Çin Turu Qatar Airways İle 8 Gece 10 GünÇin Turu Qatar Airways İle 8 Gece 10 GünÇin Turu Qatar Airways İle 8 Gece 10 GünÇin Turu Qatar Airways İle 8 Gece 10 GünÇin Turu Qatar Airways İle 8 Gece 10 GünÇin Turu Qatar Airways İle 8 Gece 10 GünÇin Turu Qatar Airways İle 8 Gece 10 GünÇin Turu Qatar Airways İle 8 Gece 10 GünÇin Turu Qatar Airways İle 8 Gece 10 GünÇin Turu Qatar Airways İle 8 Gece 10 GünÇin Turu Qatar Airways İle 8 Gece 10 GünÇin Turu Qatar Airways İle 8 Gece 10 GünÇin Turu Qatar Airways İle 8 Gece 10 GünÇin Turu Qatar Airways İle 8 Gece 10 GünÇin Turu Qatar Airways İle 8 Gece 10 GünÇin Turu Qatar Airways İle 8 Gece 10 GünÇin Turu Qatar Airways İle 8 Gece 10 GünÇin Turu Qatar Airways İle 8 Gece 10 GünÇin Turu Qatar Airways İle 8 Gece 10 GünÇin Turu Qatar Airways İle 8 Gece 10 GünÇin Turu Qatar Airways İle 8 Gece 10 Gün
 EKSTRALAR DAHİL

  • 8 Gece 10 Gün
  • Qatar Airways İle
  • Tüm Geziler Dahil
  • 4 Yıldızlı otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklama
  • Yüksek hızlı tren ile Pekin – Xian arası transfer
  • Programda belirtilen yerlerde alınacak 5 öğle, 1 akşam yemeği
Çin Turu 10 Gün Qatar Airways İle 8 Gece 10 Gün Modatatil.com 'da. En uygun Çin turları için sizde Modatatil'i takip edin.

Olağanüstü bir yolculuğa hazır mısınız? Her yolcunun arzularını karşılamak için profesyonel rehberlerimiz eşliğinde Çin Turlarımızı özenle hazırlıyoruz. İncelediğiniz Çin turu ile muhteşem bir tarihe, çarpıcı manzaralara, gizemli yerlere, efsanevi geleneklere ve dost canlısı insanlara şahit olacaksınız. Her zevke ve beklentiye cevap verecek bir yan mutlaka bulacaksınız.

Çin seyahati ile Çin ‘in eski ile modern, geleneksel ile dinamik ve eğlenceli hem çiftler hem de aileler için harika yanlarını keşfedeceksiniz. Çin turu paketlerinde, dünyanın en büyük antik uygarlıklarından birinin tarihi izlerini sürerken aynı zamanda Çin'in öne çıkan yerlerini ve gizli hazinelerini deneyimleyeceğiz

Beklentiniz ve seyahat zevkiniz ne olursa olsun, gün batımını izlemek için sevdiklerinizle otantik Çin Seddi turuna katılmak ya da imparator Qinshihuang'ın Xian'daki Pişmiş Toprak Ordusu ile yüz yüze gelmek hayatınızda başkaca şahit olamayacağınız bir deneyim yaşatacak.

Çin Turumuza sizi de bekliyoruz. Pişman olmayacaksınız.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
ISTANBUL DOHA

İSTANBUL Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Ejder Turizm yetkilisi ve tur lideriniz ile saat 16:00 ‘da buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra QATAR Havayolları'nın tarifeli seferleri ile DOHA aktarmalı olarak Pekin’e uçuşumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

2.
Gün
PEKİN varış

Yerel saat ile 15:00’da Pekin havalimanına varış. Bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Geceleme Pekin’deki otelimizde.

