ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Konya - Şebi Aruz Turları

Konya - Şebi Aruz Turları, Şebi Arus törenlerini görmek isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Şebi Arus, kelime olarak “düğün gecesi” anlamına gelmektedir. Her yıl 7 ile 17 Aralık arasındaki günler Şebi Arus günleri olarak kabul edilir ve bu günlerde, Mevlâna’nın yaşamış olduğu Konya şehrinde çeşitli törenler düzenlenir.

Her yıl 7 ile 17 Aralık arasında törenlerin düzenlenmesinin ve bu günlerin Şebi Arus yani düğün gecesi olarak adlandırılmasının sebebi, Hazreti Mevlâna’nın, 'öldüğüm gün, düğün günümdür' demiş olmasıdır. Mevlâna’nın gerçek adı Muhammed Celaleddin olup, Mevlana onun unvanıdır. Kendisi 30 Eylül 1207 tarihinde doğup 17 Aralık 1273 tarihinde vefat etmiş bir mutasavvıftır. Şebi Arus törenlerini görebilmek isteyenler için Konya - Şebi Aruz Turları düzenlenmektedir.

Şeb-i Aruz ile Konya da Görülecek Yerler

Şebi Arus törenlerini görebilmek için Konya'ya gittiyseniz Şebi Arus ile bağlantılı çeşitli mekanları, camileri ve türbeleri ziyaret etmeniz doğru olacaktır. Zira bu ziyaret Konya'ya Şebi Arus sebebiyle yapılmaktadır. Amaç bu olunca Konya'da bazı yerleri görmeden dönmek istenilmez. 

Şebi Arus ile ilgili yerlerin başında Hazreti Mevlâna’nın türbesi ve Mevlâna’nın yakın dostu Şemsi Tebrizi türbesi gelmektedir. Konya - Şebi Aruz Turları sırasında Sema gösterileri de ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Şerafettin Camii, İnce Minareli Medrese, Meram Bağları da Konya'ya gidince ziyaret edilmesi gereken mekanlar arasında. Hazır gitmişken, Konya deyince akla gelen ilk isimlerden biri olan Nasreddin Hoca'nın türbesini de ziyaret etmeden dönmek olmaz.

Konya'ya Tur ile Şebi Arus Günleri'ni Konya'da Geçirin

Konya'yı seviyorsanız ve Mevlana'yı ziyaret etmek istiyorsanız, Şebi Arus törenlerine ilginiz varsa Konya'ya gitmek için 7 Aralık sizin için uygun zaman olabilir. Çünkü 7 Aralık Konya'da Şebi Arus törenlerinin başlangıç günüdür.

Herhangi bir şehre ziyaret ya da gezi dışında gidenlerin yaptığı yolculuğun aksine tur, özellikle o şehirde öne çıkan ve en çok görülmek istenen mekanları özel bir plan çerçevesinde gezip görmek isteyenler tarafından tercih edilen bir gezi hizmetidir. Siz de Konya - Şebi Aruz Turları hizmeti alarak çeşitli fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

 

En Uygun Konya Turları

En uygun Konya turu için Konya turları sayfamızdan turları fiyatlarına göre filtreleyin. Tarih, kapsam ve fiyatları kıyaslayarak kendinize en uygun bulduğunuz Konya Şeb-i Aruz turunu kolayca seçin ve rezervasyon yapın. Üstelik seçili kredi kartlarına vade farksız 3 taksitle ödeme yapabilirsiniz. Böylece En ucuz Konya Turu fiyatı ile hayalinizdeki Konya seyahatinizi ucuza getirin.

Konya Seyahat Yazıları

Konya Gezi Rehberi

  • Her yıl binlerce yerli ve yabancı ziyaretçi ağırlayan Konya, insanlığa ışık tutan arkeolojik bölgeleriyle, müzeleriyle, göz kamaştıran muazzam mimarisiyle, camileriyle, türbeleriyle, doğal güzellikleriyle,
  • => Devamı

Konya'nın En Ünlü Yeme İçme Mekânları

Konya’da Gezilecek Yerler

  • Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük ili olan Konya, tarih öncesi çağlardan bu yana birçok kültüre ev sahipliği yaptı. Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden birisi olarak kabul edilen
  • => Devamı
 

Konya Turları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Konya Turuna Neden Katılmalıyım?

Konya; Yüzölçümü olarak Türkiye’nin en geniş sınırlarına sahip ili. Aynı zamanda insanlık tarihinin en eski yerleşim yerlerinden Çatalhöyük’e, hoşgörü denince akla ilk gelecek olan Mevlana Celaleddin Rumi ‘nin memleketidir Konya. Her yıl yüzbinlerce turistin görmek için can attığı Şebi Aruz Düğün Gecesi törenin de yapıldığı yerdir.

Konya Turları Güvenli mi?

Konya turlarını düzenlerken en çok önem verdiğimiz konu misafir güvenliğidir. Türsab üyesi A Grubu seyahat acentası olarak seyahatlerde kullandığımız otobüslerimizin 5 seneden eski olmaması, deneyimli rehberler eşliğinde seyahat edilmesi, kalınacak otellerin ve yemek yenilecek restoranların sağlıklı ve temiz olması en çok önem verdiğimiz konulardır.  

Konya Turu Paketleri Kaç Gün Sürüyor?

Konya turları kapsamına, dönemine ve kullanılacak ulaşım araçlarına göre program günleri de değişmektedir. Uçaklı Konya Turları 1 gece – 2 gün, 2 gece – 3 gün ve 3 gece – 4 gün şeklinde düzenlenirken, otobüslü Konya Turları ise 3 gece – 4 gün ve 4 gece – 5 gün şeklinde düzenlenmektedir.

Konya Turu İçin En Uygun Dönem Ne Zaman?

Konya turları için en uygun dönem bahar ve yaz aylarıdır. Fakat Konya Şebi Aruz Törenlerine katılmak istiyorsanız her yol Aralık ayının ikinci ve üçüncü haftasında bu turlara katılmalısınız.

Modatatil.com en ucuz Konya Turu Fiyatlarını Nasıl Sunuyor?

Modatatil.com 8 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen firma yöneticilerinin 25 yıllık bir sektör deneyimi vardır. Dolaysıyla Karadeniz turlarından konaklama yapılacak otelin kalitesi ve uygun fiyatlı olması, otobüsün yeni ve uygun fiyatlı olması ve uçak biletlerinin uygun olması için neler yapılması gerektiğini bilirler. Aldıkları bu uygun fiyatları da siz değerli misafirlerine yansıtırlar.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.