Bali Turları

Bali  ( 5 )

 

 • Singapur Havayolları Tarifeli Seferleri İle
 • 5 Gece 8 Gün
 • 4* Otellerde Konaklama
 • VİZESİZ
ADET
1,199.00 USD
Uzakdoğu Turları

Kuala Lumpur  ( 2 )  - Singapur  ( 2 )  -  Bali ( 3 )

 

 • Türk Havayolları Tarifeli Seferleri İle
 • Vizesiz
 • 7 Gece 9 Gün
 • 4* Otellerde Konaklama
ADET
1,947.00 USD
Endonezya Turları

Ubud ( 2 ) -  Bali ( 4 )

 

 • Türk Havayolları Tarifeli Seferleri İle
 • 6 Gece 8 Gün
 • Kapıda Kolay Vize
 • 4* Otellerde Konaklama
 • Seyahat Sağlık Sigortası Dahil
ADET
1,447.00 USD
Endonezya Turları
Talep Et

Singapur ( 2 )  - Kuala Lumpur  ( 2 )  -  Bali  ( 3 )

 

 • Türk Havayolları Tarifeli Seferleri İle
 • Vizesiz
 • Seyahat Sağlık Sigortası Dahil
 • 7 Gece 9 Gün
 • 4* Otellerde Konaklama
ADET
1,577.00 USD
Ücretsiz Kargo
Endonezya Turları
Talep Et

Ubud  -  Bali   -  Denpasar

 

 • Türk Havayolları Tarifeli Seferleri İle
 • 5 Gece 7 Gün
 • 4* Otellerde Konaklama
 • Seyahat Sağlık Sigortası Dahil
 • VİZESİZ
ADET
1,197.00 USD
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün

Endonezya Tatili Turları ve Fiyatları

 

Başkenti

Nüfusu

Yüzölçümü

Para Birimi

Saat Farkı

Kıta

Resmi Dil

Vize

Jakarta

261,1 milyon

330.803 km²

Endonezya Rupiahı

-5 Saat

Asya

Endonezce

Vizesiz / 30 gün

 

Modatatil ile Endonezya Tatili Turları size hayalinizdeki egzotik Endonezya tatilini vaat ediyor. Hem en uygun fiyatlarla Endonezya’nın egzotik şehirlerini keşfedip hem de sevdikleriniz için güzel anılar biriktirebilirsiniz. Üstelik anlaşmalı banka kredi kartı ile Modatatil.com üzerinden rezervasyon yapacağınız Endonezya Turu için vade farksız 3 taksit ödeme seçeneği de mevcut.

 

Endonezya Hakkında

Endonezya, Okyanusya ve Güneydoğu Asya’da yer alan bir ülkedir. 17.508 adadan oluşan bir ülke özelliğine sahiptir. Ayrıca ortalama olarak 250 milyon civarı olan nüfusuyla da dünyanın en kalabalık olan dördüncü ülke sıralamasına sahiptir. En kalabalık olan Müslüman ülke olması da başka bir özelliğidir. Ayrıca Endonezya, uluslararası bir örgüt olan ASEAN’ın kurucu üyeleri arasında yer alıyor. Endonezya, G20 üyesi olma özelliği de taşıyor. Ülke tarih boyunca deniz ticareti üzerinde yer aldığından dolayı önemli bir konum olma özelliğinde bulunuyor. Konumundaki özellik nedeniyle de pek çok insanın gelip yerleştiği bir ülke haline geliyor. Hollanda Krallığı ve Japonya arasında gidip gelen ülke en sonunda bağımsızlık mücadelesinde başarıya ulaşıyor ve 26 Aralık 1949 tarihinde Endonezya’nın bağımsızlığı tanınıyor.

