Paspas Ve Mob Nasıl Kullanılır

Paspas Ve Mob Nasıl Kullanılır

Konu temizlikten açıldığı zaman, son zamanlar da en çok mop temizlik setlerinden bahsedilmektedir. Daha etkili bir temizlik yapan mop setleri, neredeyse her evin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Farklı farklı çeşitleri olan mop setleri, evin hem yerini hem de duvarlarını silmeye yaramaktadır.

Mop setleri bilindiği üzere, bir sopa, sopanın ucuna takılan bir bez ve bir kovadan ibarettir. Mop setlerinin nasıl kullanıldığı da merak edilen konulardan biridir.

Mop Temizlik Seti Nasıl Kullanılır?

Mop bir sopanın ucuna takılan biz bezden oluşmaktadır. Mopu suyla doldurulmuş olan kovasına bastığınız zaman, içinde ki deterjanı ve suyu emer. Ardından kovada yer alan aparatta suyu sıktırmanız gerekmektedir. Bu şekilde temizlik sırasın da oluşacak fazla ıslaklığı ve köpükleri engelleyebilirsiniz.

Bazı alanlar suyla temizlenmeye bilir. Bu alanlar için, antistatik moplar tercih edilebilir. Islak olan yüzeyler için ise, ideal olan moplar, pamuklu moplardır. Bunları n dışın da bu moplardan biraz daha farklı olan Anti bakteriyel moplardır.

Anti bakteriyel Mopların Özellikleri

Antibakteriyel olan moplar %20 mikrofiber % 30 pamuk ve % 20 polyesterden oluşmuştur.

Bu tip mopların en büyük özelliği, yüksek ısıda yıkanmasıdır. Yine ayrıca, anti bakteriyel moplar kuru olarak da kullanılabilir. Bu moplar daha çok, ıslak kolun kullanılmadığı alanlar da geçerlidir. Günlük temizlikte kullanmak için, idealdir. Statik elektrik sayesin de yerleri tozları toplar.

Bazı mop çeşitlerinin, başlığıyla birlikte satıldığı görülmektedir. mikrofiberler insan saçından bile daha ince bir malzemedir. Havlarının tamamı, üçgen elyaflardan oluşmaktadır. Bu saye de tozu çok iyi alır ve etraf da bulunan tüm parçaları toplar. Mikrofiber başlıkları, makina da yıkayarak temizleyebilirsiniz. İsterseniz eliniz de, su ve sabun kullanarak da yıkayabilirsiniz.

Daha önceki yıllar da paspas ve vileda ikilisi tercih edilir, onlarla temizlik daha çok yapılırdı. Fakat günümüz de moplar viledaları geri de bırakmıştır. Çünkü mikro fiber özelliği ile daha temiz ve daha kolay bir şekil de yapılabilmektedir. Kolların sadece kovası olmayan, paspas şeklinde olarak satılanları da vardır. Bunlar paspaslar en çok duvar silmek için kullanılmaktadır.

Etiketler: paspas ve mop, Mopların Özellikleri, temizlik, temizlik ürünleri
Mart 03, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.