ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

İstanbul Turları

İstanbul, Marmara Bölgesi’nde yer alan hem bulunduğu bölgenin hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin en yoğun nüfusa sahip şehridir. Metropol bir kent olan İstanbul coğrafi olarak da Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlamakta ve bu nedenle de hızla gelişmektedir. Sanayi ve turizmin merkezi olan İstanbul tarih boyunca da Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluklarına ev sahipliği yapmıştır.  Büyük imparatorlukların tarihi kalıntıları da günümüze kadar varlığını koruyan eserleriyle de bazı bölgeleri açık hava müzesini andırmaktadır.

 

İstanbul’a ulaşım iki adet havalimanı, kara yolları, demir yolları ve deniz yollarıyla sağlanabilmektedir. Gelişmişlik açısından en önde gelen şehirlerden birisi olsa da düzensiz yapılaşmadan dolayı alt yapı sorunları görülmektedir.

İstanbul Havalimanlarından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul’da biri Asya biri de Avrupa yakasında olmak üzere iki adet havalimanı bulunmaktadır. İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ ndan şehir merkezlerine ulaşım taksi, otobüs, metro, Havaist, araç kiralama ve transfer hizmetleriyle sağlanmaktadır.

İstanbul Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul’un ilk havalimanı olarak hizmet veren İstanbul Havalimanı, İstanbul’un şehir merkezlerinden Taksim’e 22 km, Mecidiyeköy’e 19 km, Kadıköy’e ise 34 km mesafe uzaklıkta yer almaktadır. İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşım metro, otobüs, Havabüs, araç kiralama ve transfer hizmetleriyle sağlanmaktadır.

Taksi

İstanbul Havalimanı’nın yolcu çıkış noktalarında hazır olarak bekleyen taksilerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. İç hatlar ve dış hatlarda yolcu çıkış noktalarında bekleyen taksiler kilometre başına ücret almaktadırlar. Taksi ücretini Türk Lirası ile yapmanızda fayda var.  Ayrıca taksiye binmeden önce pazarlıkta yapabilirsiniz.

Otobüs

İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezlerine hizmet veren otobüsler yolcu çıkış noktasında yer alan İETT duraklarında hazır olarak beklemektedir.

İstanbul Havalimanı’ndan Taksim’e TH-1, Yenikapı İDO limanına YH-1 otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. Otobüs sefer bilgileri ve süresi hakkında ayrıntılı bilgiye İETT’nin resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz. Yaz ve kış saati uygulamasına göre farklılık gösteren seferler ayrıca yoğun trafik nedeniyle şehir merkezine varış süresi uzun sürebilmektedir.  Otobüsler iki tam bilet karşılığında hizmet vermekte olup nakit ücret geçmemektedir.

Havaist

Havabüs servisleri de İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine hizmet vermektedir. Yenikapı ve Taksim hatları üzerinde hizmet veren Havabüs araçları, güncel fiyat bilgisi, sefer saatleri ve güzergah bilgisi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Metro

İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezlerine metroyla da ulaşım sağlanabilmektedir. Birbiriyle bağlantılı olarak hizmet veren raylı sistemlerde M1A metro hattı direk olarak İstanbul Havalimanı’ndan hizmet vermektedir.

M1A metro hattı Aksaray, İncirli, Yenibosna, Merter, Bakırköy, Otogar, Topkapı,, Ataköy hattı üzerinden hizmet vermektedir. Metrobüs, tramvay ve diğer metro hatlarına ortak duraklarda geçiş yaparak da istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

İstanbul Havalimanı’nı terminal binası içinde yolcu çıkış noktalarında yer alan araç kiralama ofislerine uğrayarak araç kiralama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Avis, Europa, Hertz gibi uluslararası alanda hizmet veren araç kiralama firmalarından internet üzerinden veya telefonla da iletişime geçerek aracınızı rezerve ettirebilirsiniz. Ayrıca Modatatil.com tur hizmetleri kapsamında araç kiralama hizmeti de vermektedir. Firma yetkilileriyle iletişime geçerek de İstanbul Havalimanı’ndan aracınızı kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Gökçen Havalimanı Kurtköy’de yer almaktadır. Kadıköy’e 40, Pendik’e 12 ve Taksime ise 50 kilometre mesafede yer almaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezlerine Havabüs, taksi, otobüs, araç kiralama ve transfer hizmetleriyle ulaşım sağlanabilmektedir.