Endonezya’da tropikal iklim hüküm sürer. Bu nedenle ülke dünyanın en nemli ve sıcak ülkeleri arasında yer alır. Endonezya’nın diğer bir bilinen özelliği de burada oldukça fazla doğal afet yaşandığıdır. Tsunami, yanardağ patlaması veya deprem gibi felaketler burada sık meydana gelir. Genel olarak bakıldığında Endonezya, pek çok açıdan özellikli bir ülkedir. Burada bitki örtüsü de oldukça zengindir ve el değmemiş halde bulunan doğal alanları vardır. Ülke bu yönüyle de dünyanın en büyük ikinci biyoçeşitliliğine sahip olma özelliğine sahiptir. Endonezya genel yapısı itibariyle oldukça özellikli bir ülke olma durumunu yaşıyor. Ülke aynı zamanda Güneydoğu Asya’nın en büyük ekonomisi olma vasfını taşıyor.

Endonezya Vize Durumu                             : Sınırda 30 güne kadar olan girişler için vize alınabiliyor. 30 gün sürenin dolmasına yakın ilgili makamlara başvurarak vizenin bir otuz gün daha uzatılması işlemine gidilebiliyor. Ancak bu uzatma işlemi bir defaya mahsus olarak yapılıyor. Ayrıca yeşil pasaport sahibi olan kimseler de 14 gün süresince vizesiz kalabiliyor.

Endonezya’ya Ne Zaman ve Nasıl Gidilir?

Endonezya ekvatora oldukça yakın bir yerde yer alıyor. Bu nedenle ülke tüm yıl boyunca uygun hava koşulları taşıyor. Ancak ülkede genel olarak yağışlı ve kuru mevsim olarak iki grup mevsim yaşanıyor. Ekim-Nisan arası dönem yağışlı mevsim, Mayıs-Eylül arası dönemse kuru mevsim olarak geçiyor. Bu nedenle ülkeyi Mayıs-Eylül arası olan kuru mevsimde ziyaret etmek çok daha mantıklı oluyor. Bu dönemde de zaman zaman yağışlar görülebiliyor ancak genel olarak kuruluk hâkim oluyor. Bu dönemde hava sıcaklığı ve nem ideal koşullarda oluyor ve insanı boğmuyor.

Endonezya’ya gitmek oldukça kolaydır. Ülkeye pek çok hava yolu şirketinin direk uçuşları vardır. Jakarta, ülkenin başkentidir ve buraya oldukça fazla sefer bulunur. Ayrıca ülkeye aktarmalı gitmek de mümkündür. Genelde Singapur üzerinden yapılan aktarmalı uçuşlar tercih edilir. Ülkeye ulaştıktan sonra havaalanından toplu taşıma ya da taksi ile şehir içine ulaşılabilir.

Endonezya’da Gezilecek Yerler

Ülkede ada sayısının çokluğu ebetteki gezilecek yerlerin ilk başına kumsalların gelmesini sağlıyor. Ülkede turistlerin en fazla ziyaret ettikleri yerler kumsallar oluyor. Ülke tüplü dalış bölgeleri, tropik ormanları ve eşsiz güzellikteki kumsallarıyla oldukça fazla ilgi görüyor. Ülkede yer alan ve dünyanın en meşhur dalış noktalarından olan Raja Ampat, 1.500 ada ve adacıktan meydana geliyor. Raja Ampat su altı yaşamında oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Bu nedenle de özellikle dalış yapmak isteyenlerin ve bu güzellikleri görmek isteyenlerin sık tercih ettiği bir yer olma özelliği taşır. Ülkede en fazla rağbet gören yerler arasında ise Yoyakarta geliyor. Burası oldukça meşhur olan tapınaklara çok yakındır ve kendisi de zaten oldukça sanatsal bir yapıdadır. Burada pek çok turistik aktivite gerçekleşir ve aynı zamanda burada oldukça güzel alışveriş yerleri vardır.

