Kış Aylarının Vazgeçilmezi Termal Giyim Ürünleri

Kış Aylarının Vazgeçilmezi Termal Giyim Ürünleri

Üst üste kıyafet giymektense sadece termal içlik ve günlük kıyafetinizle soğuğa karşı etkili çözüm sağlayabilirsiniz. Sıcaktan soğuğa yada soğuktan sıcağa geçişte uyumlu bir giyim türü olarak tercih edilmeye yöneliktir. Termal içlikler günlük kullanıma uygundur. 

Termal İçlik Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Seçim yaparken vücudunuzu çepeçevre saran ısının hapsedilmesini sağlayan ikinci katman yada ikinci bir deri olarak düşünebilirsiniz. Esnek ve yumuşak dokuya sahip olursa hareket etme kabiliyetiniz fazla bir hâl alacaktır. Diğer bir dikkat edilecek husus ise, termal içlikte kullanılan teknolojidir. Çünkü, vücudunuzu saracak olan bu yeni doku, terlediğinizde sizi kötü kokulara maruz bırakabilir. Ter kokusunu dışarıya atmayan giysiler almaya özen göstermelisiniz. Dikişsiz olmasıyla herhangi bir spor aktivitesinde sökülmeye karşı dayanıklı kalır. 

Sentetik Termal İçlik Özellikleri

Avantajları; 

  • Vücuttaki teri üst tabakaya aktarır ve hastalıklara davetiye çıkarmaz. 
  • Aşınmaya karşı dayanıklı yapısı, hafif olması ve bakımı kolaydır. 

Dezavantajları; 

  • Sürekli üzerinizde olmasından dolayı terleme ile birlikte kötü koku vücudunuza sinerji ve etrafınızdakileri rahatsız eder.
  • Lekeye karşı kumaşı hassastır. 

Yün Termal İçlik Özellikleri 

Avantajları; 

  • Hafif ve yumuşak yapısı rahatsız etmez.
  • Doğal liften yapılır. 

Dezavantajları; 

  • Yıkandığında kolay kolay kurumaz.
  • Lekelenmesi kolaydır. 

Termal Giyimin Özellikleri 

Elastik ve hafiftir. Rahat ve teninize uyumludur. Bakteriyi engeller, yoğun kullanımda kötü kokuyu azaltır, terden koruyarak vücudun kuru kalması sağlanmış olur. Vücutta ısı kontrolü sağlayarak, sıcak - soğuk dengelenmesine katkı sağlar. Her gün kar kış, yağmur çamur demeksizin yürüyüşten vazgeçmiyorsanız termal giyime yönelmelisiniz. Doğa sporları, askeri hizmette bulunanlar yada balıkçıların giyimde vazgeçilmezidir. 

Etiketler: termal, içlik, termal giyim, termal iç giyim
Şubat 15, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.