UKT002Karadeniz Yaylalar Turu - İstanbul Hareketli - Uçaklı
UKT002Karadeniz Yaylalar Turu - İstanbul Hareketli - Uçaklı
UKT002Karadeniz Yaylalar Turu - İstanbul Hareketli - Uçaklı
UKT002Karadeniz Yaylalar Turu - İstanbul Hareketli - Uçaklı
UKT002Karadeniz Yaylalar Turu - İstanbul Hareketli - Uçaklı
UKT002Karadeniz Yaylalar Turu - İstanbul Hareketli - Uçaklı
UKT002Karadeniz Yaylalar Turu - İstanbul Hareketli - Uçaklı
UKT002Karadeniz Yaylalar Turu - İstanbul Hareketli - Uçaklı
UKT002Karadeniz Yaylalar Turu - İstanbul Hareketli - Uçaklı

Karadeniz Yaylalar Turu - İstanbul Hareketli - Uçaklı

0,00
Fiyat : 150.83 USD(KDV Dahil)
Moda Tatil Öneriyor

Ramazan Bayramı Uçaklı Karadeniz Yaylalar Turu

  • Uçak Bileti Dahil
  • Ulaşım Dahil
  • Rehberlik Dahil
  • 2 Gece Yarım Pansiyon Dahil
  • 2 Gece 3 Gün
  • Türk Hava Yolları İle,

ADET

Artır Azalt

Ramazan Bayramında Uçaklı Karadeniz Yaylalar Turu Detayları

1.Gün. (Sarp sınır kapısı – Batum - Ayder Yaylası – Huser Yaylası)

 Değerli Konuklarımız,

 İstanbul yeni havaalanında buluşuyor, 07.10 da Trabzon’a hareket edecek olan Thy’ye ait uçağımıza biniş işlemlerimizi tamamlıyor, uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.  Trabzon havaalanında bizleri karşılayan aracımız ile buluşuyor Çamburnu tesislerinde orman içinde kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası Sarp sınır kapısına gidiyor Gürcistan’a (Batum) giriş işlemlerimizi tamamlıyor, Batum gezisine başlıyoruz. Aydınlanma yolu olarak tabir edilen Kafkas Transit yolu üzerinde bulunan, Hristiyanlığı Gürcistan’a getiren ilk misyoner St. Andrew Heykeli’ni görüyor, rehberimizden Gürcistan ve Batum tarihi hakkındaki bilgileri dinliyor, Gonai Hisarı ve Okaliptüs ağaçları eşliğinde Türkiye’de Bayburt’tan doğan ve Batum’da denize dökülen Çrohi ( Çoruh ) Nehri üzerindeki Rus Köprüsü’nü görüyor, Batum şehir merkezi turumuza başlıyoruz. 1564 yılında Osmanlı’lar tarafından fethedilen, dönem dönem Rusların eline geçen ve tamamı ile 1921 yılında elimizden çıkan Batum’da, Orta Cami, Piazza Meydanı, Yunan Mitolojisinde önemli bir yere sahip olan Altın Post Medea Heykeli, Astroloji Saati ve Poseidon Heykeli, Drama ve Tiyatro Binası’nı görüyor, fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra Sınır kapısından Türkiye’ye dönüş yapıyor Ardeşen üzerinden UNESCO tarafından dünya miras listesine alınan 50 eko sistem arasında bulunan Fırtına Vadisine giriş yapıyor Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. 2010 yılında Berlin Uluslararası Film Festivali'nde ülkemize “Altın Ayı” ödülünü getirmeyi başaran “Bal” filminin çekimlerinin gerçekleştiği 1350 metre yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası'nda Gelin Tülü Şelalesi, Kalegon, Aşağı Ambarlı ve Yukarı Ambarlık gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Keyifli bir yürüyüş yapabilir ve yöre insanlarıyla sıcak bir sohbet edebilirsiniz. Dileyen misafirlerimizle ekstra Avusor ve Huser Yaylası turunu gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 Ekstra Avusor  ve Huser Yaylası Gün Batımı Turu;…………….. TL Ayder yaylasından bineceğimiz minibüsler ile Karadeniz’in doyumsuz manzaraları eşliğinde ilk durağımız olan Avusor Yaylasına geliyoruz. Burada fotoğraf molası verip bir başka doğa harikası Huser Yaylasına hareket ediyoruz. Bölgenin en iyi manzaralı yaylalarından biri olup 2400 rakıma sahip olan bu yayladan, Güneyde Kaçkar Altıparmak Dağları'ndan başlayıp, Kaçkar Kemerli, Kaçkar Kavron ve Kaçkar Verçenik Dağları'na kadar kesintisiz bir manzarayı izliyoruz. Ayaklarınızın altında Palakçur, Avusor, Çeymakçur ve Kavron Vadileri, arkanızda Karadeniz sahil şeridi, karşınızda Hazindak ve Pokut Sal sırtları, yani 0 m den 4000m ye kadar her yeri görebiliyorsunuz. Manzarayı izleyeceğimiz seyir tepesine çıkıyoruz, manzarayı izliyoruz. Eğer şanslı isek sis bulutundan oluşan fotoğraflardaki o güzel manzarayı da görebilirsiniz.

