Büyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ileBüyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ileBüyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ileBüyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ileBüyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ileBüyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ileBüyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ileBüyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ileBüyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ileBüyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ileBüyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ileBüyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ileBüyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ileBüyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ileBüyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ileBüyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ileBüyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ileBüyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ileBüyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ileBüyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ileBüyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ile
 FIRSAT

Büyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ile


  • Vizeli
  • Singapore Hava Yolları ile
  • 10 Gece 13 Gün
  • Türkçe rehberlik hizmeti
  • Çin Seddi Turu
Büyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ile Modatatil.com' da sizlerle.

Büyük Çin Turu, Singapore Havayollarının konforlu uçuşlarıyla başlıyor. İlk durağınız Pekin'de, Çin'in tarih ve kültür hazinelerini keşfetmek olacak. Ardından antik Xian'a yolculuk yaparak Terrakotta Ordusu'nun gizemli dünyasına dalacaksınız. Chengdu'da, dev pandalarla tanışacak ve Çin'in geleneksel yaşam tarzını deneyimleyeceksiniz. Yangtze Nehri boyunca unutulmaz bir yolculuk yaparken Çin'in doğal güzelliklerinin keyfini çıkaracak ve muhteşem manzaralarıyla büyüleneceksiniz. Turun son durağı olan Şangay'da, modernitenin ve geleneksel Çin kültürünün benzersiz bir karışımını keşfedeceksiniz. Bu tur, Çin'in çarpıcı atmosferini, zengin mirasını ve benzersiz güzelliklerini keşfetme fırsatı sunuyor

Çin Turumuza sizi de bekliyoruz. Pişman olmayacaksınız.

Büyük Çin Turu 10 Gece - 13 Gün Singapore Hava Yolları ile Modatatil.com' da sizlerle.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İSTANBUL – SINGAPUR- PEKIN

İSTANBUL Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile saat 09:30 ‘da buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra SINGAPORE Havayolları'nın tarifeli seferleri ile SINGAPUR aktarmalı olarak Pekin’e uçuşumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

2.
Gün
Pekin

Öğleden sonra 14:50’de Pekin’e ulaşıyoruz ve otelimize uzun uçuşumuzdan sonra dinlenmek için girişimizi yapıyoruz.Sonrasında ünlü Wangfujing Alışveriş sokağında vakit geçirip, yerel bir restoranda akşam yemeğine gidiyoruz.Sonrasında otelimize dönüyoruz.Konaklama: Beijing Howard Johnson Paragon Hotel 4*
3.
Gün
Tiananmen Meydan -YASAK ŞEHİR TURU

Sabah, kahvaltının ardından Tiananmen Meydan -YASAK ŞEHİR TURU [ÖĞLEYEMEKLİ TAM GÜN] turumuza rehberimiz eşliğinde başlıyoruz. Ming ve Quing hanedanları zamanında imparatorun fermanlarının duyurulduğu, 1949 yılında

Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyeti’ni tüm dünyaya ilan ettiği, 44 hektarlık alanı kaplayan ve şu anki Halk Binası, Çin Tarih Müzesi, Çin Devrim Müzesi, Yasak Şehir ve Mao’nun anıtının bulunduğu dünyanın en büyük meydanı Tiananmen Meydanı ve yapımına 15. yüzyılda başlanmış olan 720.000 metrekarelik alana kurulu, 890 yapının bulunduğu, 24 Çin İmparatorunun yaşadığı önemli seremonilerin yapıldığı, yaklaşık 600 yıllık bir yapı olan Yasak Şehri geziyoruz. Saray Müzesi ya da Gu Gong olarak bilinen saray dünyadaki en görkemli ve geniş imparatorluk sarayıdır. Etrafı 52 metre genişliğinde ve 6 metre derinliğinde hendekle çevrilidir. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Yemek sonrasında ayin ve kurban törenlerinin gerçekleştirildiği, imparatorların iyi hasat duası için senenin belirli zamanlarında geldikleri, Pekin’in sembollerinden biri olan meşhur Cennet Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası yerel el sanatları ürünlerin satıldığı mağaza ziyaret edeceğiz. Geceleme otelimizde.


