Streç Film Hangi Amaçla Kullanılır

Streç Film Hangi Amaçla Kullanılır

Streç film mobilya sektöründe, beyaz eşya mağazalarında oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra günümüzde mutfaklarımızda da streç film kullanımı ile karşı karşıya geliyoruz. Kapağı olmayan tabakların üzerlerinin örtülmesi için streç film kullanıyoruz. Piknik, parti, özel günler gibi yiyeceklİ toplantılarda yiyeceklerin üzerine toz düşmemesi ve hava alıp bayatlamaması için streç film kullanıyoruz. 

Streç Film Özellikleri Nelerdir?

Streç film üretildiği malzemeler sayesindedir yağmurdan, kardan etkilenmez. Streç film ile sarılmış olan herhangi bir gıda veyahut eşya dış etkenlerden etkilenmez. Streç film koruma açısından oldukça avantajlı olmasının yanı sıra ekonomik açıdan da uydundur. Kolay kullanıma sahiptir. Sarılmış olan ürüne ekstra bir ağırlık yüklemez. Oldukça hafif bir yapıya sahiptir.

Özellikle iş yerleri için streç film kullanımı maddi açıdan oldukça ekonomiktir. Streç film yapışkanlı özel üretimi sayesinde korunacak olan ürünü sarar. Ürüne ekstra bir güç ve malzeme uygulanması gerekmemektedir. Streç film kullanımı zamandan da tasarruf sağlayan bir yöntemdir. 

Streç Film Uygularken ve Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Streç film ürününün birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Kullanım amacınıza ve alan şartlarına uygunluk gösteren bir streç film seçmeye özen göstermek gerekir. Hafif nazik veya ağır ve kaba yükler için seçilecek olan streç film farklı olmalıdır. Streç film seçerken streç filmin boy ve ebat ölçülerine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bunun yanı sıra streç filmin kat sayısı da seçim sırasında dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Streç filmi uygulama esnasında mutlaka en gergin şekilde uygulamak gerekmektedir. Ürün üzerine ve çevresine sarılacak olan streç film ne kadar fazla gerilir ise koruma özelliği o kadar artış gösterecektir. Gevşek sarılan streç filmler ürünlerin zarar görmesine sebebiyet verebilir.

Etiketler: streç film, streç film özelliklerii ztreç film avantajları
Şubat 24, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.