ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
 

Likya Turları

Kültür turizmi yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği turlar içerisinde yer alan Likya turları oldukça kapsamlı bir bölgeyi içerisine alır. Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan Likya zengin kültürel çeşitliliği ile dışarıdan gelen yerli ve yabancı turistleri kendisine hayran bırakıyor. Bu alan Likya uygarlığına ev sahipliği yaparak Akdeniz Bölgesi'nin önemli kısımlarını kapsıyor. Özellikle Teke Yarımadası olarak bilinen Likya uygarlığı önemli medeniyetlerle komşuluk yapmıştır.

Bölgede bulunan antik kentler ve tarihi kalıntılar Likya’nın köklü bir geçmişe ev sahipliği yaptığının temel göstergesidir. Bu doğrultuda nim farklı mevsimlerde düzenlenen Likya turları insanların keşfetme ve merak duygusunu en iyi şekilde karşılıyor. Anadolu’nun en ilginç ve en köklü bölgelerinden biri olan Likya tarihe yolculuk yapmak isteyenlerin uğrak alanlar içerisinde yer alır.

Likya Turu Fırsatları

Dört farklı iklim özelliği ile farklı coğrafi bölgelere sahip olan Türkiye toprakları zengin bir kültüre ve mirasa sahiptir. Bu nedenle turizm gelişme göstererek farklı programlar ile insanların gezme ve seyahat etme ihtiyacını en iyi şekilde karşılıyor. Yurt içi tur fırsatları gezmek isteyenlerin en çok tercih ettiği programlardan biridir. Düzenlenen tur programları ile tatil severler farklı bölgeleri ve kültürleri yakından görme imkânına sahip olmanın yanında Likya turları ile de kültürel bir keyif yaşarlar.

Likya Turu Fiyatları

İnsan doğası gereği keşfetmeyi ve yeni şeyler öğrenmeyi sever. Bu doğrultuda her mevsim düzenlenen yurt içi turları farklı zaman dilimlerinde tatil yapmak isteyenlerin tercih ettiği turlardır. Bu konuda insanların en çok merak ettiği sorulardan biri de düzenlenen turların fiyatlarıdır. Fiyatlar turun düzenleneceği bölgeye, gün sayısına, konaklama merkezine, kullanılacak araçlara ve gidilecek şehirlere göre değişir. Erken rezervasyon ve kampanya programlarını yakından takip eden kişiler uygun tur programlarından yararlanabilir.

Yurt İçi Likya Turu Çeşitleri

 

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Anadolu toprakları zengin bir kültüre sahiptir. Bu nedenle farklı mevsimlerde yurt içi turları düzenlenir. Yurt İçi turları beklentileri en iyi şekilde karşıladığından dolayı zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Düzenlenen turlar içerisinde Likya turları, Karadeniz turu, GAP turları, Doğu Anadolu turu, İstanbul turu gibi tur çeşitliliği bulunur. Sizlerde bu tur fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Hangi Dönemde Likya Turuna Katılmak Gerekir?

Likya turuna katılmak için aslında belli bir dönem olmasa da İlkbahar ve özellikle yaz aylarında Likya Turuna katılan misafir sayısı artmaktadır. Bunun ana sebebi Likya Yolu olarak bilinen ve dünyanın en güzel ve en uzun yürüyüş yolları arasında kabul edilen, Fethiye ve Antalya arasının aynı zamanda tatil rotaları olduğu için yaz döneminde seyahat severler için tercih edilmektedir.

Likya Turunda görebileceğiniz başlıca yerler;

 • Panara Antik Kenti
 • Sidyma Antik Kenti
 • Xantos Antik Kenti
 • Pydnai Antik Kenti
 • Letoon Antik Kenti
 • Antiphellos Antik Kenti
 • Phellos Antik Kenti
 • Apollonia Antik Kenti
 • Aperial Antik Kenti
 • Simena Antik Kenti
 • Olympos Antik Kenti

Şeklinde sıralanabilir.

 

 

 

 

 
 
 
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.