Egzotik Turlar

Maskat  ( 4 )

 

 • Salam Air  Tarifeli Seferleri İle
 • VİZESİZ
 • 4 Gece 5 Gün
 • 3* & 4* Otellerde Konaklama
ADET
549.00 USD
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Uzakdoğu Turları

Phuket  ( 4 )  - Maskat ( 2 )

 

 • Salam Air Havayolları Tarifeli Seferleri İle
 • 6 Gece 8 Gün
 • 4* Otellerde Konaklama
 • VİZESİZ
ADET
899.00 USD
Egzotik Turlar
Talep Et

Maskat  ( 3 )

 

 • VİZESİZ
 • Salam Air  Tarifeli Seferleri İle
 • 3 Gece 4 Gün
 • 3* & 4* Otellerde Konaklama
ADET
499.00 USD
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
 

Muscat Turları ve Fiyatları

Umman’ın kuzeydoğusunda yer alan Muscat, ülkenin başkenti ve en büyük şehridir. Umman’ın ana ticaret limanı olan Muscat, sıcak ve kuru bir iklime sahiptir. Şehrin ekonomik gücünü ticaret, petrol ve deniz taşımacılığı oluşturmaktadır. Ayrıca Muscat şehri, Türkiye’nin başkenti olan Ankara’nın kardeş şehri unvanını taşımaktadır.

Muscat da Gezilecek Yerler

Muscat’ta gezilecek yerler arasında 1580 yılında tutsaklar için yapılmış olan ve şuanda müze olarak kullanılan El Celali ve El Mirani Kaleleri yer almaktadır. Ayrıca Umman’ın yöneticisinin ofisinin bulunduğu Kasr El Alam Kraliyet Sarayı, Mutrah Kalesi’nden geniş bir görüş yakalayabileceğiniz ve yemek yiyip güzel bir yürüyüş yapabileceğiniz Korniş Alanı, Sultan Qaboos Ulu Camii ve Bait az-Zubair Müzesi Muscat’da gezilecek yerler arasındadır.

Muscat da Ne, Nerede Yenir?

Muscat’ta birbirinden değişik mutfaklara ait yemek çeşitlerini görmeniz mümkündür. Şehir deniz kenarında yer aldığı için deniz ürünleri Muscat mutfağında önemli bir yere sahiptir. Dana, kuzu ve deve eti şehirdeki sevilen yemeklerin temelini oluşturmaktadır. Muscat yöresel yemeği olarak da farklı çeşitlerde yapılan Biryani, denenmesi gereken yemekler arasında yer almaktadır.

Muscat Havalimanı

Muscat’a 32 kilometre uzaklıkta olan Muscat Uluslararası Havalimanı Umman’ın en büyük havalimanıdır. 30’un üzerinde hava yolu firması Muscat Uluslararası Havalimanı’na sefer düzenlemektedir.

Modatatil.com web sitesinden Muscat uçak bileti sorgulaması yaparak Muscat Havalimanına uçuş gerçekleştiren hava yollarının sefer bilgileri ve Muscat uçak bileti fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Seyahatinize uygun uçak biletinizi kredi kartınızla basit üç adımda satın alabilirsiniz.

Muscat’a Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları

Muscat’a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türk Hava Yolları başta olmak üzere Air Arabia, Air Blue, Air India, Air India Express, Biman Bangladesh Airlines, British Airways, Cham Wings Airlines, Egypt Air, Ethiopian Airlines, Emirates, Etihad Airways, flydubai, Gulf Air, IndiGo, Iran Aseman Airlines, Jet Airways, Kish Air, KLM, Kuwait Airways, Mihin Lanka, Oman Air, Pakistan International Airlines, Qatar Airways, Regent Airways, Rotana Jet, Saudia, Shaheen Air, Travel Service tarafından işletilen SmartWings, SpiceJet, Swiss International Air Lines, Thai AirAsia X ve Thai Airways uçuş gerçekleştirmektedir.

Muscat da Ulaşım

 

Muscat’ta şehir içi ulaşım otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Arabası olmayan kişiler için şehirde araba kiralayabilecekleri birçok yer mevcuttur. Birleşik Arap Emirlikleri’nden ve Yemen’den Muscat’a kara yolu ile ulaşım mümkündür. Umman Ulusal Ulaşım Şirketi Muscat’tan birçok şehre otobüs ile ulaşım hizmeti vermektedir. Ayrıca şehre hava yolu ile ulaşım hizmeti veren Muscat Uluslararası Havalimanı’ndan da Muscat’a ulaşabilirsiniz.

 

 
 
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.