3.
Gün
PEKİN ŞEHİR TURU

 Tian'anmen Meydanı, Yasak Şehir, Eski Hutonglar

Kahvaltıdan sonra rehberimiz eşliğinde gezilerimize başlıyoruz. Dünyanın en büyük halk meydanı ve aynı zamanda Çin'in sembolü olan Tian'anmen Meydanı'nı göreceğiz. Geçtiğimiz yıllar boyunca Çin'de birçok büyük olaylara tanıklık etmiş, meydan boyunca yürüdüğünüzde, dünyanın en büyük saray kompleksi olan ve bir zamanlar Çin'in 24 imparatoruna ev sahipliği yapan hayranlık uyandıran Yasak Şehir'in kudretini ve ihtişamını ziyaret ediyoruz. 8.728'den fazla odasıyla Yasak Şehir sadece Çin'in en büyük ve en iyi korunmuş antik binalarından değil, aynı zamanda Roma'daki Vatikan gibi şehir içinde bir şehirdir. Rehberimiz, İmparatorluk Sarayı'nın içinde saklı imparatorların hikayeleri hakkında bilgiler verirken parlak mimariye ve sayısız antik hazinelere hayran kalabilirsiniz. Daha sonra, modern Pekin'in muhteşem bir panoramasını ve Yasak Şehir'in kırmızı çatılarının prens manzaralarını görebileceğiniz Jingshan Park'a 15 dakikalık bir yürüyüş daha yapabilirsiniz. Öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır. Öğleden sonra, eski Hutonglar boyunca sıradan yerel yaşamı keşfederek rahatlatıcı zamanın tadını çıkaracağız.

Turumuzun sonunda geceleme Pekin’deki otelimizde.


4.
Gün
Pekin Seddi Turu

 Mutianyu Seddi, Kuş Yuvası ve Su Küpü

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben Pekin'in kuzeybatısına (yaklaşık 1,5-2 saatlik sürüş, 73 km) Mutianyu'daki Çin Seddi'ne gidilecektir. Çin Seddi 2.000 yılı aşkın bir geçmişe sahiptir ve kuzey Çin'in çeşitli eyaletleri boyunca 3.000 milden fazla uzanarak gezegendeki en etkileyici antik şaheserlerden biri haline getirmektedir. Mutianyu Seddi batıda Jiankou Seddi ve doğuda Gubeikou Seddi ile bağlantılıdır. Mutianyu, daha az turistin bulunduğu en uzun ve en iyi restore edilmiş Çin Seddi'dir ve ayrıca 23 Ming dönemi gözetleme kulesi ve muhteşem manzarasıyla ünlüdür. Teleferikle 14. gözetleme kulesine çıkıp, ardından batı rotasını ziyaret ederken duvarda unutulmaz yürüyüş zamanının tadını çıkaracağız. Etrafı kaplayan yeşil çamlar ve selviler ve geniş arazide görkemli bir şekilde duran dolambaçlı duvar ile bu bölümde en çarpıcı doğal manzarayı yakalayacağız. Çin Seddi hayalinizi gerçekleştirebileceğiniz 20. gözetleme kulesine tırmanırken kendinize meydan okuyun! Bu şansın tadını çıkarın ve dilediğiniz kadar fotoğraf çekin! Öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır.

Hayatta bir kez yaşanabilecek bu deneyimden sonra Pekin şehir merkezine geri dönüp Kuş Yuvası (Pekin Ulusal Stadyumu) ve Su Küpü'nün (Pekin Ulusal Su Sporları Merkezi) dış cephesiyle fotoğraf çekme şansına sahip olacağız. Her ikisi de 2008 Pekin Olimpiyatları için tasarlandı ve 2022 Kış Olimpiyat Oyunları için kullanıldı. Daha sonra otele geri dönüyoruz.

Geceleme Pekin’deki otelimizde.


5.
Gün
Yüksek Hızlı Tren ile Pekin'den Xian'a

 Yazlık Saray

Kahvaltıdan sonra, eskiden kraliyet ailelerinin yaz sıcağından kaçmak için kullandığı "Kraliyet Bahçesi Müzesi" - Yazlık Saray'a doğru yola çıkıyoruz. Arazi, tapınaklar, bahçeler, pavyonlar, göller, köprüler, kapı kuleleri ve koridorlar bir peyzaj harikasıdır. Yürüyüş yapmak için serbest zamanlarımız olacaktır. Bu esnada geleneksel Çin resminin manzaralarına pastoral bir kaçış sunan imparatorluk mimarilerini, tepe manzaralarını ve güzel gölleri takdir etmek için bolca zamanınız olacak. Öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır. Turumuz sonrası, Xian'a giden yüksek hızlı tren için tren istasyonuna transfer olacağız. Yolculuğumuz yaklaşık 4,5-5,5 saat sürecek. Çin'in 13 eski hanedanının başkenti olan Xian’a varıyoruz! Tren istasyonuna varışımızı takiben Xian'daki otelimize transfer.