 Kahvaltı:  Çamburnu tesisleri.

Öğle Yemeği: Batum (serbest zaman)

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dâhil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Naliya Otel – Bahri Otel – Hilaz Otel Vb

 

ÖNEMLİ UYARI: Batum’a Giriş sadece, yeni nüfus cüzdanları ile gerçekleştirilebilmektedir. Ehliyet ile giriş yapılamaz. T.C vatandaşı olmayan misafirlerimizin girişi kendilerine aittir. Belge eksikliği sebebiyle giriş yapamayan misafirlerimizin girişi kendilerine aittir. 150 TL olan çıkış ücreti misafir tarafından ödenir. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’a geçişleri için Noterden onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir.

 

2.Gün. (Zilkale – Palovit Şelalesi – Badara Yaylası – Sürmene - Uzungöl)

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında arzu eden konuklarımız ile birlik de ekstra yayla turumuza çıkıyoruz. Ekstra turlara katılmayan misafirlerimiz ise otel de vakit geçirebilirler.

 1.Seçenek Zilkale – Badara Yayla Gezisi  ………… TL’dir.

 Bizleri bekleyen minibüslerimize binerek ortalama 5 saat sürecek bir ekstra tur gerçekleştiriyoruz. Öncelikle Sevdaluk dizisinin çekildiği, eski adıyla Çinçiva, günümüzde ki adıyla Şenyuva Köyüne geliyor ve burada ki tarihi köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Buradan Trabzon İmparatoru Komnenos ailesi tarafından 13. yy’da yaptırıldığı tahmin edilen, Çat vadisinde akmakta olan Çat deresinden yaklaşık 100 metre yukarıda, adeta bir kartal yuvası şeklinde, Erzurum’dan gelen ticaret yolunu korumak amacıyla inşa edilmiş olan Zilkale’yi ziyaret ediyoruz. Zilkale gezimizden sonra Karadeniz’in en hızlı akan şelflerinden birisi olan Palovit şelalesini ziyaret ediyoruz. Buradan yemyeşil doğa içerisinde yapacağımız yolculuğumuz ile Şimşir ormanlarını görerek Badara yaylasına ulaşıyoruz. Burada sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu zaman içerisinde yayla da yürüyebilir, salıncaklarda fotoğraflar çekebilir ya da deniz seviyesinden 2000 metre yükseklikte meşhur Karadeniz çayının tadına bakabilirsiniz.

 

2.Seçenek. Fırtına Deresinde Rafting; yaklaşık 1,5 saat süren Uzman eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda Rafting kişi başı ………. TL’dir. (Ekstra)

 Çamlıhemşin’de otobüsümüz ile buluşuyor, öğle yemeğimizi fırtına kenarında yer alan restoranımızda su sesi eşliğinde alıyoruz. Yemek sonrası gezimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Rize’nin Gündoğdu Beldesin’ de Rize bezinden üretilen tekstil ürünlerinin bulunduğu bir mağazada alışveriş molası veriyoruz. Tarih boyunca Rize’de ki en yaygın el sanatı olan dokumacılık ve kenevir bitkisinin sapında ki liflerden üretilen kendir ipliğinin faydaları ile ilgili bilgiler alıyor ve alışveriş yapabilmeniz için bir serbest zaman veriyoruz. Rizeden ayrılıp Sürmene’ye geliyor burada bir çay fabrikasına misafir oluyoruz. 1924 yılından itibaren ülkemizde yapılmaya başlayan çay tarımı, çayın işlenişi ve doğru çay demleme tekniklerini uzmanlardan dinlerken ilk hasattan demlenmiş olan çaylarımızı içiyoruz. Anlatımlar sonrasında alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Alışverişlerinizin sonrasın da Of ilçesi üzerinden Solaklı Deresi’ni takiben Çaykara ilçesi sınırlarında deniz seviyesinden 1000 metre yüksekliğindeki Uzungöl’e ulaşıyoruz. Vadi içerisinde, çam ağaçlarının arasında Demirkapı Yaylası’ndan ve Soğanlı Dağları’ndan gelen Haldizen Deresi’nin önünün heyelan sonucunda kapanması ile oluşmuş olan Uzungöl’de vereceğimiz serbest zaman içerisinde, göl etrafında yürüyüş yapabilir, seyir tepesinden Uzungöl’ü fotoğraflayabilirsiniz.