Taksi

İstanbul Sabiha Gökçenden Havalimanı yolcu çıkış kapılarında hazır olarak bekleyen taksilerle şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. Kilometre başına ücret alınan taksilerde önceden de pazarlık yaparak ücret konusunda anlaşabilirsiniz.

Otobüs

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan otobüsle şehir merkezine ulaşım İstanbul Büyükşehir Belediyesi otobüsleriyle iki tam bilet karşılığında sağlanabilmektedir. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezlerine 12 farklı otobüs hattı hizmet vermektedir. 16S- Uzun Çayır Metrobüs, SG-1 Kadıköy, SG-2 Taksim, E-3 4. Levent Metro, E-9 Bostancı, E- 10 Kurtköy- Kadıköy, E-11 Kadıköy, 122H Yenişehir-4. Levent Metro, 130H Deniz Harp Okulu, E- 18 Altunizade-Ümraniye, KM22 Pendik otobüsleriyle aktarma yaparak da şehir merkezlerine ulaşabilirsiniz. Güzergah bilgisi için İETT resmi web sitesi ziyaret edebilirsiniz.

Havaist

Havaist araçları Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim ve Kadıköy’e direk olarak hizmet vermektedir. Uçak iniş veya kalkış saatlerine göre şehir merkezlerinden karşılıklı olarak sabah 04.00 ve gece 01.00 saatleri arasında hizmet veren Havabüs servis güzergahı ve ücret bilgisi için  

Metro

Metro ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım çalışmaları devam etmektedir.  Metro çalışmalar tamamlandıktan sonra Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Kadıköy ve aktarmalarla da Yenikapı ve Taksim’e kadar ulaşım sağlanabilecektir.

Araç Kiralama

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralayarak da ulaşım sağlamak mümkün. Havalimanı içerisinde iç hatlar ve dış hatlarda da bulunan araç kiralama ofisleri uluslararası alanda hizmet vermekte olup internet üzerinden aracınızı rezerve ettirebilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda araç kiralama hizmeti veren firmalar,  Avis Rent A Car, Bostancı Rent A Car, Budget Rent A Car, Central Rent A Car, Enterprise Rent A Car, Europcar Rent A Car, Garenta Rent A Car, Hertz Rent A Car, Nord Rent A Car, Payless Rent A Car ve Sıxt Rent A Car firmalarıdır. Ayrıca Modatatil.com tur hizmetleri kapsamında da araç kiralama hizmeti vermektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ve İstanbul Havalimanı’ndan Transfer ile Şehir Merkezine Ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan veya İstanbul Havalimanı’ndan transfer seçeneğini de tercih ederek şehir merkezlerin ulaşım sağlayabilirsiniz. Bireysel olarak veya grup halindeki seyahatlerinize göre düzenlenen seyahatinizi planlamak ve ayrıntılı bilgi almak için Modatatil.com web sitesi müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Transfer hizmeti bireysel veya toplu gruplara verilebilen bir hizmet olup hava limanından karşılanarak, istediğiniz yere kadar konforlu bir şekilde seyahat etmenizi kapsayan bir hizmettir.

Hava Durumu

İstanbul’da dört mevsim görülmektedir. Baharları yağmurlu, yazları sıcak ve nemli, kış mevsimi ise zaman zaman kar yağışlı ve kapalıdır. Kış mevsiminde sıcaklık ortalaması 0 0C iken yazın ise sıcaklık ortalaması 35 0C olarak belirtilmektedir. Küresel ısınma ve nem etkisiyle de hissedilen sıcaklıklar değişmektedir. İstanbul’da tek bir günde farklı semtlerde farklı hava koşulları da görülebilmektedir. Kadıköy’de yağmur yağarken, Sarıyer de ise havan güneşli ve açık olabilmektedir. Her duruma hazırlıklı olmanızda fayda vr.

Gezilecek yerler

İstanbul’da gezilecek bir çok tarihi bölge, müze ve doğal parklar bulunmaktadır.

Turizm açısından en hareketli bölgelerden birisi Eski Şehir olarak da adlandırılan Sultanahmet meydanıdır. Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Kapalı Çarşı, Sultan Ahmet bu bölgede gezilebilecek yerlerdir. İstanbul’un tarihi güzelliğini yukarıdan görmek isterseniz Galata Kulesi’ne çıkmanızı da öneririz. Eminönü’nde tarihi Galata Köprüsü ve balıkçılarda İstanbul’da görmeniz gerekenler arasındadır. Tarihi ve destansı bir yapı olan güzelliğiyle de göz kamaştıran Kız Kulesi’de yine görmeniz gerekenler arasında İstanbul’un simgeleri arasındadır.