Geceleme Xian’daki otelimizde.


6.
Gün
Xian Şehir Turu

 Terracotta Savaşçıları, Antik Duvar, Müslüman Mahallesi

Kahvaltıdan sonra rehberiniz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz. Dünyanın en büyük arkeolojik keşiflerinden birini ortaya çıkarmak için yaklaşık 40 km-yaklaşık 1 saatlik bir otobüs yolculuğumuz olacak. Çin'in ilk imparatoru Qin Shihuang tarafından ölümünden sonra onu korumak için inşa edilen Terracotta Ordusu Müzesine gideceğiz. Şimdiye kadar bulunan yaklaşık 8.000 canlı gerçek boyutlu Terracotta Savaşçılarını göreceğiz. İlk olarak, 6.000'den fazla terrakotta asker ve at figürü içerdiğine inanılan en büyük ve en heybetli çukuru ziyaret edeceğiz. Sessizce ayakta duran ve imparatoru koruyan binlerce kişilik yeraltı gerçek boyutlu ordusu karşısında hayrete düşecek ve ayrıca eski Çinli zanaatkârların muhteşem sanatsal becerileri karşısında dehşete kapılacaksınız. Ardından, yaklaşık 1300 savaşçı ve at ile gözlerinize ziyafet çekebileceğiniz başka bir çukura geçiyoruz. Diz çökmüş ve ayakta duran okçuları, savaş arabası dizisini ve silah tutan çok sayıda askeri vb. ziyaret ederek antik ordu dizisini inceleyebilirsiniz (Not: İlginizi çekerse, mini bir pişmiş toprak savaşçının nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz). Öğle yemeğinden sonra, Antik Şehir Duvarını (Xian Tahkimatı olarak da bilinir) ziyaret etmek için şehir merkezine geri dönüyoruz. Şehir duvarı, Antik Çağ'da bir tür savunma yapısıdır ve en eski, en büyük ve en iyi korunmuş Çin şehir duvarlarından birini temsil eder. Duvar hizasında yavaşça yürüyerek biraz zaman geçirip ve iç ve dış duvarlarının, gözetleme kulelerinin ve hendeğin tadını çıkarıyoruz ve modern Xian'ın panoramik manzarasını seyrediyoruz. Öğleden sonra geç saatlerde, hareketli ve canlı Müslüman Mahallesi'nde mutlu bir şekilde dolaşmaya gittiğinizde canlı yerel yaşamı keşfedeceksiniz. Burası farklı yerel atıştırmalıklar ve Müslüman kültürüyle harmanlanmış bir cennettir.

Geceleme Xian’daki otelimizde.


7.
Gün
Xian'dan Şanghay'a Uçuş

 Shaanxi Tarih Müzesi (ARA UÇAK)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben turumuza devam ediyoruz. Shaanxi Tarih Müzesi'ni ziyarete gideceğiz. "Eski hanedanların incisi ve Çin hazinelerinin evi" olarak kabul edilen müze, ziyaretçilere binlerce yıllık Çin tarihinin ve eski zamanların görkemli antik kültürlerinin minyatür bir özetini gösteren 130.000 tarihi eserden oluşan koleksiyonlara sahiptir. Batı Zhou Hanedanlığından bronz eşyalar ve pişmiş toprak figürlerden altın ve gümüş eşyalara ve Tang mezarlarında keşfedilen duvar resimlerine kadar uzanan tarihi kalıntıları keşfederken eğitici ziyaretin tadını çıkaracağız. Daha sonra Da Ci'en Tapınağı'nda bulunan Xian'ın simgesi olan Tang tarzı Dev Vahşi Kaz Pagodası'nı ziyaret edeceğiz. Turdan sonra, Şangay'a uçuş için havaalanına kadar size eşlik edilecektir (yaklaşık 2 saat uçak yolculugu). Çin'in en uluslararası ve canlı şehri Şanghay'a varacaksınız! Havaalanına vardığınızda, tur rehberi ve şoför sizi çıkışta karşılayacak ve ardından Şangay'daki otele kadar eşlik edecektir.

Akşam yemeği ve geceleme Şanghay’daki otelimizde.


