Temizlik Süngeri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Temizlik Süngeri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Seçeceğiniz temizlik süngeri yoğun leke ve kirlerin üstesinden gelebilecek kalitede olmalıdır. Temizlik sırasında sünger kullanımı sonrasında leke bırakmayacak türden temizlik süngeri tercih etmeye özen göstermelisiniz. Temizlik süngerini hangi alanda kullanacağınıza karar vererek ebat ve boy olarak uygunluk gösterecek olanı tercih etmeye özen göstermelisiniz. 

Temizlik Süngeri Nelerde Kullanılır?

Temizlik yapılacak her alanda temizlik süngeri kullanımı mümkündür. Temizlik süngeri kullanılması işleri daha kolaylaştıracak ve pratik bir temizlik deneyimi sunacaktır. Temizlik süngeri sıklıkla mutfakta kullanılır. Özellikle de bulaşık yıkarken tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra banyo temizliği içinde tercih edilmektedir. Lavabo, klozet ve duşa kabin temizliği sırasında temizlik süngeri tercih edilmektedir. Fayans temizliği sırasında tercih edilir. Cam silme sırasında temizlik süngeri kullanılır.

Temizlik süngeri kullanımı parkelerin çizilmesini engelleyecektir. Mobilya, kapı hatta ayna temizliği sırasında bile temizlik süngeri kullanılabilir. Halılarda oluşan lekeleri çıkartmak için, koltukları silerken de temizlik süngeri kullanımı mümkündür. Mutfak dolaplarının içini ve dışını temizlerken de temizlik süngeri kullanımı oldukça kolaylık sağlamaktadır. Temizlik süngerleri büyük, küçük, oluklu ve endüstriyel temizlik süngerleri gibi farklı seçenekler ile satışa sunulmaktadır.

Temizlik Süngeri Özellikleri Nelerdir?

Temizlik süngerleri genellikle sünger tarafı sarı renk, fiber tarafı ise yeşil renk olarak üretilmektedir. Bunun yanı sıra günümüzde farklı renklerde temizlik süngeri üretimi de yapılmaktadır. Temizlik süngerleri genellikle toplu halde paketler içerisinde satışa sunulmaktadır.

Paket âdetleri 6 ve 8 arasında değişiklik göstermektedir. Temizlik süngerleri dikdörtgen bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra halka şeklinde orta kısmında temizlik jeli barındıran sünger çeşidi de mevcuttur. Temizlik süngerleri çizmeyen ve anti bakteriyel özelliğe sahip olarak üretilmektedir. Temizlik süngerleri tırnak koruyucu özelliği sağlamaktadır. Ovalama esnasında tırnaklarınız zarar görmez. 

Etiketler: temizlik, temizlik süngeri, temizlik süngeri özellikleri
Şubat 27, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.