Kaydırmaz Paspas Modellerinin Avantajları

Kaydırmaz Paspas Modellerinin Avantajları

Bu dekoratif görüntüye ulaşmanınsa banyoda en bilinen yolu paspas seçimleridir. Renk uyumunu yakalamak ve işlevselliğini korumak için birçok çeşit bulunmaktadır. En fonksiyonel kullanım ise kaliteli bir kaydırmaz tabanlı paspasla olmaktadır.

Kaydırmaz Taban Paspas Nedir?

Banyo paspasları birçok renk ve desen seçeneği mevcut olan aksesuarlardır. Son yıllarda birçok Ar-Ge çalışmalarıyla üretilen, gerek hijyen gerekse konforu sağlamak için kaydırmaz tabanlı paspaslar piyasaya sürülmüştür. Taban çeşitliliği ve üretimde kullanılan materyaller olarak bunlar da kendi içlerinde fonksiyonellik açısından değişim göstermektedir. 

Banyo paspasları kullanıldıkları yer ve kullanım sıklığı yönünden sürekli neme ve suya maruz kalacağı için seçilecek ürünün suyu çekebilen ve nem tutmayan bir formda olup, bünyesinden suyu atma özelliği ile de kaydırmaz tabanlı olmaları tercih edilmelidir. Fayans üzerinde biriken su kayma özelliği yapacağı için birçok kazaya da fırsat verecektir. Normal tabanlı paspaslar da fayans üzerinde kayma etkisi yaratacağı için banyolarda tercih edilmemelidir.

Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Paspasların banyoda kullanılmasının sebeplerinden biri kaydırmaz tabanla üretilmesidir. Tercih edeceğiniz birçok çeşit ve renk seçeneği ile genel olarak kaydırmaz tabanlı oluşlarıyla banyolarda işlevsel olarak kullanılırlar. Üretim olarak çeşitli olmasıyla beraber genel hatlarıyla yumuşak, sıcak hissettiren polyester özellikli olanları ya da tamamen plastikten yapılmış, zemine direkt yapışan ve herhangi bir suyla temasında yerinden kımıldamayan, dolayısıyla kazalara yol açmayacak türleri mevcuttur. 

Taban özelliği açısından Dod Taban ve Doğal Lateks Taban olanları vardır. Dod taban paspaslar ince ve yumuşak yapısıyla çamaşır makinelerinde yıkanabilen, temizlik konusunda sizi yormayacak şekilde dizayn edilmiş ürünlerdir. Özellikle yazlıklarda tercih edilebilen çeşitlerdir. Doğal Lateks tabanlı paspaslar ise doğal kauçuk maddesinden üretilmiştir. Bu üretimde oluşabilecek bir aksaklıkla paspas tabanında dökülme meydana gelebilir ürün işlevini kaybedebilir. 

Etiketler: paspas modelleri, paspas modelleri avantajları, paspas
Şubat 10, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.