Ülkede yer alan Tanjung Puting Ulusal Parkı da gezilecek yerler arasındadır. Vahşi yaşama tanık olmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettikleri bir yerdir. Leoparlar, ayılar, timsahlar, maymunlar ve daha pek çok canlıyı görme fırsatı vardır.  Torajaland ise dağlık bir arazidir ve burası cenaze merasimleriyle ünlüdür. Burada yaşayanlar ölülerini birkaç yıl sakladıktan sonra bir ağaç kovuğuna ya da mağaraya gömüyorlar. Gömme işleminden önce de dillere destan olan cenaze merasimleri düzenliyorlar. Bu merasimleri yıl boyunca görmek mümkün olduğundan burası da oldukça fazla ziyaret edilen bir yer olma özelliğine sahiptir. Ülkede orangutan rehabilitasyon yeri olarak bilinen Bukit Lawang ve volkanik yapısıyla tüm dünya tarafından tanınan Bromo Tengger Semeru Ulusal Parkı da gezilecek yerler arasındadır.

Endonezya’da Şehir İçi Ulaşım

Endonezya denildiğinde bir adalar topluluğu akla geliyor. Haliyle de adalar arasındaki ulaşım oldukça önemli oluyor. Buralarda genelde turizm şirketleri hizmet veriyor ve otobüs+feribot paketleri şeklinde ulaşımlar sağlanıyor. Yani bu paketler sayesinde konaklama yapılan otelden limana, oradan da adaya ulaşım sağlanıyor. Ada içi ulaşımlardaysa taksiler kullanılabiliyor. Ayrıca ada içi ulaşımda motosiklet kiralama da oldukça yaygın bir seçenek oluyor. Kira ve benzin fiyatlarındaki ucuzluk bu tercihte oldukça fazla rol oynuyor. Büyükşehirlerdeyse en fazla otobüs tercih ediliyor. Otobüs kullanılarak istenilen bölgeye hızlı ve kolay bir ulaşım sağlanabiliyor.

Endonezya’da Yemek Kültürü

Endonezya mutfağının temeli pirinçtir. Ülkede servis edilen hemen hemen tüm yemeklerde pilav da servis edilir. Ülke mutfağı pek çok kültürden etkilenmiştir. Bu da lezzetli bir çeşitlilik oluşmasını sağlamıştır. Kızarmış piliç diye ifade edilebilen Nasi Goreng, lezzetli bir salata olan Gado-Gado, tavuk şiş olarak bilinen Sate ve tavuk çorbası olan Soto ülkenin ulusal yemekleridir. Ülke yemeklerinde karanfil ve hint cevizi tarzı baharatlar kullanılır. Ayrıca burada oldukça farklı meyveler de yetişir. Mangostan, Rambutan, Durian gibi tropik meyveler ve meyve suları oldukça meşhurdur. Tehdenen çay ve kopi isimli kahve oldukça meşhur olan içecekler arasındadır.

Endonezya’da Nerede Kalınır?

Endonezya’da her bütçeye uygun olan bir konaklama seçeneği bulmak mümkündür. Adalarda, şehirlerde ve kasabalarda kalacak yer bulmak sorun değildir. Genel olarak otellerin standartlarına göre ücretleri yüksek olabilmektedir. Ancak yine de her bütçeye hitap eden seçenekler mevcuttur. Eğer Endonezya’da kalabileceğiniz yerleri görmek ve erken rezervasyon fırsatlarından faydalanmak isterseniz, Modatatil seyahat danışmanımızla görüşebilirsiniz.

Endonezya’da Eğlence ve Festivaller

Endonezya’da Bali ve Jakarta başta olmak üzere pek çok yerde aktif bir gece hayatı bulmak mümkündür. Özellikle turistik adalar da farklı eğlenceler oldukça ilgi çekici oluyor. Endonezya aynı zamanda pek çok festivale de ev sahipliği yapıyor. Yıl boyu, farklı zamanlarda düzenlenen festivaller sayesinde hem eğlenmek hem de kültürel yapıyı tanıtmak mümkün hale geliyor.