4.
Gün
ÇİN SEDDİ TURU- XİAN

Sabah, kahvaltının ardından otelimizden valizlerimiz ile ayrılıyoruz, yapımına 7.yüzyılda başlanan insanlık tarihinin en büyük ürünlerinden biri olan, ayrı duvarların birleşmesinden meydana gelmiş, yaklaşık sekiz bin km. uzunluğunda, Bahai Denizi’nden başlayarak doğuda Jiayuguan Geçidi ve batıda Gobi Çölü ile son bulan meşhur Çin Seddi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin arsından Öğle yemeğimizi Yerel (ÇİN MUTFAĞI) bir restoranda alacağız, Yemek sonrası turumuzun Pekin bölümünü tamamlamış oluyoruz, buradan akşam uçağına binmek üzere Pekin Havalimanına geçeceğiz.Uçuş saatimiz (Yerel Çin Hava Yolları ile) : 17:30 – 20:38 Pekin Xian uçuşu XIAN şehrine hareket edeceğiz. Akşam geç saatlerde XIAN şehrine ulaşıyoruz.Bizi bekleyen özel aracımız ile konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.Konaklama: Xian Jiangguo Hotel 4*
5.
Gün
XIAN -CHENGDU

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz, önce turumuz olacak 2000 yıl önce İmparatorun ruhunu kötülüklerden koruması için yapılmış 6.000 Terracotta Savaşçısı ve atlarının birebir boyutlarında figürlerinin bulunduğu Teraccotta Atlar ve Savaşçılar Müzesini ziyaret ediyoruz. Müzeye gelmeden önce pişmiş topraktan yapılan heykellerin replikalarının yapıldığı galeriyi ziyaret ederek yapım tekniği hakkında bilgi alacağız. Ziyaretimiz sonrası ÖĞLE YEMEĞİ servisini müze içindeki bir restoranda alacağız. Öğleden sonra turlarımızı bitiriyoruz ve şehir merkezinde tarihi pazarın olduğu bölüme geçiyoruz, bu akşam uçak saatine kadar serbest zamanımız olacak.

Uçak saatimiz : 21:20, Chengdu ‘ya gideceğiz.Gezimiz sonrası havalimanına gidiyoruz ve yerel hava yolları ile CHENGDU uçuşumuzu yapıyoruz varışta karşılanma ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
Konaklama: Chengdu Tianfu Sunshine Hotel 4*
6.
Gün
CHENGDU “PANDALAR TURU”

Kahvaltı sonrası TAM GÜN PANDA YETİŞTİRME MERKEZİ ZİYARETİ + LESHAN BUDDHA [ÖĞLE YEMEKLİ] turumuz rehberimiz eşliğinde başlıyor. Dünyaca ünlü “ÇİN Panda Yetiştirme- koruma merkezini” ziyaret edeceğiz, burada Pandalar hakkında bilgi alırken, Pandaları yakında görme imkânımız olacak. Daha sonra Leshan Buddha heykelini ziyarete gideceğiz. Bu ziyaretimiz esnasında yakınındaki nehirde kısa bir TEKNE TURUMUZ olacak. Turumuzu Tam Gün sürecek ve ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında yerel bir restoranda servis edilecektir. Yine bu turumuz içerisinde Sichuan Opera Face change Performance / Traditional Tea House Ziyareti yapılacak. Yerel kültürel gösteri izlenmesi ve ÇAY evi ziyareti olarak adlandırabiliriz. Gösteri sırada misafirlerimizin geleneksel çay ve yerel tatlıları deneyimleme şansı bulacaktır.

Turumuzun sonunda otelimize dönüyoruz, geceleme otelimizde


7.
Gün
CHENGDU-Chongqing- YANGTZE NEHIR TURU

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz hızlı tren ile yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek bir yolculuk sonrası Chongqing kentine ulaşacağız. Varışımız sonrası misafirlerimiz İnsanlar Meydanında serbest zamanlarını değerlendirebilecekler. Sonra limana doğru yola çıkıp GODDESS CRUISES NO 1. 3GECE /4GÜN nehir turuna başlayacağız.

Bugünün Önemli Noktaları:

Chongqing'deki Chaotianmen Dock'ta saat 17:00-20:00'de gemiye biniş ve check-in

Chongqing'in muhteşem gece manzarası izleyeceğiz, gemiye biniş güvenliği brifingine ve gemideki tesislerin tanıtımına katılıyoruz. Chongqing'den saat 21:00 civarında hareket edilecektir. Kaptan'ın Karşılama Resepsiyonundan sonra Akşam Yemeği (Çin ve Batı büfesi)

GECELEME GEMİDE
Konaklama: GEMİ
8.
Gün
Yangtze River Cruise

Bugünün Önemli Noktaları:

Fengdu Snowy Jade Mağarası kıyı gezisi (Dahil) Benzersizliği ve güzelliği sayesinde Yangtze Nehri boyunca popüler bir manzara noktası haline gelmiş ve aynı zamanda mağaraların incelenmesi için bir araştırma alanı olarak hizmet vermiştir. Gemideki dersler ve aktivitelerle eğlenceli zaman geçirin; Seyir kabare gösterilerinin keyfini çıkarın.

