ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
 

Kapadokya  Turları

Kapadokya Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kayseri, Kırşehir illeri sınırlarında şekillenen doğa güzelliklerimizin başında gelmektedir. Sönmüş lavların oluşturduğu peri bacaları bu yöreye kendine has bir özellik kazandırmıştır. Hem kültürel hem tarihi bir mirasa sahip olan Kapadokya turistlerin akınına uğramaktadır. Hem yurt içi hem yurt dışı pek çok turisti yıl içinde ağırlamaktadır. Kültürel ve tarihi mirasının yanı sıra eşsiz bir doğa harikası olan bu yeri mutlaka gezip görmeli, balon turunun keyfine mutlaka varmalısınız.

 

Kapadokya’ya Nasıl Gidilir?

Kapadokya bölgesine ulaşım daha çok karayolu ile sağlanmaktadır. Bu bölgeyi ziyarete gelen turistler eğer hava yolunu tercih edecekler ise Nevşehir veya Kayseri havaalanlarına gelerek daha sonra özel veya transit araçlar ile bölgeye ulaşım sağlayabilirler. Bölgeye karayolları bağlantılarını kullanarak her bölgeden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

Kapadokya’da Gezilecek Yerler    

Masal şehirlerini andıran Kapadokya’ya geldiğinizde mutlaka balon turu yaparak bölgeyi kuş bakışı olarak görmelisiniz. Peribacalarının oluşturduğu eşsiz bir doğaya sahip olan bu bölge aynı zamanda yer altı şehirleri ile de ün kazanmıştır. Masalları aratmayan görüntüleri ile sizleri kendine fazlasıyla hayran bırakacaktır. Kapadokya’ya geldiğinizde özellikle Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret etmelisiniz. Doğal ve kültürel bir güzelliğe sahip olan bu müze her sene pek çok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda kilise ve pek çok oyuğun bulunduğu Ihlara Vadisi de gezilecek yerler arasında yer almaktadır. Bu bölgeyi balonla üstünden geçerek izleyebileceğiniz gibi kilise ve oyukları yakından incelemek isterseniz yürüyerek de gezebilirsiniz.

Kapadokya’nın en büyük peribacalarını içinde barındıran Paşabağ’a da uğramadan gitmemelisiniz. Devasa görünümleri ve doğa harikası duruşları ile mutlakla gelip, görülmesi gerekenler yerlerden biridir. Paşabağ’ın doğal ve kültürel güzelliğini yakından gezip görebileceğiniz gibi aynı zamanda burada konumlanmış küçük ama sevimli dükkanlardan hediyelik eşya seçerek satın alabilirsiniz.

 

Kapadokya’ya Ne Zaman Gidilir?

Kapadokya dört mevsim ziyaretçi akınına uğrayan bir bölge olsa da burayı ziyaret etmek için en uygun mevsim bahar aylarıdır. Aynı zamanda yılbaşı gibi özel gün tatillerinde de sıklıkla tercih edilen turistik yerlerin başında gelmektedir.

 

Kapadokya’da Konaklama

Kapadokya’ya geldiğinizde konaklamak için pek çok seçenek bulabilirsiniz. Otel, butik otel, pansiyon gibi konaklama yerlerinin dışında aynı zamanda yörenin meşhur taş evleri de sıklıkla tercih edilen konaklama yerlerinden biridir. Hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti oldukça yüksek bir bölgedir. Özellikle de yılbaşı gibi özel günlerde gelecekseniz önceden rezervasyon yaptırmanız iyi olacaktır.

 

Kapadokya’dan Ne Alınır ve Ne Yenilir?

Kapadokya’ya geldiğinde hediyelik eşya almak isteyenler özellikle de özel taşlardan yapılmış mini peribacaları biblolarından alabilirler. Aynı zamanda bu yörenin yine meşhur çömlek ve çanağını da alabilirsiniz. Kapadokya’ya geldiğinizde bu yöreye ait harika yöresel tatların tadına bakabilirsiniz. Özellikle de testi kebabı oldukça meşhurdur.

 

 

 
 
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.