 Kahvaltı: Otelimizde açık büfe şeklinde alınacaktır.

Öğle Yemeği: Çamburnu Hancıoğlu Restoran (serbest menü seçenekleri geçerli olacaktır)

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Çaykara park veya Goldeninn Otel v.b

 

3.Gün. (Trabzon – Ayasofya Cami – Atatürk Köşkü – Sümela – Zigana Geçidi)

 

Değerli konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Bir tarafında Karadeniz, diğer bir tarafında Manahos Deresi arasında kurulu Sürmene’de çeliğin su ile buluşması sonrasında bölgenin yetenekli bıçak ustaları tarafından şekillendirilen Sürmene Bıçağını görüyor, alışveriş molası veriyoruz. Ardından Trabzon’a geliyoruz. Tarihi İpek Yolu’nun en önemli şehirlerinden olan 4000 yıllık geçmişi ile bizleri karşılayan Trabzon’da ilk olarak; Soğuksu Mevkii’nde bulunan Atatürk Köşkü ile gezimize başlıyoruz. Trabzonlu ünlü banker Konstantin Kabayanidis tarafından 19 yy. sonlarında İtalyan Barok mimarisinden etkilenerek yaptırılmış olan, 1923 Lozan anlaşmasındaki ek maddeye göre Türkiye ile Yunanistan arasındaki nüfus mübadelesi sonucunda hazineye kalan ve Atatürk’ün iki kez ziyaret ettiği,  vasiyetinin bir kısmını yazdığı Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Sonrasın da 1204 yılında İstanbul’un Latin işgaline uğraması ile İstanbul’dan kaçan İmparatorluk ailesinden, I. Manuel Komnenos tarafından 1250 -1260 yıllarında kilise olarak yaptırılan, 1584 yılında Cami’ye çevrilip, 1964 yılında Vakıflar genel müdürlüğü tarafından restore edilerek Müze’ye dönüştürülen. 2012 yılında tekrar ibadete açılarak cami olarak kullanılmaya başlanılan Ayasofya’yı geziyoruz. Sonrasın da Trabzon’a özgü el sanatı olan Trabzon Hasırı, Telkâri ve Trabzon’da sadece beş ailenin yaptığı kazaziye işlerini yapan ustaların marifetli ellerinde hazırlanan ürünleri görme fırsatı buluyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz molanın ardından Maçka üzerinden Coşandere’yi yanımıza alarak yemyeşil bir manzara ile Altındere Vadisi boyunca ilerliyor, Altındere milli parkına ulaşıyoruz. Burada dolmuş minibüslere binerek, efsaneye göre Atina'lı Barnabas ile Sophronios adlı iki keşiş tarafından 4.yy’da kurulan, Trabzon İmparatoru III. Aleksios Komnenos döneminde (1349-1390) önem kazanan Sümela Manastırına ulaşıyoruz. Meryem Ana Kilisesi, öğrenci odaları, ayazma, su kemerleri ve freskleri rehberimizden dinledikten sonra eşsiz manzarasıyla Sümela Manastırını geride bırakarak. Rumcanın yerel lehçesinde "Geçit" anlamına gelen antik çağlardan beri ticaret yolları üzerindeki bir geçit olarak önemini koruyan Zigana’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Hamsi köy sütlacının tadına bakabilmeniz için bir mola veriyoruz Doğu Karadeniz coğrafi yapısı ile Orta Anadolu yaylaları arasındaki 2032 metre rakımlı zirvede geçiş noktası olan 1690 metre uzunluğundaki Zigana Tünelinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Trabzon havaalanına hareket ediyoruz. Türk Havayollarına ait İstanbul uçağımıza biniş işlemlerimizi tamamlayıp uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Bir başka Coral Tatil organizasyonunda buluşmak dileği ile sizlere veda ediyoruz.

 

Kahvaltı: Konaklama otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Altındere tesisleri Serbest zaman

Akşam Yemeği: Yol üzeri dinlenme tesisinde serbest olarak alınacaktır.

 

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

Travego – Tourismo veya Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım

Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,             

Açık Büfe 2 Sabah kahvaltısı,

Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 2 Akşam yemeği

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,   

1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,

Coral Travel Araç İçi Hijyen Kiti,

Bardak Su,

 

Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler  

Tüm öğle yemekleri,

Tüm yemeklerde alınan İçecekler,

Tur süresince yapılan özel harcamalar,

Ekstra belirtilen organizasyonlar,

Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,

Sümela Minibüs Ücreti,

Batum giriş ücreti,

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.