ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
 

Konya - Şebi Aruz Turları

Konya - Şebi Aruz Turları, Şebi Arus törenlerini görmek isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Şebi Arus, kelime olarak düğün gecesi anlamına gelmektedir. Her yıl 7 ile 17 Aralık arasındaki günler Şebi Arus günleri olarak kabul edilir ve bu günlerde, Mevlâna’nın yaşamış olduğu Konya şehrinde çeşitli törenler düzenlenir.

Her yıl 7 ile 17 Aralık arasında törenlerin düzenlenmesinin ve bu günlerin Şebi Arus yani düğün gecesi olarak adlandırılmasının sebebi, Hazreti Mevlâna’nın, 'öldüğüm gün, düğün günümdür' demiş olmasıdır. Mevlâna’nın gerçek adı Muhammed Celaleddin olup, Mevlana onun unvanıdır. Kendisi 30 Eylül 1207 tarihinde doğup 17 Aralık 1273 tarihinde vefat etmiş bir mutasavvıftır. Şebi Arus törenlerini görebilmek isteyenler için Konya - Şebi Aruz Turları düzenlenmektedir.

Şebi Aruz'ta Konya'daki Görülecek Yerler

Şebi Arus törenlerini görebilmek için Konya'ya gittiyseniz Şebi Arus ile bağlantılı çeşitli mekanları, camileri ve türbeleri ziyaret etmeniz doğru olacaktır. Zira bu ziyaret Konya'ya Şebi Arus sebebiyle yapılmaktadır. Amaç bu olunca Konya'da bazı yerleri görmeden dönmek istenilmez. 

Şebi Arus ile ilgili yerlerin başında Hazreti Mevlâna’nın türbesi ve Mevlâna’nın yakın dostu Şemsi Tebrizi türbesi gelmektedir. Konya - Şebi Aruz Turları sırasında Sema gösterileri de ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Şerafettin Camii, İnce Minareli Medrese, Meram Bağları da Konya'ya gidince ziyaret edilmesi gereken mekanlar arasında. Hazır gitmişken, Konya deyince akla gelen ilk isimlerden biri olan Nasreddin Hoca'nın türbesini de ziyaret etmeden dönmek olmaz.

Konya'ya Tur ile Şebi Arus Günleri'ni Konya'da Geçirin

Konya'yı seviyorsanız ve Mevlana'yı ziyaret etmek istiyorsanız, Şebi Arus törenlerine ilginiz varsa Konya'ya gitmek için 7 Aralık sizin için uygun zaman olabilir. Çünkü 7 Aralık Konya'da Şebi Arus törenlerinin başlangıç günüdür.

Herhangi bir şehre ziyaret ya da gezi dışında gidenlerin yaptığı yolculuğun aksine tur, özellikle o şehirde öne çıkan ve en çok görülmek istenen mekanları özel bir plan çerçevesinde gezip görmek isteyenler tarafından tercih edilen bir gezi hizmetidir. Siz de Konya - Şebi Aruz Turları hizmeti alarak çeşitli fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.