Yemek

Kahvaltı (Çin ve Batı büfesi); Öğle yemeği (Çin ve Batı büfesi); Akşam Yemeği (Çin

ve Batı büfesi); Sabah çayı ve kahvesi

Akşam, “Romance of the Three Kingdoms” Şovu (İsteğe bağlı)


9.
Gün
Yangtze River Cruise

Bugünün Önemli Noktaları: Fengjie İlçesindeki Beyaz İmparator Şehri'ne kıyı gezisi (İsteğe bağlı) Yaklaşık 1.400 Çin şiirinde bahsedilen ünlü Çin Antik “Şiir Şehri”. Liu Bei'nin oğlunu başbakanı Zhuge Liang'a emanet etmesinin dokunaklı hikayesini anlatır ve Qutang Boğazı'ndaki Kuimen Kapısı'na hayranlıkla bakmak için en iyi konuma sahiptir.

Qutang Boğazı'ndan yelken turu (Dahil)

Qutang Gorge, üç geçit arasındaki en kısa, en dramatik ve muhteşem geçittir ve 10 RMB Çin Banknotunda yazılı Kuimen Kapısı'nın manzarasına hayran kalmanızı sağlar.

Lesser Tree Gorges kıyı turu (Dahil)

Dileyen misafirlerimiz bu tura daha detaylı gezebilir (İsteğe bağlı)

Wu Gorge boyunca yelken turu (Dahil)

(Wu Gorge, yükselen zirveler, tuhaf kayalar, bol doğal harikalarla övünen pitoresk bir dolambaçlı galeri oluşturan yuvarlanan keskin kayalıklarla derin ve güzeldir.);

Yemek

Kahvaltı (Çin ve Batı büfesi); Öğle yemeği (Çin ve Batı büfesi); Akşam Yemeği (Çin

ve Batı büfesi) ; Sabah çayı ve kahvesi


10.
Gün
Yangtze River Cruise

Bugünün Önemli Noktaları:

Saat 08:00'de Maoping Limanı'nda gemiden ayrılma ve 3 BOĞAZLAR / Three Gorges Barajı kıyı gezisi (Dahil). Gezimizin sonu. Öğlen 12’de misafirlerimizle birlikte bir restoranda öğle yemeği yedikten sonra Shangai şehrine gitmek üzere tren istasyonuna gidiyoruz ve hızlı trenimize biniyoruz. Varışta karışlanma ve otelimize transfer.
Konaklama: Shanghai Starr Hotel 4*
11.
Gün
ŞANGAY

Kahvaltı sonrası içinde yeşim taşından iki adet Budha heykelinin bulunduğu Jade Budha Tapınağını geziyoruz. Sonrasında Çin’le bütünleşmiş geleneksel ipek üretiminin yapıldığı bir fabrikada bilgi alacak ve dilerseniz alışveriş yapabileceksiniz. Öğlen yemeğinin ardından, 1559 yılında yaptırılan 20.000 metre karelik alana sahip,

Çin’in en ünlü bahçesi Yuyuan Bahçesini gezeceğiz. Bahçe gezimizden sonra buradaki bir çay evinde geleneksel çay seremonisini izleyip değişik Çin çaylarının tadına bakabileceksiniz. Ardından etraftaki alışveriş bölgesinde alışveriş için serbest zaman. Gezimiz sonrası geceleme otelimizde


12.
Gün
ŞANGAY-SINGAPUR-ISTANBUL

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrıldıktan sonra Xintianti ve Taobao Cheng turumuz olacaktır. Tur sonrası havalimanına geçiyoruz. Singapur Hava yolları ile Singapur aktarmalı olarak İstanbul uçuşumuzu yapacağız. Geceleme uçakta

13.
Gün
İSTANBUL VARIŞ

Turumuzun sona ermesi 

EK BİLGİLER

GENEL ŞARTLAR

1- Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

2- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Modatatil gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Modatatil’ den alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Modatatil’ den bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Modatatil tarafından iptal edilmesi durumunda Modatatil’den herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Modatatil sorumlu tutulamaz.

3- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Modatatil iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

4- Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Modatatil’e yazılı olarak bildirmek koşulu ile Modatatil tarafından hava yolu firmasına ödemesi yapılmış ve/veya taahhüt altına alınmış uçak biletleri hariç cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda uçak bileti bedelinden geriye kalan tur ücretinin %50’si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Modatatil ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

5- Programda belirtilen turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Turlar sırasında misafirlerimize farklı rehberler eşlik edebilir.

6- Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Modatatil sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

7- Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ilave turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

8- Speed Boatlar ile yapılacak olan turlarımızda dikkat edilmesi gereken hususlar; tekneye binmeden hemen önce ağır yemek yenmemesi ve fazla miktarda su içilmemesi. Mide, Bel, Boyun şikayetleri olanlar ile hamile misafirlerimizin durumlarını rehberlerine bildirmeleri gerekmektedir.

