Avrupa Turları
Talep Et

Bari  -  Pisa  - Monte Carlo  -  Roma - Dresden -  Nice  - Sofya  -  Selanik - Belgrad - Lyon - Amsterdam - Venedik - Floransa - Prag - Bratislava - Viyana - Brugge - Bedapeşte - Paris

 

 

 

  • Lüks Otobüsler ile Ulaşım
  • 15 Gece 16 Gün
  • 3* & 4* & 5* Otellerde Konaklama
  • Schengen Vizesi için vize danışmanımızı arayabilirsiniz

 

ADET
1,920.08 USD
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
2023 Yılbaşı Yurt Dışı Turları
Talep Et

Paris  (3)

 

 

 

 

ADET
764.74 USD
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün

Brugge Turları ve Fiyatları

Brugge kenti, Belçika’da yer alır ve her sene milyonlarca ziyaretçiyi ağırlar. Bu kentin tarihi dokusu, kanalları, mimari yapıları görülmeye değerdir. Ayrıca burası romantik şehirlerden bir tanesidir. Brugge, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmıştır.

Modatatil Brugge Turları ile bu Avrupa’nın en beğenilen şehirlerinden biri olan Brugge hakkında bilgi alabilir, profesyonel Türkçe rehberlerimiz eşliğinde görülmesi gereken tarihi ve turistik yerlerini gezebilirsiniz.

Avrupa’daki en önemli turistik şehirlerden biri olan Brugge’nin gezilecek yerlerini yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz.

Avrupa’nın En Gözde Kentlerinden Brugge de Gezilecek Yerler

Brugge Turu ile Brugge kentinde gidip te göremediğiniz bir yer kalmayacak. Hem tarihi hakkında detaylı bilgi alacak, hem de ülke mimarisi ve Brugge halkının yeme içme, eğlenme yerlerini göreceksiniz.

Grote Markt (Büyük Meydan)

Bu meydan, şehrin kalbidir. Meydan içerisinde Belfry Çan Kulesi yer alır. Ayrıca pek çok ilgi çekici tarihi yapı, dükkân, kafe ve restoranlar da bu meydandadır. Turistlerin oldukça ilgili olduğu bu meydan özel günlerde, kutlamalarda ve geceleri oldukça canlı bir atmosfere bürünür.

Belfry of Bruges (Brugge Çan Kulesi)

Brugge Çan Kulesi, kentteki en önemli simgelerden biridir. Gotik mimarinin en güzel örneklerinden olan kulede 47 farklı çan sesine tanıklık edilebilir. Görkemli yapıda her saat başı değişik bir melodi duyulur. Kule 1240 senesinde inşa edilmiş sonrasında pek çok defa restore edilmiştir. En tepeye 366 merdiven basamağıyla ulaşılabilir. Bu tepeden şehri izlemek harikadır.

Kutsal Kan Bazilikası

Buranın hem mimarisi hem de hikayesi çok etkileyicidir. Bazilikanın sahip olduğu mistik hava turistler için oldukça ilgi çekicidir. Ayrıca buraya getirildiğine inanılan Hz. İsa’nın kanını, bağış karşılığında belli günler için görmek mümkündür.

Begijnhof

Beginaj Yapıları yani Begijnhof, on üçüncü ve on dördüncü yüzyıllarda Katolik inanışına sahip olanların yaşadıkları yapılardır. Bu yapılar UNESCO Dünya Kültür Mirası’nda bulunur. Dip dibe olan bu beyaz evler, yemyeşil bir alanda bulunur. Bu yapılardan biri müze olarak hizmet verir ve 13.-15. Yüzyıllardaki mütevazi yaşam tarzını sergiler.

The Church of Our Lady

Burası dünyadaki en uzun ikinci tuğla yapımı olan kuledir. 122 metre uzunluğa sahiptir. Gotik mimarisiyle şehrin en önemli yapıları arasında bulunur. iç tasarımı da oldukça etkileyici olan bu kilise 1504 senesinde yapılan Madonna ve Çocuğu (Michelangelo) heykeline de ev sahipliği yapar.

 Historium Brugge

Burası sanal gerçeklik deneme imkânı sunan bir yapıdır ve Grote Mark’ta yer alır. Burada belli bir ücret karşılığında sanal gerçeklik deneyimi yaşayabilir, farklı cihazlar yardımıyla on beşinci yüzyıla yolculuk edebilirsiniz.

Çikolata Müzesi

Burada kakao ve çikolatadan yapılma eserler yer alır. Ayrıca uzmanlardan çikolatanın tarihçesi ve yapılışı hakkında bilgi alabilirken, çikolata tadımları da yapabilirsiniz.

 Belediye Sarayı

Sarayın gotik mimarisi oldukça etkileyicidir ve yapı günümüze dek korunmayı başarmıştır. Binanın ön cephesinde yaklaşık olarak 1300 pencere vardır. Ayrıca çok sayıda bayrak ve heykelin yer aldığı binanın yapımı 1421 senesinde tamamlanmıştır.

 Aziz Salvator Katedrali

Katedralin yapımına on ikinci yüzyılda başlanmış ve katedral on beşinci yüzyılda tamamlanmıştır. Şehirde yer alan dikkat çekici bir yapıdır. Burası yüzyıllarca hasar alamdan ayakta kalan ender binalardan biridir.

Gruuthusemuseum

Burası zengin hayata tanıklık edilebilecek bir müzedir. Gruuthuse lordlarının lüks hayatı ve zenginliği gözler önüne serilir. Süslü ve ahşaptan olan kirişler, göze çarpan şömineler, halılar ve zengin hayata ait diğer objeler oldukça dikkat çekicidir.

De Halve Maan Bira Fabrikası

Brugge, çikolatası kadar birasıyla da ünlü bir kenttir. Brugge’nin en ünlü ve köklü bira fabrikalarından biri olan De Halve Maan Bira Fabrikası belli bir ücret ödenerek, rehber eşliğinde gezilebilir.

Eski St John Hastanesi

Burası on birinci yüzyıldan kalmadır ve Avrupa’daki en eski hastanelerdendir. Bu hastane kompleksi günümüzde müzeye dönüştürülmüştür. Buranın bir bölümünde eski zamana ait hastane kayıtları, farklı sanat eserleri ve tıbbi aletler bulunur.

Minnewaterpark

Doğa severlerin ilgi gösterdikleri bir yerdir. Yeşil hali, gölü ve kuğularıyla beraber sessiz ortamı görülmeye değerdir. Buradaki göl, Aşk Gölü olarak bilinir ve efsanelere konu olmuştur. Minna ve savaşçı sevgilisi Stromberg’in oldukça trajik olan aşk efsanesine sahiptir. Gölün üstünde yer alan köprüden geçen çiftlerin, ömür boyu bitmeyen bir aşk yaşayacaklarına inanılır. Buradaki mistik, sessiz ve huzur dolu ortam mutlaka görülmelidir.

Burg Meydanı

Meydanda Kutsal Kan Bazilikasının yanı sıra tarihi Nüfus Müdürlüğü Binası ve Belediye Binası gibi resmi yapılar vardır. Bu meydanda bulunan tarihi yerleri gezmek ve faytonlarla meydan çevresinde tur atmak keyifli olabilir.

Groeningemuseum

Belçika tarihine ait olan çağdaş sanat eserlerinin sunulduğu bu yer, sanat ve tarih düşkünlerinin akınına uğrar. Müzede on sekizinci ve on dokuzuncu yüzyıla ait olan neoklasik parçalar, savaş sonrasındaki çağdaş eserler ve pek çok ünlü isme ait olan eserler görülebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.