Maske Tutma Aparatı Nedir?

maske tutma aparatı

Son bir yıl içerisinde tüm dünyada etkili olan korona virüs hastalığının hızla yayılması ve birçok can almasından dolayı ülkemizde kullanımı zorunlu hale gelen mafya kullanımı kulaklarımızda tahriş ve yara oluşmasına neden olmuştur. Kulaklarda tahriş ve yara oluşumuna karşı koruyan maske tutma aparatları birçok özelliğe sahip maskelerin kullanımına imkân sunmaktadır.

Maske tutma aparatında bulunan ayar noktaları sayesinde maskenin büyük veya küçük gelmesi durumlarında kolaylıkla kişiye özel gerginlikte oluşacak şekilde ayarlanabilmektedir. Bu durum çocuklarda maske kullanımına daha kolay hale getirir. Ayrıca başörtülü bayanların iğne kullanımına gerek kalmadan maske tutma aparatı sayesinde maske kullanımı daha kolay hale gelmektedir.

Deri Enfeksiyonlarına Karşı Maske Tutucu Aparat Kullanımı

Korona virüs salgınının hızla yayılması ile beraber sağlık çalışanları başta olmak üzere herkesin uzun çalışma saatleri içerisinde sürekli maske kullanması bazı sorunları beraberinde getirmektedir. Maske ipinin veya lastiğinin sürekli kulağımız ile temas halinde olması su toplanmasına veya oluşmasına neden olmaktadır.

Özellikle sıcak havalarda terleme ile beraber bu durum birçok bakteriyel enfeksiyon hastalıklarına neden olmaktadır. Bu olumsuzlukların ortadan kaldırılabilmesi için maske lastiğinin deri ile temasının kesilmesi gerekir. Buna çözüm olarak maske tutucu ense kısmına yerleştirilerek maske ipleri buraya bağlanmakta ve deri ile teması kesilmektedir. Uzun saatler kullanalım kolaylığı sağlayan maske tutucu sayesinde deri kaynaklı olumsuzluklar ortadan kaldırılır.

Maske Tutucu Üretim Maddesi

Farklı renk ve model seçenekleri ile üretilen maske tutucular kanserojen olmayan silikon plastik malzemeden üretilmektedir. Tüm cerrahi maskeleri kolaylıkla kullanımına olanak sunan maske tutucular yıkanması ve dezenfekte edilmesi çok kolaydır. Kulak ve ensede baskı oluşturmadığı için acı ve ağrı oluşumuna engel olmaktadır. Elle yıkanabilen maske tutucular uzun yıllar kullanabileceğiniz şekilde dayanıklı malzemeden üretilmektedir.

Üretilen cerrahi maskelerin çoğu büyüklerin kullanabileceği ebatlarda üretilmektedir. Bu durum çocuklarda kullanım zorluğu meydana getirmektedir. Maske tutma aparatının maske boyunu ayarlayabilmesi çocuklarda maske kullanımını daha rahat hale getirmektedir. Yaşam konforunu yükselten maske tutma aparatı sayesinde maske kullanımı sorun olmaktan çıkmaktadır. Satın alınacak maske tutma aparatlarının kanserojen olmayan maddelerden üretilmesi önemlidir.

Etiketler: cerrahi maske, maske tutma aparatı, kulak koruyucu,
Ocak 25, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.