Tesettürde En Çok Tercih Edilen Parçalar Neler?

Tesettürde En Çok Tercih Edilen Parçalar Neler?

Tesettür giyim son zamanlarda çok farklı giyim stilleri ile öne çıkan giyim türleri arasındadır. Eskiden daha çok klasik giyim tarzının görüldüğü bu kıyafet kategorisinde, günümüzde genç ve spor kesim modelleri de sıkça görmek mümkündür. Tesettür giyim denildiği zaman ilk akla gelen, uzun ve rahat elbiseler ile şık feraceler olmaktadır. Ayrıca, feraceleri tamamlayan eşarplar da tesettür giyimin en önemli aksesuarlarıdır.

Eşarplarda farklı model ve desenler, kullanan kişinin zevkine göre değişim göstermektedir. Klasik ve sade tasarımlar kadar, geometrik desenli farklı ve genç tasarımları da görmek mümkündür. Uzun kap ve mantolar da tesettür giyimin en önemli dış kıyafet kategorileri arasındadır. Her yaş ve zevke uygun bir tesettür tasarımı mağazalarda bulmak mümkündür.

Tesettür Giyimin Rahat Çizgileri

Tesettür giyimde öne çıkan en önemli husus, kıyafetlerin son derece rahat olmasıdır. Bol etekler, belden büzgülü kloş elbiseler, kemer detayları ile son derece şık duracak modeller arasındadır. Elbiselerin hem şık hem de rahat olması, her yaştan bayanın severek giymesini sağlamıştır. Günümüzde tesettür mağazalarının birçoğu da online satış yaparak, rahat alışveriş imkanı sunmaktadır.

Bayanların severek giydikleri dış giyim kategorilerinden olan feraceler de son derece rahat çizgilere sahiptir. Kıyafetin üzerine giyilen bu uzun feraceler, önden düğmeli ya da fermuarlı olabilmektedir. Üzerinde iş ya da simli nakışlı işlemelerle özel gün ve gecelerde de son derece şık duracak kıyafetler arasındadır. Tesettür elbiselerde de son zamanlarda dinamik ve spor çizgileri görmek mümkündür. Tek parça halinde giyilen elbiseler, özellikle çalışan hanımların dar zamanda hazırlanmasına imkân sağlayacaktır. Evaze etek kesimleri ya da asimetrik şekilde dizayn edilen etek uçları, şık duracak modeller arasındadır.

Tesettür Giyimde Spor Çizgiler

Tesettür giyimde genç kesimin de severek giyeceği pek çok kıyafet modeli yer alır. Bunların başında, eşofman takımları ilk sırada gelmektedir. Eşofmanlarda öne çıkan en önemli özellik kumaş kalitesidir. Ayrıca, uzun montlarda kapüşon kullanımı da şık duracak spor tasarımlardır. Uzun tunikler, pantolonlar ile şık ve rahat bir görünüm sunacak tasarımlardır.

Etiketler: tesettür giyim, tesettür elbise, kap ve ferace, tesettür manto
Ocak 16, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.