9- Fiyatlara dahil olan hizmetler alanında belirtilen tur yada yemek hizmetlerine katılım sağlanmaması halinde iadesi yoktur.

10- Modatatil hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.

11- Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Modatatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

12- 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.

13- Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.

14- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

15- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.

16- Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan Modatatil sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

17- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, Modatatil’in sorumluluğunda değildir.

18- Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.

19- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

20- Modatatil misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Modatatil iptal koşulları geçerli olacaktır.

21- Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Modatatil tarafından bildirilecektir.

22- Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Modatatil tarafından bilgi verilecektir.

23- Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

24- Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

25- Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.

26- Modatatil tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Modatatil tarafından garanti edilemez.

27- Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

28- Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.

29- Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.

30- Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.

31- Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).

32- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

33- Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

34- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

35- Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.

36- Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

37- Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

38- Modatatil zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

39- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Modatatil sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

40- Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

41- Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Modatatil’in herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

42- T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmaktadır.

43- Misafirlerimizin pasaportlarının seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

44- Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

45- Bu turdaki ülkelere giriş için vizeden muaf olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Modatatil sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

46- Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Modatatil sorumlu olmayacaktır.

47- Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

48- 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#MTWTA002
LOKASYON:
Asya (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
İSTANBUL Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile saat 09:30 ‘da buluşarak başlıyor
BİTİŞ:
Singapur Hava yolları ile Singapur aktarmalı olarak İstanbul uçuşumuzu yapacağız ve turumuzun sonu
İPTAL POLİTİKASI:
Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Modatatil’e yazılı olarak bildirmek koşulu ile Modatatil tarafından hava yolu firmasına ödemesi yapılmış ve/veya taahhüt altına alınmış uçak biletleri hariç cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda uçak bileti bedelinden geriye kalan tur ücretinin %50’si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Modatatil ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
30 EUR
Seyahat Sigortası ( 65 yaş üstü ) (Yurt dışı Seyahat Sağlık Sigortası 65 yaş üstü)
50 EUR
İptal Güvence Paketi (İptal Güvence paketi uygulaması ile misafirlerimize, her koşulda rezervasyonlarını cezasız iptal etme hakkı sunuyoruz. Bu uygulama ile turun hareket tarihinden 10 iş günü öncesine kadar rezervasyonunuzu iptal etmeniz mümkün. Rezervasyon iptalinde, tur ücretinin tamamı iade edilirken iptal güvence paketi bedeli ve varsa ek hizmet bedelleri (Vize, sigorta vs) iade edilmez.)
15 EUR
Seyahat Sigortası ( 65 yaş altı ) (Yurt dışı Seyahat Sağlık Sigortası 65 yaş altı)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın13 Gün
Asya
MTWTA002

3.990$

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:
Ana Uçuşlar:
• İstanbul- Singapur- Pekin // Shangai -Singapur- İstanbul SINGAPUR HAVAYOLLARI ile Ekonomi Uçuş
Ara Uçuşlar:
• PEKİN – XİAN
• XİAN – CHENGDU
Hızlı Trenler:
• CJENGDU – CHONGQING
• YICHANG/SHANGHAI
Konaklamalar:
• Beijing Howard Johnson Paragon Hotel
• Xian Jiangguo Hotel
• Chengdu Tianfu Sunshine Hotel
• Goddess Cruise No 1
• Shangai Starr Hotel
• 4 ÖĞLE YEMEĞİ
• 1 AKŞAM YEMEĞİ
• GEMI SABAH + AKŞAM YEMEKLER ve ÖĞLE YEMEKLERİ
• Chengdu turu
• Şangay turu
• Pekin Yasak Şehir turu
• ÇİN SEDDİ TURU
• XİAN TERRA COTTA ASKERLERİ MÜZESİ TURU
• TÜRKÇE REHBERLİK + YEREL REHBERLİK HİZMETLERİ
• TÜM TRANSFERLER
• ZORUNLU SİGORTA
HARİÇ OLANLAR:
• Yurtdışı Çıkış Harcı (150 TL)
• Her Türlü Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar
• PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN TÜM YEMEKLER VE EXTRA TURLAR
• Tur bahşişleri /kişi Başı 120$ (Birinci gün havalimanında toplanır)
• ÇİN VİZESİ (250 USD): T.C vatandaşlarına Çin'de vize uygulaması vardır. ''Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 8 ay geçerli pasaport ile “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinden yeniden acentamıza danışınız.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Yeşil Pasaport Sahipleri Çin vizesinden muaf olan pasaport tipine sahip olan kişilerdir.