Kore'ye İlk Adım Turu 5 gece 7 gün Asiana Airlines İleKore'ye İlk Adım Turu 5 gece 7 gün Asiana Airlines İleKore'ye İlk Adım Turu 5 gece 7 gün Asiana Airlines İleKore'ye İlk Adım Turu 5 gece 7 gün Asiana Airlines İleKore'ye İlk Adım Turu 5 gece 7 gün Asiana Airlines İleKore'ye İlk Adım Turu 5 gece 7 gün Asiana Airlines İleKore'ye İlk Adım Turu 5 gece 7 gün Asiana Airlines İleKore'ye İlk Adım Turu 5 gece 7 gün Asiana Airlines İleKore'ye İlk Adım Turu 5 gece 7 gün Asiana Airlines İleKore'ye İlk Adım Turu 5 gece 7 gün Asiana Airlines İleKore'ye İlk Adım Turu 5 gece 7 gün Asiana Airlines İleKore'ye İlk Adım Turu 5 gece 7 gün Asiana Airlines İleKore'ye İlk Adım Turu 5 gece 7 gün Asiana Airlines İleKore'ye İlk Adım Turu 5 gece 7 gün Asiana Airlines İleKore'ye İlk Adım Turu 5 gece 7 gün Asiana Airlines İle
 FIRSAT

Kore'ye İlk Adım Turu 5 gece 7 gün Asiana Airlines İle


  • 5 gece 7 gün
  • Asiana Airlines İle
  • Seul (1)- Busan (2)- Gyeongju - Seul (2)
  • Vizesiz
Kore'ye İlk Adım Turu 5 gece 7 gün Asiana Airlines İle Modatatil.com 'da. En uygun Kore Turu için yerinizi ayırtın.

Kore, eski ile yeninin, klasik ile modernin mükemmel uyumunun yansıdığı harika bir ülkedir.

Gizem dolu tapınakları, muhteşem el sanatları ile dolu pazarları, modern binaları, alışveriş merkezleri, tarihi tapınakları ve dünyanın en sevilen mutfaklarından Kore mutfağını deneyimlemek gezginler için adeta masalsı bir yolculuğa davet niteliğindedir.

Şehrin çarpıcı silüeti için Seul Kulesi'nin tepesine çıkın, görkemli Gyeongbokgung Sarayı'nda dolaşırken geleneksel kostümler giyin, Gyeongju'daki kutsal Bulguksa Tapınağı'na dalın, doğal volkanik Jeju Adası'nı keşfetmek için bir Seogwipo Denizaltısına binin ve Busan'daki renkli Gamcheon Kültür Köyü'nde dolaşın. Modern şehirlerden sakin kırlara, güzel adalardan antik köylere kadar Güney Kore'de keşfetmenizi bekleyen çok sayıda gizli mücevher var!

Kore ''nin cazibesine teslim olmanın zamanı gelmedi mi?


TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İSTANBUL – SEUL

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 15.00'te İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'ndeki Asiana Airlines kontuarları önünde buluşuyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından saat 17.20'de Asiana Airlines OZ 552 sefer sayılı uçakla Kore'nin başkenti Seul'e uçuyoruz. Gecelememiz uçakta.

2.
Gün
SEUL

Yerel saatle 09.35'te Incheon Havalimanı'na varışımızın ardından Seul’e hareket ediyoruz. Önce günün yorgunluğunu atmak için Güney Kore'nin Gapyeong bölgesinde bulunan ve bazıları nadir veya tehlikede olan 5.000 bitki türüne ev sahipliği yapan “Sabah Sakinliği Bahçesi” Arboretum’unu ziyaret edeceğiz. Daha sonra “Winter Sonata” filminin çekildiği muhteşem mazarasıyla ünlü Nami Adası’nda hava durumuna göre piknik şeklinde ya da yerel bir lokantada geç bir öğle yemeği alıp konaklama için Seul’e geri döneceğiz. Seul manzaralı bir gözlemevi olan N-Seul Kulesi'ni ziyaret ettikten sonra konaklama için otelimize yerleşeceğiz.

3.
Gün
SEUL - BUSAN

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından büyük bavullarımızı otele bırakıp iki günlük ihtiyacımızı yanımıza alarak araçla tren istasyonuna hareket ediyoruz. Kore’nin KTX trenleri ile 2,5 saatlik bir yolculuk sonrası Kore'nin ikinci büyük şehri Busan'a varıyoruz. Yerel bir lokantada öğle yemeğimizi aldıktan sonra Goryeo Hanedanlığı döneminde Naong olarak bilinen öğretmen tarafından inşa edilmiş Yonggungsa Tapınağı'nı ziyaret edeceğiz. Ülkenin en ünlü plajlarından biri olan ve APEC (Asya Pasifik Ekonomik Topluluğu) binasının bulunduğu Haundae Plajı'nda kısa bir gezintinin ardından konaklama için otelimize yerleşeceğiz.

