İskandinavya Turları

Kopenhag (2) & Malmö - Göteburg (1) - Oslo (2) & Karlstad -  Stockholm (2)

 

ADET
833.71 USD
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
 

Danimarka Turları ve Fiyatları

Danimarka harikulade doğası ve kültürel yapısı ile son zamanlarda yerli ve yabancı turistlerin göz bebeği olmuş durumdadır. Her ülkeden turistlerin ilgi gösterdiği Danimarka turları herkesin ilgi odağı haline gelmiş durumda. Danimarka’ya, İskandinavya'nın başladığı ülke denir. Zamanla değişime uğradığı doğrudur. Ancak eski kültürel mimari yapılarını muhafaza etmektedir. Bir zamanların azılı savaşçıları Vikingler ile tanınan şehir, şimdi yenilikçi mimarinin ortaçağ binalarıyla aynı alanı paylaştığı, barışçıl ve modern bir ülke. Miraslarını Vikinglere kadar uzanan pitoresk balıkçı köylerini göreceksiniz, bu nedenle en ünlü balıkları olan ringa balığını, belki de bir Smørrebrød'de denemek isteyeceksiniz.  

Danimarka Turları Fiyatları

Danimarka turları fiyatları kendi içinde tur seçenekleri özelinde değişmektedir. Vikinglerin diyarına turla beraber gitmeyi düşünürseniz öncelikle tur seçiminde bulunmalısınız. Fiyatlar turun kapsamına göre değişkenlik gösterir.

Danimarka turu fiyatları belirlenirken ilgili turun yapılacağı dönem, turun kapsamı, gezilecek yerler, uçak bileti fiyatı ve otel konaklama fiyatı gibi etkenler Danimarka turunun fiyatını etkilemektedir. Modatatil.com Danimarka turu fiyatları piyasadaki en uygun fiyatlardır. Firma olarak misafir memnuniyetini en çok önem verdiğimiz ilkemizdir.

Danimarka Turları ile Gezilecek Yerler

Ribe; “Yaşlanmıyorsun, iyileşiyorsun”, Danimarka'nın en eski şehri Ribe için çok yerinde bir tabir. Jutland'da bulunan Ribe, 700 yılında bir Viking pazarı olarak kuruldu. Belediye binası ülkedeki en eski binadır. 1496'da inşa edilmiş, ancak 1709'a kadar belediye binası olarak görev görmemiştir. Yakınlarda ekolojik hazine Wadden Denizi Ulusal Parkı bulunmaktadır.

Aalborg; Tiyatro, senfoni ve operanın yanı sıra İskandinavya'nın karnavalları merkez alan en büyük festivali olan Aalborg Karnavalı ile tanınır. Bu karnaval ismini oldukça geniş bir bölgeye duyurmuştur.

Roskilde; Danimarka'nın şu anki başkenti Kopenhag'ın 30 km (20 mil) batısında yer alan, ülkenin ilk başkentlerinden biri olan Roskilde'dir. Danimarka'nın en eski şehirlerinden biri, birçok hükümdarın gömülü olduğu bir yerdir. Moda tatil sitemiz üzerinden tur fiyatları ve katılım için başvurabilirsiniz.

Danimarka da Ne Yenir?

Danimarka, kendine özgü birçok farklı yemeği olan çok farklı ve eşsiz bir yemek kültürüne sahip olan bir ülke konumunda bulunmaktadır. Danimarka turları sırasında turistlerin büyük ilgi göstereceği Danimarka yemek kültürü, dünya mutfağında da ismini konuşturmaktadır. Danimarka turları sırasında yenilmesi gereken yiyeceklerden bahsedecek olursak: 

Smørrebrød: Bu, Danimarka yemek rehberine başlamak için Danimarka'nın sandviç dünyasına sanatsal katkısı olan Smørrebrød'dan daha iyi (veya daha güzel) bir yol yoktur. Danimarka'nın ulusal bir yemeği olan Smørrebrød , "tereyağlı ekmek" anlamına gelir ve güzel hazırlanmış Danimarka açık yüzlü sandviçlerinin sonsuz çeşitliliğine atıfta bulunur.

Tarteletter; Tarteletter, farklı malzemelerle doldurulmuş önceden hazırlanmış puf böreği kabuklarıyla yapılan eski ve çok geleneksel bir Danimarka yemeğine atıfta bulunur. Tartlets tipik olarak mağazadan satın alınır ve çeşitli etler, deniz ürünleri ve sebzelerle doldurulabilir, ancak en popüler versiyonlardan biri un, tereyağı ve sütle yapılan kremsi beyaz bir sosta tavuk ve kuşkonmazla doldurulur.

Salamura Ringa; Kuzey Avrupa mutfağına aşinaysanız, bu Danimarka yemek rehberine salamura ringa balığının dahil edilmesi sizi şaşırtmamalı. Danimarka, İzlanda, Norveç, Finlandiya, İsveç, Hollanda gibi bölgedeki birçok ülkenin mutfağının önemli bir parçasıdır. Danimarka turları konusunda firmamız ile iletişim kurarak profesyonel bir şekilde bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

 

 
 
 
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.