Yeşili seviyorsanız Emirgan Korusu, Yıldız Parkı, Beykoz Sahili, Belgrad Ormanı ve koşu yolu, İstanbul Arboretumu’da kesinlikle görmeniz gereken yerlerdir. Özellikle kışın kar yağdığında veya ilk baharda çiçekler açtığında. Doğanın harikasına tanık olabileceğiniz yerler arasında İstanbul’da gezilecek ve görülmesi gereken yerler arasındadır.

İstanbul’un prens adalarında Büyükada en çok ziyaret edilen fakat Heybeliada ve Burgazada’da yine görmeniz gereken yerler arasındadır.

Alışveriş

İstanbul’da alışveriş yapabileceğiniz 20’den fazla alışveriş merkezi bulunmaktadır. bunun yanı sıra bölgesel olarak da kurulan pazarlarda alışveriş severlerin uygun fiyatlara istediklerini bulabilecekleri yerlerdir. İstanbul’da alışveriş için en çok tercih edilen yerlerden birisi turizm açısından da önemli bir yer olan Beyazıt Kapalı Çarşıdır. Kuyumcuların, baharatçıların ve kumaşçıların da yer aldığı Kapalı Çarşı dışında, Taksim, Beşiktaş, Bostancı, Kadıköy ve Nişantaşı’da yer alan butik ve tasarım ürünler satışı yapan dükkanlarda yer almaktadır. Fındıkzade, Bostancı ve Beşiktaş’ta kurulan sosyete pazarları da yiyecek, giyecek ve ev tekstili ürünlerine kadar her şeyi bulabileceğiniz yerler arasındadır. , Feriköy Antikacılar Pazarı, Sahaflar Çarşı’sı yine alışveriş yapabileceğiniz ve farklı ürünler arayanların tercih edebileceği yerlerdir.

İstanbul’da satın alabileceklerinizin aralığı çok geniş olup, hediyelik olarak da aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir şehirdir.

Ne, Nerede Yenir?

İstanbul bir metropol kenti olarak yemek ve hizmet konusunda sınır tanımaz bir büyüklüğe sahiptir. İstanbul denilince akla ilk gelenler arasında, Sarıyer’de meşhur Sarıyer Börekçi ’sinde börek yiyebilirsiniz. Sahil boyunca yine devam ederseniz Bebek’te Ab’bas Waffle , waffle yiyebilirsiniz. Ortaköy’de ise sahilde yer alan kumpircilerden kumpir yemek ise adeta İstanbul’a gelenler için bir gelenek halini almış durumdadır.

 Eminönü’nde sahilde yer alan teknelerde balık ekmek tadabilirsiniz. Yanında seyyar satıcılardan turşu suyu da satın alabilirsiniz. Yada Galata Köprüsü altında bulunan balık restoranlarında balık ve deniz ürünlerini tadabilirsiniz. Fakat bizim önerimiz

Ortaköy’de sahilden küçük teknelerle yapay bir ada olan Su Ada’ya giderek burada sadece Deniz ürünleri üzerine hizmet veren G Balık’da yemek yemenizdir. Sultanahmet ve çevresinde yer alan kafelerde Türk kahvesinin tadına bakabilirsiniz.

 Taksim’de gece eğlenceden sonra yenilen meydanda yer alan büfelerden ıslak hamburger yiyebilir ve sonrasında Mandabatmaz isminde hizmet veren kahvecide belki de hayatınızda ki en güzel kahveyi içebilirsiniz.

Kadıköy ilerisinde yer alan Çınaraltı kafe ve restoran da kahvaltı yapmanızı da öneririz. Ayrıca Beşiktaş’ta ki kahvaltıcılar sokağında da ldolu dolu bir kahvaltıyla güne başlayabilirsiniz. Kahvaltı konusunda bir başka önerimiz de Büyükçekmece’ de ki gözlemeciler ve Chaplin isimli kafe de gidebileceğiniz ender ve nezih yerlerdendir. Kadıköy’de Le Chef’de ise dünya mutfağından seçmeleri tadabilirsiniz.

Gece Hayatı / Eğlence

İstanbul’da gece hayatı ve eğlence 7/24 durmadan devam etmektedir. Günün her saatinde açık olan ve canlı müzik yapan kafeler, barlar ve meyhaneler bulunmaktadır. Eğlence mekanları çoğunlukla Ortaköy, Taksim ve Kadıköy civarında yoğunlaşmıştır. Salaş bir yerde ve rock bar tarzını seviyorsanız Taksim’de Rock’n Rolla Sokağı ve sokakla aynı ismi taşıyan bara gidebilirsiniz.  Meyhanelerin bulunduğu yine Taksim’de ki Nevizade’de gidebileceğiniz yerler arasındadır Hizmet kalitesi hemen hemen aynı olduğu Nevizade’de dilerseniz sakin bir müzik eşliğinde veya fasıl eşliğinde de gecenin tadını çıkarabilirsiniz. Dans etmek isterseniz de sizlere yine Taksim’de Küçük Beyoğlu’nda yer alan barları önerebiliriz. Fakat hareketli müziğin çaldığı ve sabahlara kadar durmadan dans edebileceğiniz yerler Ortaköy, Bebek sahilinde yer almaktadır. Belirli bir saate kadar restoran olarak hizmet veren ve sonrasında clup havasına bürünen Su Ada, Sortie ve Reina’da gece hayatının tadını doyasıya çıkarabileceğiniz yerlerdir.

Kadıköy’de ise balıkçılar pazarının ilerisinde yer alan meyhanelerde keyifli zaman geçirebilir, Hayalperest, Bardan Adam gibi yerlerde ise arkadaşlarınızla sohbet ederken keyifle bir şeyler içebilirsiniz. Fil, Ayı ve Baykuş’da yine Kadıköy’ün gözde mekanları arasında sabaha kadar hizmet veren yerlerdir.

Dikkat edilmesi Gereken Önemli Bilgiler

İstanbul’da dikkat edilmesi gerekenlerin başında özellikle hırsızlık ve kapkaç olayları gelmektedir. Her kesimden insanın yaşadığı şehirde dolandırıcılık ve diğer sorunlara karşı gözünüz açıkta ve tedbirli olmanızı öneririz.

İstanbul’da bir diğer en büyük sorunsa trafiktir. Trafikte uzun saatler kaybetmek istemiyorsanız metrobüs, metro ve tramvay gibi araçlarla gideceğini yere ulaşmaya çalışmanızı tavsiye ederiz.

Toplu taşıma araçlarında e-bilet kullanılmakta olup, dolmuşlar ve minibüsler dışında herhangi bir araçta ücret kabul edilmemektedir.  Duraklarda yer alan İETT bilet bankomatlarından e-bilet satın alabilir veya bilet satış noktalarından E-bilet olarak kullanabileceğiniz İstanbul Seyahat kartlarından temin edebilirsiniz.  İstanbul’da otobüs saatleri yoğun trafik nedeniyle sabit değildir. Hat ve güzergah bilgisi için İETT ‘ye ait olan 153 numaralı çağrı merkezini de arayabilir veya mobilet uygulamasını da kullanabilirsiniz.

Şehir içi ulaşımda taksileri tercih ederseniz de önceden pazarlık yapmanızı ve taksicinin sizi dolandırmadan direk olarak gideceğiniz yere götürmesine dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Genelde bu tür yollarla özellikle turistlerden fazla para talep edilmektedir.

İstanbul’da alışveriş yaparken mağaza zincirleri dışındaki yerleri tercih ediyorsanız muhakkak pazarlık yapmanızı tavsiye ederiz.

Konaklama

İstanbul’da konaklayabileceğiniz sayısız otel, butik otel, apart ve öğrenci yurdu olarak hizmet veren yerler bulunmaktadır. İstanbul’da Eminönü, Beyazıt, Pazartekke, Taksim ve Kadıköy bölgesi otellerin çoğunlukta bulunduğu yerlerdir.  Size en uygun oteli bulabilmeniz için Modatatil.com web sitesi yetkilileriyle iletişime geçerek konaklamak istediğiniz otelin özelliklerine göre en uygun yeri bulabilirsiniz. Modatatil.com yetkililerine ve müşteri temsilcilerine +90 (850) 532 15 22 numaralı telefondan veya [email protected] mail adresine mail göndererek iletişime geçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.