4.
Gün
BUSAN

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Rengarenk evler, duvar resimleri, mağaza ve kafelerle dolu bir köy olan Gamcheon Kültür Köyü’nü ziyaret ettikten sonra 1950-1953 yılları arasında Kore Savaşı'nda şehit olan 16 ülkenin askerlerinin anısına inşa edilen BM Kore Anıt Mezarlığı'nı ziyaret edip şehitlerimizin anısına çiçekler bırakacağız. Türkiye burada yatan 462 şehit ile ABD ve İngiltere'den sonra üçüncü ülke. Yerel bir lokantada öğle yemeğimizi yiyip Songdo Deniz Teleferiği ile Songdo Plajı'nın doğusundaki Songlim Park'tan Songdo Plajı'nın batısındaki Amnam Park'a kadar, denizin ortasında olmanın heyecanının yanı sıra Songdo Plajı, Busan Yeongdo ve Namhang Köprüsü, Songdo Sahil Dulle Yolu ve yüzeye çıkan kayalıkların keyfini çıkaracağız. Gezimizin ardından şehrin önemli turistik merkezlerinden biri olan ve çok çeşitli deniz canlılarının bulunduğu Jakalji Balık Pazarı'nı ziyaret edip konaklama için otelimize döneceğiz.

5.
Gün
BUSAN - GYEONGCU - SEUL

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından büyük bir kısmı UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Gyongcu'ya hareket ediyoruz. İlk olarak Kore'nin en ünü tapınaklarından biri olan ve aynı zamanda hem Şilla Krallığı'nın mimari becerisinin hem de Budist inancının bir kanıtı olan Bulguksa Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından 7. yüzyılda Silla döneminde inşa edilmiş olup Asya'daki ve hatta muhtemelen dünyadaki hayatta kalan en eski astronomik gözlemevi olan Cheomseongdae’yi ziyaret edeceğiz. Bu gezimizi tamamladıktan sonra bir veliaht prens sarayı olan, ışıklandırmasıyla muhteşem bir görsel şölen sunan Gyongcu Donggung Sarayı ve Wolji Göleti'nde bir gezinti ardından yerel bir lokantada geç bir öğle yemeği alarak özel aracımızla yaklaşık 4-5 saatlik bir yolculuk sonrası yeniden Kore'nin başkenti Seul’e varıyoruz. Konaklama için otelimize yerleşeceğiz

6.
Gün
SEUL

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından önce içeriğinde bulunan C vitamini, B12 vitamini ve fosfor sayesinde antioksidan özelliği ile toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olup hem hücresel düzeyde stresi kontrol altına alan hem de kansere karşı koruyucu özelliği olan Gingseng bitkisi ile yapılan ürünlerin bulunduğu bir Gingseng Dükkanını ve dünya kozmetik devi olan Kore’de bir kozmetik dükkanı ziyaret edeceğiz. 1395 yılında Joeon Hanedanlığı tarafından inşa edilen beş büyük sarayın en büyüğü olan Gyeongbokgung Sarayı ve Bucheon Hanok Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Yerel bir lokantada geç bir öğle yemeği aldıktan sonra Insadong Caddesinde serbest zamanda sevdiklerinize küçük hediyelikler alabilirsiniz. Diğer ülkelerde havalimanı ya da sınır kapılarında bulunan duty-free (vergisiz alışveriş) noktaları, bu ülkede şehrin içerisinde bulunur. Bir Duty-Free Mağazasını ziyaret ettikten sonra konaklama için otelimize dönüyoruz.

7.
Gün
SEUL - İSTANBUL

Otelimizden kahvaltı kutularımızı alıp erken saatte Kore ile vedalaşmak için havalimanına gidiyoruz. Saat 09.35'te Asiana Airlines'ın Türk Hava Yolları ortak seferi olan OZ 551 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul'a hareket ediyoruz. Türkiye saati ile 15.40'ta İstanbul'a varışımızın ardından bir başka organizasyonda buluşmak üzere ayrılıyoruz!