8.
Gün
Şanghay Şehir Turu

 Şanghay Müzesi, Yu Bahçesi, Nanjing Yolu & The Bund

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben turumuza devam ediyoruz. Bu sabah, en iyi sanat koleksiyonunu görmek ve derin Çin tarihi hakkında bilgi edinmek için hayranlık uyandıran bir ziyaret için Şangay Müzesi'ne gideceğiz. Ding adı verilen eski bir bronz pişirme kabı şeklinde inşa edilen Şanghay Müzesi, "yuvarlak gökyüzü, kare dünya "yı simgeleyen yuvarlak bir tepeye ve kare bir tabana sahiptir. Müze, 5000 yıllık tarih boyunca Çin sanatının inanılmaz eserlerini sergileyen 120.000 kültürel kalıntı içermektedir. Kendinizi Bronz ve Seramik Sergi Salonu'na bırakın ve özenle işlenmiş bronzları ve zarif eserlerin içinde bulacaksınız. Da Ke Ding (3000 yıl öncesine ait bronz yemek kabı) ve Marquis Su of Jin'in Bianzhong'u (antik müzik aletleri) gibi en iyi hazinelerin tadını çıkaracağız. Ardından, Şanghay'ın hareketli şehir merkezinde gizlenmiş en ünlü klasik Çin bahçesi olan Yu Garden'a gidiyoruz. Bahçenin dışındaki Yuyuan Pazarı, bazı yerel atıştırmalıkları tatmak ve bazı geleneksel Çin el sanatları ve sanat eserleri satın almak için eğlenceli bir yerdir. Öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır. Daha sonra, her iki tarafında çok sayıda tanınmış marka, restoran, kafe, hediyelik eşya dükkanı ve yüksek binaların bulunduğu Nanjing Road Yaya Caddesi boyunca bir gezintiye çıkıyoruz. Şanghay'da gezilecek yerler listesinde ilk 1 sırada yer alan Bund'a doğru yürüyüşünüze devam ediyoruz. "Uluslararası Binalar Sergisi" olarak tanınan Bund, çeşitli uluslararası mimari tarzlarda 52 binadan oluşan bir koleksiyondur. Bund'dan Pudong Bölgesi'nin muhteşem silüetini ve gökdelenlerini seyredeceğiz. Bugünkü son durağımız 362 metre yüksekliğiyle Çin'in en yüksek, dünyanın ise ikinci yüksek binası olan Şanghay Kulesi. Modern Şanghay'ın nefes kesici panoramik manzarası için 118. kattan 546 metreye kadar çıkılacaktır. Turumuzun sonunda otelimize dönüş. Geceleme Şanghay’daki otelimizde.


9.
Gün
Şanghay

Uçuşumuza kadar serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Pasaport ve check-in işlemlerimizin ardından uçuşumuz için hazırlanıyoruz.

10.
Gün
ŞANGHAY -İSTANBUL

Yerel saat ile 00:35’te Doha aktarmalı İstanbul uçuşumuzu yapacağız. Geceleme uçakta.18:35’te İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.

EK BİLGİLER

VİZELER:

ÇİN VİZESİ (250 USD): T.C vatandaşlarına Çin'de vize uygulaması vardır. ''Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 8 ay geçerli pasaport ile “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesini yeniden acentamıza danışınız. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz. Yeşil Pasaport Sahipleri Çin vizesinden muaf olan pasaport tipine sahip olan kişilerdir.

GENEL ŞARTLAR

1- Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

2- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Modatatil gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Modatatil’ den alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Modatatil’ den bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Modatatil tarafından iptal edilmesi durumunda Modatatil’den herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Modatatil sorumlu tutulamaz.

3- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Modatatil iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

İptal ve değişiklik

4- Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Modatatil’e yazılı olarak bildirmek koşulu ile Modatatil tarafından hava yolu firmasına ödemesi yapılmış ve/veya taahhüt altına alınmış uçak biletleri hariç cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda uçak bileti bedelinden geriye kalan tur ücretinin %50’si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Modatatil ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar

5- Programda belirtilen turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Turlar sırasında misafirlerimize farklı rehberler eşlik edebilir.

6- Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Modatatil sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

7- Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ilave turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

8- Speed Boatlar ile yapılacak olan turlarımızda dikkat edilmesi gereken hususlar; tekneye binmeden hemen önce ağır yemek yenmemesi ve fazla miktarda su içilmemesi. Mide, Bel, Boyun şikayetleri olanlar ile hamile misafirlerimizin durumlarını rehberlerine bildirmeleri gerekmektedir.

9- Fiyatlara dahil olan hizmetler alanında belirtilen tur yada yemek hizmetlerine katılım sağlanmaması halinde iadesi yoktur.

Uçuşlar Hakkında

10- Modatatil hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.

11- Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Modatatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

12- 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.

13- Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.

14- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

15- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.

16- Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan Modatatil sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

17- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, Modatatil’in sorumluluğunda değildir.

18- Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.

19- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Diğer Hususlar

20- Modatatil misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Modatatil iptal koşulları geçerli olacaktır.

21- Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Modatatil tarafından bildirilecektir.

22- Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Modatatil tarafından bilgi verilecektir.

23- Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

24- Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

25- Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.

26- Modatatil tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Modatatil tarafından garanti edilemez.

27- Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

28- Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.

29- Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.

30- Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.

31- Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).

32- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

33- Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

34- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

35- Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.

36- Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

37- Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

38- Modatatil zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

39- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Modatatil sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

40- Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

41- Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Modatatil’in herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

Vize ve Pasaport

42- T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmaktadır.

43- Misafirlerimizin pasaportlarının seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

44- Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

45- Bu turdaki ülkelere giriş için vizeden muaf olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Modatatil sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

46- Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Modatatil sorumlu olmayacaktır.

47- Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

48- 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#MTWTU0015
LOKASYON:
Asya (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak    Tren   
BULUŞMA:
İSTANBUL Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Turizm yetkilisi ve tur lideriniz ile saat 16:00 ‘da buluşarak başlıyor.
BİTİŞ:
Yerel saat ile 00:35’te Doha aktarmalı İstanbul uçuşumuzu yapacağız. Geceleme uçakta.18:35’te İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.
İPTAL POLİTİKASI:
Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Modatatil’e yazılı olarak bildirmek koşulu ile Modatatil tarafından hava yolu firmasına ödemesi yapılmış ve/veya taahhüt altına alınmış uçak biletleri hariç cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda uçak bileti bedelinden geriye kalan tur ücretinin %50’si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Modatatil ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
30 EUR
Seyahat Sigortası ( 65 yaş üstü ) (Yurt dışı Seyahat Sağlık Sigortası 65 yaş üstü)
50 EUR
İptal Güvence Paketi (İptal Güvence paketi uygulaması ile misafirlerimize, her koşulda rezervasyonlarını cezasız iptal etme hakkı sunuyoruz. Bu uygulama ile turun hareket tarihinden 10 iş günü öncesine kadar rezervasyonunuzu iptal etmeniz mümkün. Rezervasyon iptalinde, tur ücretinin tamamı iade edilirken iptal güvence paketi bedeli ve varsa ek hizmet bedelleri (Vize, sigorta vs) iade edilmez.)
15 EUR
Seyahat Sigortası ( 65 yaş altı ) (Yurt dışı Seyahat Sağlık Sigortası 65 yaş altı)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın10 Gün
Asya
MTWTU0015

2.670$

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:
Qatar Havayolları ile Pekin gidiş / Şanghay dönüş Doha aktarmalı ekonomi sınıfı uçak bileti
- 4 Yıldızlı standart otellerde 3 Gece Pekin, 2 Gece Xian, 2 Gece Şanghay’da olmak üzere toplam 7 gece kahvaltı dahil konaklama
- Programda belirtilen tüm turlar
- Yüksek hızlı tren ile Pekin – Xian arası transfer
- Yerel havayolları ile Xian / Şanghay arası ekonomi sınıfı uçak bileti
- Programda belirtilen yerlerde alınacak 5 öğle, 1 akşam yemeği
- Türkçe rehberlik hizmeti
- Zorunlu sigorta
HARİÇ OLANLAR:
- TR çıkış Pulu 150 TRY
- Turumuz içinde belirtilmeyen diğer öğünler
- Minibar harcamaları
- Kişisel harcamalar
- Bölgesel YABANCI personellere dağıtılmak üzere toplanacak tipler kişi başı/100$ (ilk gün alanda rehberinize teslim ediniz)