 1. Ocak
 • Garebeg Festivali / Java’nın en mühim festivallerinden birisidir. Gamelan müziği eşliğinde bir sürü Endonezyalının dansına şahit olunur. Rengarenk kıyafetler, müzik, dans ve eğlence hepsi bir aradadır. Festival ocak ayı sonunda olduğu gibi nisan ayı sonunda ve kasım başında da kutlanır.
 1. Şubat
 • Çin Yeni Yılı / Her sene şubat ayının ilk günü kutlanıyor. Aile ziyaretleri, renkli gösteriler, özel kutlama ve yemekler, havai fişekler, dans ve müzik on beş gün süresince hep devam ediyor.
 • Pasola Nusa Tenggara / Her sene aynı tarihte olmasa da genel olarak şubat veya martta yapılır. Bu festival Endonezya’nın en büyük festivallerinden sayılır. At binicileri bir araya gelir ve çeşitli oyunlar oynarlar.
 1. Mart
 • Java Caz Festivali / Jakarta’da düzenlenen festivale dünyanın hemen hemen her noktasından müzisyenler katılıyor. Etkinlik Kültür Kongre Merkezi’nde yapılıyor.
 • Nyepi Festivali / Hindu festivalidir. Genelde mart sonunda yapılır ancak kimi zaman nisan ayının başlarında da olabilir. Bali’nin en büyük Hindu festivali olma özelliği taşır. Festivalin amacı Hinduların dini takvimlerine göre yılbaşlarını kutlamasıdır.
 1. Haziran
 • Bağımsızlık Günü / 17 Haziran / Her yıl bu tarihte kutlanır ve geçit törenleri, süslemeler, danslar ve farklı etkinlikler yapılır.
 1. Temmuz
 • Erau Festivali / Kabileler arası bir festivaldir ve bu yönüyle oldukça ilgi çekicidir. Farklı etkinlikler, dans gösterileri ve kabileler arası oyunlar yapılır.
 1. Ağustos
 • Dragon Tekne Yarışları

Endonezya’da Alışveriş

Ülkede ada halkının yapmış olduğu ürünler oldukça popülerdir. Mesela tahta oymacılığı dünyaca bilinen bir hal almıştır. Sanat eserleri ve tablolar Ubud bölgesinde oldukça fazla bulunur. Bali’de yer alan Kuta bölgesindeyse her türlü markaya ulaşmak ve lüks ürünleri satın alabilmek mümkündür. Ayrıca ülkeden bambu bahçe mobilyası almak da oldukça mantıklıdır. Çünkü pek çok mobilya markası malzeme teminini bu ülkeden yapar. Kısacası ülkeye özgü bir sürü ürün seçeneği vardır ve bunlara ulaşmak da oldukça kolaydır.

Endonezya’da Bilmeniz Gerekenler

 

Endonezya kültür yumağı bir ülkedir. 300’den fazla etnik gruba ev sahipliği yapar. Bu grupların çoğu kendi geleneklerini canlı tutar. Bu da ülkede kültürel anlamda bir etkileşim oluşturur. Endonezya bayrağı kırmızı ve beyazdır. Kırmızı rengin temsil ettiği şey kan, beyaz rengin temsili ise ruhtur. Yani bayrak ülke kurtuluşunun göstergesidir. Ülkede trafik soldan işler. Ülke iklimiyse genel olarak tropikal, sıcak ve nemli yapıdadır. Ülke çok fazla yağış alır. Hatta yağış miktarındaki çokluk kimi zaman sel felaketlerine bile neden olabilir.

Endonezya’da 17 Ağustos Bağımsızlık Günü, 25 Aralık Noel kabul edilir. Kurban ve Ramazan Bayramı tarihleri de her sene değişiklik gösterir. Endonezya halkının en büyük hobilerinden biri oldukça güzel evler yapmaktır. Ayrıca ülke el sanatları konusunda da oldukça gelişmiş durumdadır. Ülkede ekonomi petrol ve doğalgaz temellidir ve ülke ekonomisi oldukça iyi durumdadır. Ülkede var olan orman çokluğu nedeniyle orman ürünleri alanında da oldukça iyi gelişmeler mevcuttur. Ülkede tarım ürünleri arasında en çok pirinç ekilir. Ancak Endonezya halkı pirinci çok fazla kullandığından dolayı yetiştirilen pirinç yetmez. Tüm bunların dışında Endonezya adalardan oluşan bir ülke olduğu için balıkçılık da oldukça önemli bir geçim kaynağıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.