EK BİLGİLER

Vize:

Türkiye Cumhuriyeti ile Kore Cumhuriyeti arasında yapılan Karşılıklı Vize Muafiyeti Anlaşması’na göre resmi ve

umuma mahsus pasaport hamilleri olan Türk vatandaşları, turizm, transfer ya da iş seyahati maksadı ile yapacakları

karşılıklı ziyaretlerde vizeden muaf olarak 90 güne kadar ikamet edebilmektedirler. Vize muafiyeti Kore’ye turistik

veya ticari amaçları dışında (çalışma, öğrencilik vb.) yapılacak seyahatler için geçerli değildir.

Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli süreli pasaport sahibi olmanız tavsiye edilir.

Türkiye gibi vizesiz giriş için uygun ülke vatandaşlarının Kore Cumhuriyeti’ne giden uçuşa veya gemiye binmek için KETA

(Kore – Elektronik Seyahat İzni) onayı almaları gerekmektedir.

Online K-ETA formunu doldurduktan sonra karşınıza çıkan ekranda 10.300 KRW (Kore Won’u) kredi kartınız ile

ödeyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

3 Temmuz 2023 tarihinden itibaren 17 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstü K-ETA şartından muaf tutulmuştur

3 Temmuz 2023 tarihinden sonra alınan K-ETA onayları 3 yıl geçerlidir.

Resmi sitesindeki bilgiye göre K-ETA formu onayı 72 saatten uzun sürebilmektedir. Bu yüzden gezinizi kesinleştirir

kesinleştirmez K-ETA onayı için hemen başvurun.

Yurt dışından giriş yapan kişiler, Q-CODE formunu da doldurmak zorundadırlar. Güney Kore’ye giriş için “Karantina

için Gelişmiş Giriş Sistemi” bilgilerini kullanacaktır. Bu ücretisiz bir formdur ve merak etmeyin Kore aşı ve PCR testi

zorunluğunu çoktan kaldırdı. Bu form ile sadece ülkeye girmeden önce sağlık durumunuzu yazılı olarak beyan etmiş

olacaksınız.

Q-Code formunu en erken ülkeye giriş yapmadan 72 saat önce doldurun. Daha önce doldurulan formların geçerliği olmayacaktır. Formun onayı için bir bekleme süresi yok. Doldurur doldurmaz onayını alacaksınız.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#MTWTU0015
LOKASYON:
Uzak doğu (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
Saat 15.00'te İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'ndeki Asiana Airlines kontuarları önünde buluşuyoruz
BİTİŞ:
Türkiye saati ile 15.40'ta İstanbul'a varışımızın ardından bir başka organizasyonda buluşmak üzere ayrılıyoruz!
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
30 EUR
Seyahat Sigortası ( 65 yaş üstü ) (Yurt dışı Seyahat Sağlık Sigortası 65 yaş üstü)
50 EUR
İptal Güvence Paketi (İptal Güvence paketi uygulaması ile misafirlerimize, her koşulda rezervasyonlarını cezasız iptal etme hakkı sunuyoruz. Bu uygulama ile turun hareket tarihinden 10 iş günü öncesine kadar rezervasyonunuzu iptal etmeniz mümkün. Rezervasyon iptalinde, tur ücretinin tamamı iade edilirken iptal güvence paketi bedeli ve varsa ek hizmet bedelleri (Vize, sigorta vs) iade edilmez.)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın7 Gün
Uzak doğu
MTWTU0015

2.450$

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:
• Asiana Airlines tarifeli seferi ile İstanbul - Seul - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti,
• Havalimanı vergi ve harçları,
• Uçak bileti işlem ücreti,
• Busan’da 2 gece 3*ibis Ambassador Busan City Centre veya benzeri bir otelde konaklama,
• Seul’de 3 gece 3*Ramada Hotel Dongdaemun Hotel veya benzeri bir otelde konaklama,
• Otellerde alınacak 5 sabah kahvaltısı,
• Nami Adasında alınacak piknik şeklinde ya da yerel lokantada 1 öğle yemeği,
• Yerel lokantalarda alınacak 4 öğle yemeği,,
• Kore’deki tüm transfer ve ulaşımlar,
• Seul - Busan ekonomi sınıf KTX Tren bileti,
• Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
• Yerel rehberlik hizmeti
• 65 yaşına kadar Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
• KDV.
HARİÇ OLANLAR:
• K-ETA (Kore Elektronik Seyahat İzni) (10.300 Won)
• Q-Code (Karantina Bilgileri Ön Giriş Sistemi Karekodu) (ücretsizdir)
• Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınan içecekler,
• Bahşişler (Yerel rehber ve şoföre verilmek üzere kişi başı 30 USD tur sonunda toplanacaktır.)
• Yurtdışı Çıkış Ücreti (150 TL),
• Kişisel giderler,
• 65 yaş üstü, Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası