ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Muscat Turları ve Gezileri 2023

Muscat turları sayfamızdan sizin için en en uygun Muscat turunu bulun. Muscat turları 3 gece – 4 gün ve 4 gece – 5 gün olarak düzenlenmektedir. Ayrıca Salam Air ile Muscat bağlantılı Singapur ve Muscat turları da seçeneklerimiz arasındadır. Muscat Turu ile kendinizi Binbir gece masallarında denizci Simbat’ın ülkesinde harika bir maceranın içinde bulabilirsiniz. Otantik arap evleri, türk dostu cana yakın insanları, kültürel ve doğal güzellikleri ile Muscat size masal tadında bir tatil vaat ediyor.

Muscat ‘a Ne Zaman Gidilir ?

Muscat seyahati için en uygun zaman Ekim - Mart ayları arasıdır.

Muscat Hakkında

Ülke

Dil

Nüfus

Zaman Dilimi

Tel Kodu

Para Birimi

Vize

Umman

Arapça

4,52 milyon

GMT +4

+968

Umman Riyali

Umman vizesi istiyor

Umman’ın kuzeydoğusunda yer alan Muscat, ülkenin başkenti ve en büyük şehridir. Umman’ın ana ticaret limanı olan Muscat, sıcak ve kuru bir iklime sahiptir. Şehrin ekonomik gücünü ticaret, petrol ve deniz taşımacılığı oluşturmaktadır. Ayrıca Muscat şehri, Türkiye’nin başkenti olan Ankara’nın kardeş şehri unvanını taşımaktadır.

Muscat ‘ta Gezilecek Yerler

Muscat’ta gezilecek yerler arasında 1580 yılında tutsaklar için yapılmış olan ve şuanda müze olarak kullanılan El Celali ve El Mirani Kaleleri yer almaktadır. Ayrıca Umman’ın yöneticisinin ofisinin bulunduğu Kasr El Alam Kraliyet Sarayı, Mutrah Kalesi’nden geniş bir görüş yakalayabileceğiniz ve yemek yiyip güzel bir yürüyüş yapabileceğiniz Korniş Alanı, Sultan Qaboos Ulu Camii ve Bait az-Zubair Müzesi Muscat’da gezilecek yerler arasındadır.

Muscat da Ne, Nerede Yenir?

Muscat’ta birbirinden değişik mutfaklara ait yemek çeşitlerini görmeniz mümkündür. Şehir deniz kenarında yer aldığı için deniz ürünleri Muscat mutfağında önemli bir yere sahiptir. Dana, kuzu ve deve eti şehirdeki sevilen yemeklerin temelini oluşturmaktadır. Muscat yöresel yemeği olarak da farklı çeşitlerde yapılan Biryani, denenmesi gereken yemekler arasında yer almaktadır.

Muscat da Ulaşım

 

Muscat’ta şehir içi ulaşım otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Arabası olmayan kişiler için şehirde araba kiralayabilecekleri birçok yer mevcuttur. Birleşik Arap Emirlikleri’nden ve Yemen’den Muscat’a kara yolu ile ulaşım mümkündür. Umman Ulusal Ulaşım Şirketi Muscat’tan birçok şehre otobüs ile ulaşım hizmeti vermektedir. Ayrıca şehre hava yolu ile ulaşım hizmeti veren Muscat Uluslararası Havalimanı’ndan da Muscat’a ulaşabilirsiniz.

Muscat Havalimanı

Muscat’a 32 kilometre uzaklıkta olan Muscat Uluslararası Havalimanı Umman’ın en büyük havalimanıdır. 30’un üzerinde hava yolu firması Muscat Uluslararası Havalimanı’na sefer düzenlemektedir.

Muscat Turları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Muscat Turuna Neden Katılmalıyım?

Muscat turu size yarı arap yarı afrika kültürü ile harmanlanmış bir kültürü, Doğal ve kültürel güzellikleri ile masallardan çıkmış bir şehri keşfetmenize olanak sağlar.

Muscat Turları Güvenli mi?

Muscat. Dünyanın en güvenli şehirlerinden biridir. Suç oranı çok düşüktür. İnsanları sakin ve cana yakındır. Özellikle Türkiye ‘ye çok ilgilidirler.

Muscat Turu Paketleri Kaç Gün Sürüyor?

Ulaşım seçeneklerine ve döneme göre değişmekle birlikte genelde 3 Gece – 4 Gün ve 4 Gece – 5 olarak düzenlenmektedir.

Muscat Turu İçin En Uygun Dönem Ne Zaman?

Muscat tipik bir Ortadoğu şehri olduğundan mevsilsel koşulları göz önüne alarak yaz döneminde gidilmesini pek tavsiye etmiyoruz. Muscat tatili için en uygun dönem Ekim – Mart arası dönemdir.

Modatatil en ucuz Muscat Turu Fiyatlarını Nasıl Sunuyor?

Modatatil.com 8 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen firma yöneticilerinin 25 yıllık bir sektör deneyimi vardır. Dolaysıyla Muscat turlarında konaklama yapılacak otelin kalitesi ve uygun fiyatlı olması, otobüsün yeni ve uygun fiyatlı olması ve önceden aldığı için uçak biletlerinin uygun olması için neler yapılması gerektiğini bilirler. Aldıkları bu uygun fiyatları da siz değerli misafirlerine yansıtırlar.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.