Orta Avrupa Turları

Budapeşte (2) - Viyana (2) - Prag (3) 

 

ADET
634.44 USD
Orta Avrupa Turları

Budapeşte (2) - Viyana (2) - Prag (3) 

 

ADET
711.15 USD
Orta Avrupa Turları

Prag (3) - Budapeşte (2) - Viyana (2) 

 

ADET
711.15 USD
Orta Avrupa Turları

Prag (3) - Budapeşte (2) - Viyana (2) 

 

ADET
689.23 USD

Macaristan Turları ve Fiyatları

Zamanında kültür alışverişi içinde olduğumuz Macarların yaşadıkları toprakları merak edip sahip oldukları güzellikleri bir türlü fırsat bulup gezememiş olabilir veya Avrupa gezinizde Macaristan’ı sona bıraktığınız için bütçeniz daraldıysa diye içinizi rahatlatacak bir gezi rehberi hazırladık.

Macaristan Turlarında Gezmeniz Gereken Şehirler

Budapeşte

Budapeşte’yi gezebileceğiniz Kırmızı Hat, Sarı Hat, Mavi Tekne Hattı, Yürüyüş ve Gece Turları var. En iyi seçeneği bulabilmek için her yerde karşınıza çıkacak Budapeşte gezi haritalarından bir tane alabilirsiniz. Şehrin en güzel avantajlarından biri Budapest Card. 48 saatlik 19 avro, 24 saatlik 29 avro ve 72 saatlik 37 avro olmak üzere 3 türden oluşan seçenekleriyle bedava ulaşım hizmeti, Buda Kalesi’ne ve Lukacs Hamamı’na ücretsiz giriş, Buda ve Pest için ayrı ayrı 2 saatlik rehberlik, 6 müze gezisi gibi daha nice güzelliklerden faydalanabiliyorsunuz. Üstelik sitesinden satın alabileceğiniz kartı ücretsiz olarak kaldığınız otele teslim ediyorlar. Macaristan Parlementosu’nu, Magyar Vasuttorteneti Park’ı, Aziz István Bazilikası’nı, Gellért Tepesi’ndeki anıtları, mağaraları, kiliseleri bu kart ile halledeceğinize göre sıra yemeğe geldiğinde Kale Tepesi civarında rastlayabileceğiniz turist menülerinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. Budapeşte’de 7 avroya dahi kalacak yer bulabiliyorsunuz.  

Pécs

Pécs, Macaristan’ın Osmanlı izi taşıyan kültürel merkezlerinden biri. Doya doya tadını çıkarabileceğiniz bu şehrinin merkezi yürüyerek gezebilecek büyüklükte olduğu için toplu taşıma ücretini düşünmenize gerek kalmayacak. Özellikle de sakinlik arayan biriyseniz Pécs’i çok seveceksiniz. Çünkü öyle kendi halinde bir şehir ki usul usul yürürken şehrin sahibiymiş gibi hissediyorsunuz. Hesaplı bir şeyler yiyeyim, derseniz de Kiraly Utca Caddesi’ndeki kafeleri tercih edebilirsiniz. Kiraly’nin sonundaki Szechenyi Meydanı gezinizin başlangıç noktası olacak. Buradan sokaklara saparak şehirdeki tarihi binaları, hayvanat bahçesini, müzeleri, manastırları ve daha nicesini görebileceksiniz. Arkeolojik müzelerin yanı sıra Op Art akımının kurucusu Victor Vasarely’nin eserlerinin sergilendiği müze gibi modern sanat müzeleri de mevcut. Pecsi Vazar’dan da ucuza hediyelikler alabilirsiniz. Bu şehrin tadını daha uzun süre almak isterseniz şehrin merkezinde bile 13 avroya gayet güzel bir otelde konaklamanız mümkün.

Eger

Şaraplarıyla ünlü Eger, 1552’de Türk istilasına uğramış olsa da bugün Macar şehri olarak varlığını sürdürüyor. Yine de çokça Türk esintileri görebileceğiniz şehirde Macar-Türk mücadelesine tanıklık etmiş Egri Kalesi ve 42 metre uzunluğunda bir de minare bulunuyor. Boğaz kanı adıyla anılan şarapların isim kazandığı rivayet edilen bu kalede sergilenen değerleri gezip görebilirsiniz. 62 yaş üstü ve 26 yaş altı herkese 2,50 avro, yetişkinlere 5 avro olan biletler sadece kale müzesi ziyaretini değil, aynı zamanda 6 farklı gezintiyi de kapsıyor. Sadece kale surlarını gezmek isterseniz bu rakam yarıya inebiliyor. Kale içinde bulunan özel sergileri gezmenin ücreti de 1 avrodan fazla değil. Mimarisiyle gönülleri fetheden Eger Bazilikası’nı da mutlaka gezmelisiniz. Eğer yorgunluğunuzu atmak isterseniz burada kaplıcalar ve hamamlar oldukça yaygın. 6 ile 26 avro arasında güzel bir hizmet alabilirsiniz. Yer altındaki şarap mahzenleri neredeyse tüm şehri kapsıyor ve Güzel Kadınlar Vadisi anlamındaki Szépasszonyvölgy adlı bölgeden bu mahzenlere ulaşmak mümkün. Ulaşım için Dottika adı verilen trenleri kullanabileceğiniz için güzel bir gezinti yapmış da olacaksınız.

Debrecen

En büyük ikinci şehri olarak Debrecen, Avrupa’nın en eski üniversitelerinden birini ağırladığından aslında bir öğrenci şehri olmuş. Büyük Protestan Kilisesi, Macaristan’daki en büyük çana sahip ve Protestanlığın buradaki sembolü konumunda. Debrecen Edebiyat Müzesi, Modern ve Çağdaş Sanatlar Merkezi, Deri Müzesi de kültür gezileriniz için çok uygun. Daha ucuza eğlence arayanlara Kossuth Meydanı’nında düzenlenen birbirinden eğlenceli sokak etkinliklerini önerebiliriz. Negyerdei Kültür Parkı’ndaki Botanik Parkı’na ve hayvanat bahçesine de gidebilirsiniz. Oldukça büyük bir eğlence parkı barındırdığı için bölge halkı tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Kerekerdo Macera Parkı’nda da hem yetişkinler hem de çocuklar için pek çok etkinlik düzenleniyor. 19 avrodan Debrecen’de kalacak yer bulabilecek ve yeme içme işini minik kafelerden oldukça ucuza halledebileceksiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.