniz. Pattaya'nın hem yetişkinler hem de çocuklar için ilgi çekici parklarından bir diğeri ise Nohg Nooch Tropik Parkı'dır. Bu parkta dokuz bölümden oluşan bir tropikal bitki örtüsü yer alır. Her bölümde farklı bir çeşit tropikal bitki örtüsünü görebilirsiniz. Tay mimarisinin örneklerini görebileceğiniz evler ve kültür şovları da parkı ünlü yapan diğer unsurlardır. Bu parkta fillerin de dâhil olduğu gösteriler izleyebilir ve de konaklamak için çok sayıda otel ve restoran bulabilirsiniz.

Pattaya Sanat Müzeleri

Pattaya sanat müzelerinden en ünlüsü Art in Paradise adlıdır ve üç boyutlu olması ile dikkat çeker. 12 Koreli sanatçının orijinal eserlerinin sergilendiği bu müze de hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap eden bir yerdir. Bir diğer ilginç müze ise Robert Ripley'in koleksiyonu sergilenir. Ripley's Believe It or Not adlı bu müze de uçak çarpmış gibi duran bir binasıyla ünlüdür. İçerisinde birbirinden ilginç fotoğraflar ve eserler bulunur.

Baan Sukhawadee

Eğer hem içi hem dışı olağan dışı olan ilginç bir mimari eser daha görmek isterseniz Baan Sukhawadee adı malikâneyi de görmeden Pattaya'dan ayrılmayın. Muhteşem renkleri olan pembe ve mavinin içerisinde son derece güzel görünen bu malikâne içerisinde çok sayıda Çin tanrısı ve tanrıçasının heykeli bulunuyor. Ayrıca içerisinde konaklayabileceğiniz yerler de var.

Walking Street Pattaya

Pattaya'nın eğlence hayatının kalbi Walking Street Caddesi'dir. Bu cadde akşam altıdan sonra trafiğe kapatılır ve özellikle barları ile ünlüdür. Bu caddenin bir başından bir başına kısa sürede yürüyebilirsiniz. Bu açıdan Amsterdam'daki Red-Light District'e ve biraz da İstiklal Caddesi'ne benzetilir. En ünlü olduğu konu ise barları, striptiz kulüpleri ve cinsellik konusunda son derece rahat gösterilerin izlenebildiği bir cadde olmasıdır. Pattaya'nın bu konuda ünlü olması üzücüdür, tabi ama yine de görebileceğiniz en ilginç ve dikkat çekici yerlerinden birisidir. Eğer daha önce hiç Güneydoğu Asya ya da Uzak Doğu gezisi yapmadıysanız ünlü sahili ve Kholan Adası, Milyon Yıl Taş Parkı ve Timsah Çiftliği, dünyadaki en ünlü yerlerin minyatürlerinin yer aldığı Mini Siam alanıyla Pattaya kesinlikle görülmesi gereken bir yerdir. 

Pattaya Otelleri

Pattaya, yılın dört mevsimi boyunca hiç bir zaman 30 derece altına düşmediği için yılın her döneminde yoğun olarak tercih edilen bir tatil bölgesidir. Pattaya, dünya genelinde yapılacak tatiller anlamında, olabilecek en uygun fiyatların bulunduğu bir yerdir. Fiyatlar hiç bir yerde kıyaslanamayacak kadar ucuzdur. Aynı fiyatlar Avrupa genelinde bir ya da iki yıldızı karşılayabilirken, Pattaya da aynı fiyatlara beş yıldızlı ultra lüks otellerde konaklamak yapılabilir.

Pattaya genelinde hizmet veren oteller arasında; Amari Ocean Pattaya, Baracuda Pattaya, Hilton Pattaya, Hotel Mera Mare, Wade Otel Pattaya gibi oteller yer alır. Geceliği 70 80 Euro’dan başlayan otel fiyatları, tercihlere göre 250-300 Euro’ya kadar çıkar.

Ucuza Pattaya Tatili

Pattaya genelinde  tüm otellerin ucuz nitelikli olmasından dolayı tercihi ucuz tatil yapmak olan tatilciler bu konuda burada hiç zorluk çekmezler. Diğer ülkelere nazaran oldukça kaliteli hizmetler burada çok çok ucuz fiyatlara müşterilere sunulur. Ucuz fiyatlı oteller beş yıldızlı ve ultra lüks hizmet kalitesine sahiptir. Ancak yine de tercihlerinde ucuzun da ucuzu otel turistler de kendilerine göre birçok farklı oteli burada bulabilirler.

Ülke  genelinde bulunan 1000 üzeri otel, her bütçeye uygun fiyatlara ve hizmet kalitesine sahiptir. Detaylı inceleme ve araştırmanın ardından  her bütçeye uygun oteli bulmak ve konaklamak mümkündür. AsiaPackers Otel, Malee Pattaya, Shivani Residences, East Suites gibi oteller uygum fiyatlı oteller listesinde ön plana çıkar.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.