ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
 

Londra Turları ve Fiyatları

Londra, kendine özgü mimarisi, müzeleri ve tarihi geçmişi ile günümüzde 8 milyonu aşkın insanın yaşadığı dünyanın en önemli başkentlerinden biridir. Thames Nehri kıyısında Romalılar tarafından yaklaşık iki bin yıl önce kurulan bu kent, tarih boyunca dünyanın politik, kültürel, sosyolojik ve sanatsal buluşmalara tanıklık etmiş, hemen her bakımdan dünyanın en büyük şehridir.

Çok uluslu, çok kültürlü ve çok renkli bir kent olan Londra’da dünyanın her yerinden insan bir arada yaşıyor. Bu birlikteliğin yansımaları için barlar, gece kulüpleri ve restoranların bulunduğu Soho’yu hem gece hem gündüz görmek isteyebilirsiniz.

Müzeleri, yemyeşil parkları, festivalleri, gece hayatı ve hareketli alışveriş merkezleri ile Londra’da hayat bir an bile durmuyor. Söz konusu gece hayatı olduğunda Londra ile boy ölçüşebilen çok az şehir vardır. Şehirde yüzlerce restoran, sinema, tiyatro, gece kulübü, canlı müzik ve komedi programları misafirlerini bekliyor. Hava şartları ne olursa olsun günün her saati Londra’da yapılacak özel bir şeyler vardır.

Londra’nın her yanı farklı zevklere hitap eden mekanlardan oluşuyor. Türkiye, Çin, Hint, Japonya, Güney Amerika ve Afrika gibi birçok mutfaktan en güzel tatlar sizleri bekliyor.

Londra’da Kısa Bir Gezi

Londra’da fazla vaktiniz yoksa sık ziyaret edilen yerler Knights Bridge, Natural History Müzesi, Thames Nehri, Buckingham Palace, Palace of Westminster, Big Ben, Trafalgar Meydanı, Amiral Nelson Anıtı, National Galery ve Picadilly Circus olsun.

Londra’nın Simgeleri

19. yüzyıldan kalan ve şehrin simgelerinden biri olan Tower Bridge üzerinden şehrin birçok diğer simgelerini de görebilirsiniz. 1894’te inşa edilen Kule Köprüsü, aynı zamanda Victoria Dönemi’nin süslü bir örneği olmuştur.

Vaktiniz varsa London Eye dolabına binip şehrin manzarasını yukarıdan izleyebilirsiniz. Madame Tussauds müzesinde tarihi ve ünlü kişilerin balmumu heykellerini görebilir, Thames Cruise Turuna katılarak nehirden şehre bakabilirsiniz. Kraliyet Parkları’nın en büyüğü olan Hyde Park’ı ziyaret edebilirsiniz.

Londra denilince tüm dünyada ilk akla gelen yapı Big Ben Saat Kulesi  oluyor. Big Ben Saat Kulesi Londra’nın en meşhur simgesi olan parlamento binasında bulunuyor. Oraya yürüme mesafesinde bulunan ve dünyanın en meşhur adreslerinden biri olan 10 Downing Caddesi 18. yüzyıldan bu yana İngiltere başbakanlarının evi olmuştur. Kraliyetin resmi adresi Buckingham Sarayı da rehber eşliğinde olmak kaydıyla gezilebilir. Eğer zamanınız varsa içerisinde bulunan Rembrandt, Rubens ve Canaletto’ya ait eserlerin bulunduğu odaya uğrayabilirsiniz.

Ulusal ve uluslararası modern sanat eserlerinin sergilendiği müze olan Tate Modern’in modern sanat galerisini ziyaret edebilirsiniz. Bu galeride 16. yüzyıldan 21. yüzyıla kadar İngiltere sanatında önemli yer tutan birçok esere yer veriliyor.

Londra Kulesi, Londra’da en çok ziyaret edilen yer. Ortaçağ’dan kalma bir kale olan yapı yine aynı döneme ait taç, mücevher ve zırh koleksiyonunu barındırmaktadır. 900 yıllık geçmişi ile Thames Nehri kenarında bulunan Londra Kulesi, şehrin en eski ve korku salan yapılarından biridir. Tarihi boyunca Kraliyet Ailesi’nin mücevherlerinin saklandığı bu kule, hapishane ve cephanelik olarak da kullanılmış.

Londra Eye

London Eye, açıldığı 2000 yılından beri her yıl milyonlarca turistin ilgisini çekmeyi başaran teknolojik bir başyapıt olmuştur. Dev çark içinde bulunan 32 kapsül ve her kapsülde 25 kişi taşıyabilme kapasitesiyle muhteşem bir şehir manzarası sunuyor.

İngiliz kral ve kraliçelerinin taç törenleri Londra’nın en eski kilisesi olan gotik Westminster Manastırında yapılmıştır. Aynı zamanda İngiliz kraliyetinin ebedi istirahat yeri olan bu kilisede etkileyici mezarlar bulunmaktadır. Şehrin asıl katedrali St. Paul olmasına rağmen Westminster Katedrali’nin Bizans’ı andıran görüntüsü ve renkli mozaiklerini ziyaret edebilirsiniz.

 

 
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.