İtalya Turları

Roma  (2) -  Floransa  (2) -  Milano (1) - Venedik  (1) -  Ljubljana (1)

 

  • Türk Hava Yolları Tarifeli Seferleri İle
  • 7 Gece 8 Gün
  • Napoli Gidiş - Ljubljana Dönüş
  • 3* & 4* Otellerde Konaklama
  • İtalya Schengen vizesi haklkında bilgi almak için arayınız
ADET
492.00 USD

Ljubljana (Lübyana) Turları ve Fiyatları

Slovenya’nın başkenti olan Ljubljana, adını aldığı havza üzerine kurulmuştur.  Aynı zamanda kültür başkenti olarak da kabul edilen Lübyana, eğitim, sanayi ve ticaret alanında da oldukça gelişmiştir. Roma imparatorluğuna ait izlerin görüldüğü şehirde özellikle Doria isimli antik kenti dikkat çekmektedir.  Şehir içi ve şehirlerarası ulaşımda gelişmiş ulaşım ağı sayesinde büyük şehir sorunları oldukça azdır. Köppen iklim sınıflandırılmasına göre Ljubjana’da Okyanusal iklim görülmektedir. Bu iklim etkisiyle de yazları sıcak ve kurak, kışları da oldukça soğuk geçmektedir.

Ljubljana (Lübyana) Gezilecek Yerler

Ljubljana (Lübyana)’da gezilecek yerler arasında Romanesk ve gotik tarzda inşa edilen Ljubljana Kalesi ve Kent Meydanı ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca şehir meydanında yer alan ve 1816 yılında yine gotik tarzda inşa edilmiş belediye binası Ljubljana Katedrali olarak da bilinen St. Nicholas Katedrali, Central Market ve Belediye Sarayı’da Ljubljana’da görülmesi gereken yerler arasındadır.

Ljubljana (Lübyana) da Ne Yenir?

Ljubljana yöresel yemekleri arasında domuz bacağından yapılan karst prosciutto isimli yemeğini, bizdeki mantı gibi yapılan içerisine sebze veya et doldurularak yapılan štruklji’yi, buğdaydan yapılan ve bizdeki keşkek yemeğine benzer olan zganciyi ve Slovenya’nın her yerinde olduğu gibi Ljubljana’da en çok tüketilen tatlısı Potica isimli cevizli hamur tatlısını Ljubljana’da yiyebilirsiniz.

Ljubljana (Lübyana) Ulaşım

Lübyana’da en geniş yol ağına sahip ulaşım yolu kara yollarıdır. Şehir içinde ve şehirlerarası ulaşımda kara yolları ile şehrin bütün noktalarına otobüsle veya taksiyle ulaşabilirsiniz.  Kara yollarına ek olarak demir yolları da ulaşımda oldukça tercih edilen bir alternatiftir. Turizm açısından en yoğun olarak kullanılan hat ise Central Market ve Ljubljana Kalesi arasındaki hattır.

Buna ek olarak şehir içinde bisiklet de oldukça sık kullanılmaktadır.

Ljubljana (Lübyana) Havalimanı

 

Lübyana Uluslararsı Havalimanı resmi olarak Ljubljana Jože Pučnik Havalimanı olarak bilinmektedir. Şehir merkezinden 26 kilometre mesafede 1963 yılı sonlarında açılan havalimanına günümüzde 10’dan fazla hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Lübyana’ya hava yolu ile ulaşımda kullanabileceğiniz Ljubljana Jože Pučnik Havalimanına gerçekleştirilen direk veya aktarmalı uçuşlar hakkında ayrıntılı bilgi için Modatatil.com müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.