Yunanistan Turları

Selanik ( 1 ) - Kalambaka / Atina ( 2 ) - Kavala

 

 

 

ADET
216.78 USD

Kavala Turları

Kavala, Yunanistan'da bir şehirdir ve Kavala bölgesinin başkentidir. Aynı zamanda bir Greko-Romen Katolik piskoposunun koltuğudur. 73,927 nüfusa sahiptir ve aynı zamanda Kuzey Yunanistan'ın en önemli şehirlerinden biridir. Şehir zengin tarihi, zarif mimarisi ve geleneksel festivalleri ile tanınır. Ayrıca Kavala, Kavala Uluslararası Havalimanı'na ve büyük bir deniz limanına ev sahipliği yapmaktadır. Bunun dışında Kavala, pitoresk manzarası ve mükemmel yemek mekânları nedeniyle hem Yunan hem de yabancı turistler için de popüler bir destinasyon haline geldi. Kavala turları oldukça geniş kapsamlı turlar hizmeti bütünüdür.

Kavala Turları Fiyatları

Günümüzde Kavala turları fiyatları farklılık gösterir. Kavala, bir zamanlar Atina Dükü'nün sarayı olarak hizmet veren Venedik kalesi de dahil olmak üzere birçok tarihi mekâna ve müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Kavala'da keşfedilecek çok sayıda kilise vardır. Venedik Kalesi Müzesi, kalenin tarihini detaylandırır ve eski sakinlerine ait eserler sergilenir. Arkeoloji Müzesi, antik Yunan döneminden günümüze kadar kayda değer mozaik ve heykellere sahiptir. Müzeleri keşfetmenin ötesinde, gezginler Kavala'nın plajlarında vakit geçirmelidir. Omorfia Meydanı yakınlarındaki kumlu plajlar özellikle güzeldir ve yüzme veya şnorkelli yüzme için idealdir. Diğer popüler plaj noktaları arasında Vromissa ve Agia Triada bulunur.

Modatatil ile Kavala Turları özellikle Yunanistan sınırına yakın türkler ve Yunanistan göçmeni türk seyahat severler tarafından son zamanlarda en çok beğenilen ve katılan turlar içerisindedir.

Kavala turu fiyatları belirlenirken ilgili turun yapılacağı dönem, turun kapsamı, gezilecek yerler, uçak bileti fiyatı ve otel konaklama fiyatı gibi etkenler Kavala turunun fiyatını etkilemektedir. Modatatil.com Kavala turu fiyatları piyasadaki en uygun fiyatlardır. Firma olarak misafir memnuniyetini en çok önem verdiğimiz ilkemizdir.

Kavala Turları Gezilecek Yerler

Kavala, antik çağlardan kalma çok sayıda tarihi binaya sahip olduğu için turistler için popüler bir turizm merkezidir. En göze çarpan binalar, 1860 civarında İtalyan mimarlar tarafından inşa edilen Thraki Meydanı ve 1858-1862'de Yunan mimar Andreas Angelidakis tarafından inşa edilen Fyromenia Sarayı'dır. Thraki Meydanı, Osmanlı yönetimi sırasında bir tren istasyonu olarak inşa edildiğinden orijinal tasarımını korur. Kavalı turları günümüzde en çok tercih edilen turlar olarak ön plana çıkıyor.

Fyromenia Sarayı, şimdi Yunan-İtalyan Akademisi'ne ev sahipliği yapıyor, ancak Osmanlı yönetimi sırasında, Türk yönetimi altındaki farklı illerden subaylar için ana askeri hastane olarak kullanılıyordu. Diğer tarihi binalar arasında 1870 ve 1880 yılları arasında inşa edilen Aziz Nikolas Katedrali ve 1879 ile 1881 yılları arasında Girit'ten Nikolaos Zoumbros tarafından Bizans unsurlarının tasarımına dahil edilerek inşa edilen Anastasios Metamorfoz Kilisesi sayılabilir. Moda tatil tur sitemiz üzerinden dilediğiniz tura katılım sağlayabilir, tatilinizi konfor ve eğlenceli bir hale çevirebilirsiniz.

Kavala da Ne Yenir?

Kavala turları kapsamında kişiler geleneksel Kavala kurabiyesi yiyebilirler. Yunanistan'da bir sahil kasabası olan Kavala, İyon Adaları konseptinin doğduğu yerdir. Bölge, birçok ada ve plaja ev sahipliği yapar ve bu da onu popüler bir turistik yer haline getirir. Kavala, deniz yoluyla ulaşılabilen birkaç ada ve adacıktan oluşur. Tekneler adayı Kavala'daki diğer kasabalara ve diğer adalara bağlar. Kavala'nın ilgi çekici yerleri plajları ve deniz turlarıdır. Kavala'nın iki ana plajı vardır: Adını Saint Marina'dan alan Agia Marina ve Marmari. Turistler için iki ana cazibe merkezi Roma amfitiyatrosu ve antik tiyatrodur. Firmamızdan turlar hakkında hizmet alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.